Dodaj do ulubionych

EKG w staniku

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.13, 19:04
Mam skierowanie na EKG, badanie miałam wykonywane kiedyś kilka razy i było dla mnie mega krępujące, gdy trzeba było leżeć z gołym biustem. Czy lekarz może odmówic zrobienia tego badania, jeżeli sie nie zgodze na zdjęcie stanika? Wiem, że można je wykonac w ten sposób.
Edytor zaawansowany
  • doral2 04.04.13, 20:15
    a ginekolog bada cię przez majtki?
    --
    http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
  • Gość: ksea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.13, 20:28
    A co to ma do rzeczy?
  • malgosiek2 04.04.13, 22:09
    No, jak nie wiesz co to ma do rzeczy, to nie zrozumiesz co chciała przekazac doral.
    I ja się z nia zgadzam.
    Poza tym, czy nie pisałaś już o tym kiedyś na innym forum?
    --
    Zmęczyłam się czytaniem
    Zielono mi
  • Gość: mc IP: *.bb.sky.com 04.04.13, 22:30
    > No, jak nie wiesz co to ma do rzeczy, to nie zrozumiesz co chciała przekazac do
    > ral.
    > I ja się z nia zgadzam.
    A ja sie nie zgadzam i tez nie wiem co to ma do rzeczy. Jezeli badanie w badaniu EKG biustonosz nie przeszkadza (nie ma wplywu na zapis) to nie rozumiem dlaczego, ktos ma sobie fundowac dyskomfort bo np. u ginekologa jest jeszcze wiekszy. Moze pora wreszcie skonczyc z tym "punkowaniem" osob, ktore chca poprawic sobie komfort wizyty (na ile jest to mozliwe), bo to w koncu ich prywatna sprawa, a nie ironizowac (zapewne kierujac sie wlasnym podejsciem). Kobitka pyta i oczekuje prostej odpowiedzi a tu zawsze sie znajda "zyczliwe" co ja kopna w kostke...
  • malgosiek2 04.04.13, 22:39
    Rozumiem, że przyssawki/elektrody bez problemu się przyssają do materiału biustonosza?
    Owszem badanie w biustonoszu znacznie utrudnia przeprowadzenie owego badania.
    A i owszem na wynik badania nie ma wpływu, ale na wykonanie tak.
    A u ginekologa na fotelu w czasie badania też masz założone majtki?
    --
    Zmęczyłam się czytaniem
    Zielono mi
  • Gość: mc IP: *.bb.sky.com 05.04.13, 00:14
    O ile sie nie myle to napisalam, ze jesli biustonosz nie przeszkadza w prawidlowym zapisie to czemu nie. Wyglada na to ze jednak przeszkadza-trudno... i na tym dyskusja moglaby sie skonczyc. No ale widze, ze niektorzy maja jakas obsejse ginekologiczna i kazde badanie im sie ze zdejmowaniem majtek kojarzy.
  • princess_yo_yo 05.04.13, 11:02
    elektrody mozna spokojnie umiescic pod lekkim bawelnianym nieodrutowanym stanikiem. tak samo jak cala baterie innych badan mozna wykonywac nie wyskakujac z bielizny (kluczem jest stanik bez metalowych czesci w przypadku mri, ct, pet I tak dalej).

rozumiem ze siermiezna sluzba zdrowia zorala ludziom glowy jesli chodzi o poczucie godnosci I bezpieczenstwa u lekarzy nie wspominajac o prawie do decydowania o metodach wlasnego leczenia albo podstawowym zarzadzaniu bolem I wygoda ale czas chyba zaczac przeskakiwac to mentalne sredniowiecze.
  • malgosiek2 04.04.13, 22:19
    Tak są przyczepione prawidłowo elektordy.
    pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:BTL-Umisteni_hrudnich_elektrod.jpg&filetimestamp=20090924070742
    technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8655334,Przenosne_zdalne_mierniki_pulsu.html
    Nadal myślisz, że wykonując to badanie w staniku wyjdzie ono prawidłowe?

