Dodaj do ulubionych

nie wiem co dalej!!! :(

23.03.13, 18:30
Cześć Dziewczyny!

Wiem,że ostatnio dość często, ale sama już nie wiem co mam dalej zrobić.
Byłam wczoraj u "mojego" lekarza z wynikami - najbardziej zainteresowana byłam prolaktyną- mam wyciek z sutka co wieczór i myślałam,że to od tego. Wszędzie czytałam,że ogólnie po obciążeniu może skoczyć do 6 razy, mi skoczyła 9. W szpitalu mówili,że prolaktyna okej. Pan "doktor" też powiedział,że jest okej, u nich w laboratorium norma to od 5 do 10 razy. Spytał czy w szpitalu brali wymaz z tej piersi, powiedziałam,że nie,to powiedział,że mam przyjść za 6 tygodni z wynikami z badania moczu (dopiero wtedy mam je odebrać) i zastanowimy się nad pobraniem wymazu z piersi. A i mam się tak tą prolaktyną nie stresować, bo na tle nerwowym ten wyciek też może być... Tylko dziwne,że co wieczór i że kiedyś tak nie miałam Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć, obawiam się iż zostałam bez lekarza. Jestem na skraju wytrzymałości, nie dość,że naprawdę nie znosze lekarzy, i najchętniej olałabym sprawę i nigdzie już nie szła. Tyle,że mam brać duphlaston (od 16 do 25 dnia cyklu), mam tego 2 opakowania i nie wiem co potem czy po prostu odłożyć, czy jak...... Powiedzcie, co o tym myślicie? Czy nie wydaje wam się dziwne,że wszędzie piszą coś innego, on mówi co innego? Mam nadzieję,że na wynikach z moczu będą oznaczenia jak wygląda norma...

Chyba skończę z lekarzami raz na zawsze, może lepiej już chodzić do wróżki. Działają na tych samych zasadach.
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 24.03.13, 09:03
    Nie napisałaś najważniejszej rzeczy - z jakiego powodu lekarz przepisał duphaston?

• basiagniezno 24.03.13, 10:25
    z powodu nieregularnych miesiączek, mam brać od 16 do 25 dnia cyklu.
    mam dwa opakowania, nie wiem czy mam potem odłożyć czy co?
    uncertain
  • horpyna4 25.03.13, 09:23
    Przede wszystkim zmień lekarza, bo ten tylko może Ci zaszkodzić.

Nieregularne miesiączki są wynikiem nieregularnych owulacji. Opóźnienie owulacji może być spowodowane zbyt wysoką prolaktyną (choć jest też mnóstwo innych powodów). A jeżeli przed wzięciem pierwszej tabletki duphastonu owulacji jeszcze nie było, to może zostać zablokowana i już jej nie będzie. Odstawienie duphastonu spowoduje tzw. krwawienie z odstawienia, które wcale nie jest miesiączką, bo prawdziwa miesiączka jest następstwem owulacji. Tak więc te "regularne cykle" na duphastonie to jedna wielka lipa. Po prostu zostaje sztucznie wywołane krwawienie w określonym terminie, a pacjentka cieszy się, że nareszcie "regularnie miesiączkuje".

Regularne miesiączki nie są wartością samą w sobie tak samo, jak nieregularne nie muszą być stanem chorobowym. Zainteresuj się trochę własnym organizmem, wejdź na forum Naturalne Planowanie Rodziny i zapoznaj się z linkami u góry strony. Jeżeli zaczniesz się obserwować i mierzyć temperaturę zgodnie z przeczytanymi zaleceniami, to dowiesz się, co naprawdę masz nie tak. Na wykresie temperatury widać nawet zbyt wysoką prolaktynę. No i wiadomo też, kiedy skończy się dany cykl, jeżeli już zaczęła się faza lutealna.
  • devilyn 25.03.13, 09:51
    Zbadaj przede wszystkim tarczycę, często przy niedoczynności pojawia się podwyższona prl i wyciek z piersi. Badania zrób prywatnie nie licz na skierowanie...

ft3, ft4 i tsh koszt ok.60 zł
    --
    http://supergify.pl/images/stories/miski/straszne/diabeki/199.gif
  • basiagniezno 25.03.13, 23:12
    ja miałam badane to wszystko w szpitalu, na nfz- byłam 3 dni na oddziale endokrynologicznym.
    czekam jeszcze na wyniki z moczu-nie wiem czy wniosą coś istotnego.

a do gin-endo chodzę prywatnie do ordynatora tego oddziału....

tsh- w normie smile
    prolaktyna-wg pana doktora też w normie....

uncertain
  • horpyna4 26.03.13, 13:22
    No to gin nieźle się urządził. Nie dość, że prawdopodobnie bierze w łapę od koncernu produkującego duphaston, to jeszcze przepisuje go według kalendarza, a nie faktycznych faz cyklu. Im bardziej pacjentce rozwali naturalne cykle zastępując je lipnymi regularnymi, tym dłużej pacjentka będzie do niego przychodzić - normalnie błędne koło. Jak dla mnie, to gość jest do odstrzału sanitarnego.