--
    Zmęczyłam się czytaniem
    Zielono mi
  • Gość: ps IP: 193.138.110.* 05.04.13, 09:41
    Można takie badanie wykonać bez zdejmowania stanika, mi takie wykonano w szpitalu, z tym że aparat nie miał przyklejanych do piersi elektrod tylko taki pas, który mi założono pod piersiami, lekko tylko podciągając stanik. Nie miało to wpływu na wynik badania a na mój komfort i owszem.
    Dlaczego tak wam przeszkadza, że niektóre osoby krępuje świecenie golizną podczas poddawania się procedurom medycznym?
  • sundry 13.04.13, 09:19
    Mnie tam nie przeszkadza, to przecież ich sprawa, że przedkładają skrępowanie ponad własne zdrowie i potrzebę prawidłowej diagnostyki.
    --
    "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
    http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
  • Gość: mc IP: *.bb.sky.com 13.04.13, 22:01
    >że przedkładają skrępowanie p
    > onad własne zdrowie i potrzebę prawidłowej diagnostyki.
    jakby nie dbala o zdrowie to by na EKG nie szla, do prawidlowej diagnostyki tez nie zawsze trzeba "swiecic" czym sie da...no ale o tym juz bylo w tym watku - tylko nie kazdy zalapal
  • Gość: emka IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 10.04.13, 17:46
    Miałam robione EKG normalnie w biustonoszu- nawet do głowy by mi nie przyszło,że trzeba do ekg stanik zdjąć.
    Porównanie do badania u ginekologa- z doopy wzięte.
  • Gość: ksea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.13, 20:31
    Miałam dziś to EKG. Powiedziano mi, że mam ściągnąć górę bez wdawania się w szczegóły, zapytałam czy mam podciągnąć czy zdjać stanik. Pielęgniarka powiedziała, że lepiej zdjać, bo będzie mi wygodniej surprised Zdjęłam go ale widząc gdzie miałam przyczepione te elektrody uważam, że można go było tylko podciągnąć.
  • Gość: ea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.13, 23:15
    To jak to jest?
    Chodzicie z biustem na wierzchu świecąc pępkiem i pośladkami, a do ekg stanika nie zdejmiecie??
    A jak będziecie sobie wyobrażały poród? Z lekarzem z klapkami na oczach?

Naprawdę nie pojmuję - ci, co wykonują ekg tez woleli by cycków nie oglądać /w większości przypadków po prostu wyglądają obrzydliwie/. A wam się wydaje, że jak, oni tam czekają jak Playboy? Ciało to ciało, czego się wstydzić?

Wiesz jak się bada jelito grube? Wiesz, jak wygląda kolonoskopia? Wtedy można się krępować, a nie zdejmując na 2 minuty stanik. Nie pojmuję jaką róznicę robi ci zsunięcie go a zdjęcie? Ja miałam dziesiątki razy robione ekg, stanik zsuwam poniżej biustu i tyle. Do tego 1-2 razy w roku mam usg piersi oraz... palpacyjne badanie cycków - lekarz sobie je miętoli na wszystkie sposoby. Miałaś coś takiego? Nie? A powinnaś, jeżeli dbasz o zdrowie.
  • Gość: ksea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.13, 11:16
    Jesteś przykładem osoby, która widzi tylko czubek własnego nosa, nie wiem jak bardzo trzeba być ograniczonym żeby nie wiedzieć, że ludzie różnią sie od siebie i mają różne odczucia. To że ty chodzisz z gołą dupą i cyckami na wierzu nie oznacza, że każdy to robi. To, że nie pojmujesz że ktoś może czuć sie skrępowany w pewnych sytuacjach to już twój problem. To ja oceniam, czy badanie jest krępujące ale widzę, że jestes nawiedzona bo według ciebie nie mogę czuć skrępowania bo ty go nie odczuwasz?? Chore sad
  • Gość: ea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.13, 21:10
    Ale czym mam być skrępowana?? Badaniem?? Jedynie przed dentystą mi wstyd z powodu stanu uzębienia /dziedzinie żółte i słabe/ i przed ginem, jak mimo starań nie pachnę fiołkami w upalną, letnią wizytę.
    Przypomniał mi się taki rysunek - baba w przebieralni wpada w histerię, bo ktoś uchylił drzwi, a ona była "tylko" w staniku i spodniach, a poniżej ta sama kobieta na plaży w stringach i dwóch trójkątach jako biustonoszu.
    Już wiesz o co chodzi?

>To że ty chodzisz z gołą dupą i cyckami na wierzu nie o
    > znacza, że każdy to robi.
    Nie chodzę ani w głębokich dekoltach, ani z gołą dupą. Ale nie zdarzyło mi się histeryzować przed badaniem, bo muszę zdjąć stanik czy majtki! Na boga! Gdyby kazał mi to zrobic dentysta, byłabym poburzona, ale do badania u lekarza, który na co dzień ma na kopy takich pacjentek??

> To ja oceniam, czy badanie jest krępujące
    A badanie krwi też oceniasz jako krępujace?