Zresztą chyba napisałaś, że był przeciwny jakiemuś badaniu, które mogło coś wnieść. Bo dokładne wyjaśnienie nie jest w jego interesie... naprawdę poszukaj innego.
  • basiagniezno 27.03.13, 12:48
    horpyna4 napisała:

> No to gin nieźle się urządził. Nie dość, że prawdopodobnie bierze w łapę od kon
    > cernu produkującego duphaston, to jeszcze przepisuje go według kalendarza, a ni
    > e faktycznych faz cyklu. Im bardziej pacjentce rozwali naturalne cykle zastępuj
    > ąc je lipnymi regularnymi, tym dłużej pacjentka będzie do niego przychodzić - n
    > ormalnie błędne koło. Jak dla mnie, to gość jest do odstrzału sanitarnego.
    >
    > Zresztą chyba napisałaś, że był przeciwny jakiemuś badaniu, które mogło coś wni
    > eść. Bo dokładne wyjaśnienie nie jest w jego interesie... naprawdę poszukaj inn
    > ego.

nie,że był przeciwny, tylko powiedział,że jak przyjdę do niego z wynikami z moczu- wcześniej skierował mnie do szpitala na oddział endokrynologiczny na badania. Nie które wyniki będą dopiero za miesiąc- wtedy zobaczymy co tam wyszło i weźmiemy wymaz z piersi.
    odnośnie kasy- to nie będę świnia, nie wziął ode mnie ani grosza za tą wizytę.
  • easyblue 27.03.13, 14:57
    Samo tsh NIC! nie daje. Muszą być wszystkie trzy hormony. A nawet, jak będą w normie NIE OZNACZA TO, ze z tarczycą wszystko ok. Ot, tak to już jest z tarczycą.
    --
    Najtrudniej przyznać, że nosi się w sobie diabła i umieć chwycić go za gardło w momencie, gdy tylko się ruszy.
    Ryszard Kapuściński
  • rotkaeppchen1 27.03.13, 17:19
    Podaj wynik tsh, powinno byc nie wyzej niz 2-2,5, jezeli jest, nalezy sie zastanowic dlaczego. Faktycznie, zeby zdiagnozowac tarczyce, nalezy zbadac ft3, ft4 i tsh, warto zbadac przeciwciala anty-TPO oraz zrobic usg tarczycy.
    --
    Byloby fajnie, jakby wypalilo:
    forum.gazeta.pl/forum/f,161662,metabolic_balance.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,36,129040872,129040872,Metabolic_balance.html
    forum.gazeta.pl/forum/f,94641,Choroby_tarczycy_i_hashimoto.html
  • basiagniezno 27.03.13, 20:22
    rotkaeppchen1 napisała:

> Podaj wynik tsh, powinno byc nie wyzej niz 2-2,5, jezeli jest, nalezy si
    > e zastanowic dlaczego. Faktycznie, zeby zdiagnozowac tarczyce, nalezy zbadac ft
    > 3, ft4 i tsh, warto zbadac przeciwciala anty-TPO oraz zrobic usg tarczycy.

hTSH II 2,15 (hormon tyreotropowy) - to chyba to. jest okej.. smile
  • easyblue 27.03.13, 15:00
    PRL z obciążeniem robiłaś. A bez obciążenia i w czasie wycieku mleka?
    --
    Najtrudniej przyznać, że nosi się w sobie diabła i umieć chwycić go za gardło w momencie, gdy tylko się ruszy.
    Ryszard Kapuściński
  • basiagniezno 27.03.13, 18:13
    easyblue napisała:

> PRL z obciążeniem robiłaś. A bez obciążenia i w czasie wycieku mleka?

w czasie wycieku nie,bo to mam wieczorem wiec.....
    bez obciazenia tez robilam, kiedys mialam troche za duzo, teraz mam gorne granice normy/.
  • Gość: Krystyna IP: *.klodzko.vectranet.pl 27.03.13, 19:02
    Basiu nie rezygnuj z lekarza -najlepiej idz do onkologa . Jesli ten wyciek jest bialego koloru to chyba nic takiego ale ciemne kolory moga byc oznaka ze cos tam nie tak- namydlij rece i dobrze wymacaj piers sama mozesz jakies zmiany mam na mysli jakies guzki lub zgrubienia.Nie lekcewaz idz ale do onkologa .
  • basiagniezno 27.03.13, 19:44
    Gość portalu: Krystyna napisał(a):

> Basiu nie rezygnuj z lekarza -najlepiej idz do onkologa . Jesli ten wyciek
    > jest bialego koloru to chyba nic takiego ale ciemne kolory moga byc oznak
    > a ze cos tam nie tak- namydlij rece i dobrze wymacaj piers sama mozesz jaki
    > es zmiany mam na mysli jakies guzki lub zgrubienia.Nie lekcewaz idz ale do o
    > nkologa .

miałam badane piersi, guzków nie ma, innego płynu niż biały lub czasami przezroczysty nie ma.. więc spokojnie smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.