> widzę, że jestes nawiedzona bo według ciebie nie mogę czuć skrępowani
    > a bo ty go nie odczuwasz??
    Mnie też nie uśmiecha się paradowac goło przed ginem, bo pierw usg piersi mi robi, a potem badanie ginekologiczne, ale to MÓJ problem, a nie gina. Przez stanik usg piesi nie zrobi, a przez majtki mnie nie zbada. Krępuje mnie to? Jasne! Ale to nie powód by wymyślać i cyrkować, bo "jestem przewrażliwiona"!
  • Gość: ps IP: 193.138.110.* 16.04.13, 16:35
    Ty umiesz czytać? Tematem wątku jest skrępowanie autorki a nie twoje!!! Skoro nie masz do powiedzenia nic sensownego to po co się odzywasz?
  • Gość: ea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.13, 23:19

To:
    Czy lekarz może odmówic zrobienia tego badania, jeżeli sie nie zgodze na zdjęcie stanika? Wiem, że można je wykonac w ten sposób.
    jest tematem wątku.

Ty zaś odnosisz się do mojej polemiki, nie odpowiadając ani na pytanie autorki wątku, ani na to, co się tobie wydaje, ze jest tematem.

A ze skrępowaniem to na forum Psychologia, a nie na zdrowie, jeżeli juz chciałabyś doradzać.
  • princess_yo_yo 17.04.13, 14:47
    no to sie dowiedzialas ze zdjecie stanika nie jest konieczne do ekg, co wiecej paradowanie na golasa nie jest tez konieczne przy badaniu ginekologicznym ale skoro twoj lekarz nie moze ci zapewnic odpowiednich warukow albo nie moze poczekac az sie czesciowo odziejesz miedzy jednym badaniem a tobie to nie przeszkadza to swietnie.
    nie wiem jak wyglada kolonoskopia w siermieznych warunkach twojej rzeczywistosci w mojej koszule szpitalne akurat daja odpowiedni akces i pacjenta sie okrywa i to jest cywilizowany standard, tak samo jak odpowiednia anastezja ale co kto lubi.
  • Gość: nieważne IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.14, 10:51
    kurcze, wystarczy wejść na durne forum i każdy staje się profesjonalnym diagnostą i świetnie zna mechanizm badania np. elektrokardiografem big_grin
  • Gość: tyle IP: *.cheeloo.net 12.05.15, 13:28
    Tak lekarz może Ci odmówić, bo sorry to On robi badanie i od tego jak zrobi zależy wynik a od tego twoje zdrowie, życie czy leczenie więc jego komfort pracy jest najważniejszy. To on sie pod tym podpisuje i on będzie miał problemy bo ty się krępowałaś.
    Są miejsca zapewne gdzie zrobisz to ze stanikiem, zalezy od sprzętu, metody i lekarza/pielęgniarki.
    Wolny kraj możesz chodzić od dzwi do dzwi nawet rok.

Mnie zastanawia coś innego. Co trzeba mieć w głowie i gdzie i jak trzeba być wychowanym aby wstydzić i krępować się własnego ciała? Jakby to był stadion wypełniony ludzmi no zrozumiałabym ale lekarz...pielęgniarka 1;1. No wiadomo, ze nikt normalny nie będzie skakał z radości gdy musi sie rozebrać u lekarza albo smucił że nie musi sie rozbierać ale...robienie z tego takiego cyrku..bo ZAZWYCZAJ to badanie wymaga.
    W sumie jakby sie uparł to można u ginekologa badać przez majtki. Zrobić naszywany otworek w miejscu gdzie jest pochwa ( zdaje sie, ze kidyś kobiety TO praktykowały przy stosunkach seksualnych z mężem smile))) i juz ma się badanie w majtkach. Po co zdejmować?

Niedawno był tez watek o tym że lekarz rodzinny to zboczeniec bo każe zdjąć stanik..
    NOOOO. Zboczuch jeden. Tak się oburzyła internautka. W 21 wieku. INTERNAUTKA powtarzam.

Szczerze powiedziawszy dla mnie to też nie jest komfortowa sytuacja ale jak mam być szczera, kiedy podczas pierwszego EKG zapytałam czy zjąć stanik czy podwinąć pani kazał zdjąć bo choć będzie to krępujące to bedzie wygodniej i jej i mi. Za parawanem próbowałam podwinąć no bez kitu faktycznie wygodniej było BEZ.

Ja bym radziła może zaakceptować SWOJE ciało. Bo to TYLKO cialo. Takie jakie ma każdy!
    Będzie Ci w zyciu łatwiej autorko. Kompleksy, nietolerancja jakieś zaściankowa wstydliwość podejrzewam dostarczają ci dużo wiecej dyskomfortu niż samo badanie jest w stanie Ci go dostarczyć.
  • Gość: tyle IP: *.cheeloo.net 12.05.15, 13:30
    Drzwi. Sorry za literówki. Nie założyłam okularów.
  • Gość: jasia IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 12.05.15, 18:44
    No najwidoczniej bo daty postu autorki tez nie dojzalas big_grin
  • Gość: tyle IP: *.cheeloo.net 12.05.15, 19:27
    Dojrzałam nie bój żaby.
    Od dawna zauważyłam, że na tym forum nikt parktycznie nie siedzi i forum zdycha śmiercią naturalną, co jakiś czas po prostu ktoś odświeża tematy. Czasem hurtowo jak teraz o trądziku.
    Do tego okularów mi nie trzeba.
    Ktoś jednak podbił temat, może ma więc podobny dylemat co autorka. Może autorka nadal tu siedzi i czyta. Wypowiadam się więc na temat.
  • Gość: jasia IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 13.05.15, 01:11
    No Ty go podbilas bo ostatni post przed Twoim jest sprzed roku, wiec sama musialas go wygrzebac z popiolow big_grin
  • Gość: tyle IP: *.cheeloo.net 13.05.15, 13:26
    Taa ja bez okularów, nie miałam co robić tylko grzebałam w historii i wygrzebałam wątek, który mnie w żaden sposób nie dotyczy bo ani EKG mnie nie czeka, ani problemu nie mam z rozbieraniem się, ani nie myślę dniami i nocami o tym czy ktoś ma taki problem...i grzebałam, ileż to musiałam grzebać aby wątek z tak odległego czasu wytrzasnąć i to bez okularów. Sorry mój wzrok by tego nie ogarnął.

Przy okazji, nie pomysłałaś, ze wygrzebała go osoba z reklamą ( co też tutaj jest standardem) i zosatała skasowana? Wczoraj był o jeden post więcej. ( numerki obok tytułu - może pisząć posta jeden nie miałam okularów ale potem już miałam i widziałam że jest o jeden numerek mniej)

Wchodze na ZK i czytam zawsze z 5 postów górnych, chyba że tydzień leżą te same to nie czytam. Zdaje się że chyba lepiej wiem czy czegoś szukałam czy nie. skoro napisałam, że odpisuje na post który ktoś podbił to tak jest. Nie wiem w jakim celu miałabym mijać się z parwdą?

Tak rozpisałam się bo lubię pisać, szczególnie jak widzę co piszę.
  • Gość: jasia IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 13.05.15, 17:53
    No smileZ oklularami Ci nawet wypracowanie niezle idzie smile
  • Gość: tyle IP: *.cheeloo.net 14.05.15, 14:41
    W końcu jestem polonistką. Chociaż internet i brak okularów utrudniają mi zawód big_grin
  • greenella 02.05.17, 19:55
    Te wyzwolona!!!! ELABORAT na temat akceptacji swojego ciała. Zacznij pisac do gazety! Dlaczego uważasz kobieto, że ona nie akceptuje swojego ciała? Jakby myła się w koszuli, to nie akceptowałaby swojego ciałA. A ona się po prostu krępuje rozebrać przed obcym. Czuje dyskomfort! Jak można czepiać się wychowania i obrażać kogoś!
    Z obserwacji wynika, że to najczęściej stare baby z obwisłymi cyckami bardzo akceptują swoje ciało, szczególnie na plaży. Pewnie Ci wiszą cycki i taka z ciebie odważna.
    Właśnie NIETOLERANCJA!!!!! ZACZNIJ OD SIEBIE!!!!!!
    A lekarz rodzinny nie powinien kazać ściągac stanika. Kardiolog tak, ale nie lekarz rodzinny.
  • malgosiek2 14.05.15, 15:14
    Drogie Panie smile
    Post wywlekł spamer, a ja usunęłam posta z reklamą.
    Dlatego było widać wpis aktualny, a nie widzicie usuniętego wpisu.
    --
    Co tam ciekawego zobaczę
    Ciężka praca...
  • Gość: żabcia IP: *.emouse.pl 05.08.15, 13:13

EKG to nic takiego są gorsze badania
  • Gość: dermika IP: *.tvk.torun.pl 06.08.15, 17:37
    Już tyle razy miałam, że można się przyzwyczaić. Oni widzieli już tyle biustów, że hoho. Jak się bardzo wstydzisz, to rozepniesz biustonosz, zrobi Ci pod, czasem jednak, zależy, jakiś elektrod używają, nie można - jeśli są te "bańki" - wtedy poproś o kawałek papierowej gazy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka