Torbiel w piersi. Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moje wczorajsze badanie USG sutków, wykazało torbiele o średnicy 3 mm w
    każdym. Poza tym "nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości".
    Budowa sutków gruczołowo- tłuszczowa, z przewagą gruczołowej.
    Mam 27 lat i nie rodziłam dzieci. Jestem zaniepokojona, czy taki wynik
    sugeruje duzy problem, czy też moge na razie zachowac spokój.
    Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami.
    • Gość: nina25 IP: *.w / *.w-net.pl 28.07.04, 10:44
      Torbiele sa niegrozne. A twoje takie malutkie. Mysle, ze powinnas zachowac w
      zupelnosci spokoj. Ja mam gruczolakowlokniaki w piersi i mam zazywac Mastodynon
      (ziolowy lek homeopatyczny bez recepty). Zapytaj lekarza czy moglabys to
      stosowac, to moze te malutkie torbielki Ci znikna.
      Pozdrawiam.
      • Gość: dusia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.04, 11:34
        Mam bardzo podobną sytuację , 28 lat i też jescze nie rodziłam. Okazało sie
        ze mam kilka małych torbieli w piersiach. Doktorka stwierdziła że muszą je
        wywoływać zaburzenia hormonalne i przepisał mi Harmonet ...na uregulowanie
        poziomu hormonów. Nie jestem jednak przekonana do tego i sama zamierzam
        porobic badania niz od razu łykać pigulki.
        • Gość: GOść IP: *.cto.us.edu.pl / *.cto.us.edu.pl 28.07.04, 11:53
          Rok temu zaczęłam brac pigułki i ostatnio lekarz przy badaniu zauważył jakies
          niepokojace guzy w piersi, stwierdził, że to od wahań hormonów (przez te
          tabletki), odstawiam natychmiast. Przed rokiem nic niepokojacego nie wykryto.
        • Gość: xXx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.04, 13:01
          Dziwne. Pigulki moga wlasnie wywolywac torbiele i przyspieszac ich rozwoj. Gdy
          sie ma torbiele w piersiach nie powinno sie brac pigulek zawierajacych
          ethinylestradiol (estrogen)!
    • Ja tez mam w piersi torbielkę (o tej samej średnicy). Zalecono mi ponowne
      badanie 3 miesiące później - jakby sie powiekszała, to trzeba byłoby monitorować
      (na szczęście nie trzeba). Taka zmiana jest zbyt mała, aby się w nią wbić i
      pobrać np. znajdujący się w iej płyn. tak mi powiedział lekarz, który robił
      USG. najważniejsze, aby była regularna (a nie jakas poszarpana dziwnie)- to
      wtedy nic groźnego. Może nawet samo się wchłonąć. Ale diagnoza gina była
      taka,że to najprawdopodobniej od hormonów i zalecił mi odstawienie.
      także spoko wink
    • Gość: xXx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.04, 13:03
      Takich torbieli nie trzeba leczyc. Trzeba je jedynie monitorowac i obserwowac
      czy sie nie powiekszaja. Ewentualnie mozesz spytac lekarza o jakies preparaty
      ziolowe. Unikaj jedynie lekow hormonalnych zawierajacych odpowiedniki estrogenu
      (np. pigulki antykoncepcyjne).
    • Gość: vika IP: *.tychy.msk.pl 28.07.04, 13:47
      A ja nigdy nic wcześniej nie wyczuwałam w piersi ani na węzłach chłonnych.
      Zaczęłam brać pigułki antykoncepcyjne (Harmonet) w celach zdrowotnych na
      wyregulowanie poziomu hormonów. Po 1 opakowaniu zauważyłam pod pachą tak na
      wysokości piersi ale nie na niej ruszajacą kuleczkę. Byłam u zwykłego lekarza i
      powiedział mi ze to moze byc od antyperspirantów bo to jest na węźle chłonnym.
      Ale podczas brania drugiego opakowania pigułek wyczułam kolejna kuleczke ale
      już zboku piersi. Byłam zrozpaczona. Natychmiast zadzwoniłam do mojej cudownej
      Pani ginekolog i umówiłam się na wizytę zaraz na nastepny dzień. Zbadała mi
      piersi i powiedziała że ona myslała ze to coś groźniejszego, że jej strachu
      napedziłam a to nic złego nie jest tylko zmiany mastopatyczne z powodu zaburzeń
      hormonalnych. Przepisała mi mastodynon kropelki i powiedziałą ze pigułki
      Harmonet równiez wpłyną że wszystko się ureguluje i wróci do równowagi.
      Kropelki trzeba pić minimum 6 tygodni aby były efekty tak pisze w ulotce. No i
      ja ostatnio zauważyłam ze kuleczki znikają, nie wyczuwam ich.
      Wydaje mi się ze pigułki regulują poziom hormonów. Ja widocznie miałam bardzo
      rozchwiane jak po 1 opakowaniu coś takiego mi się zrobiło, teraz chyba wszystko
      wraca do normy i stabilizuje się. Zresztą miałam badania hormonalne i niedobór
      estradiolu (czyli estrogenu) więc mam nadzieje ze wszystko wróci do normy a te
      zmiany były pod wpływem hormonków.
      Myśle że mastodynon by tu bardzo pomógł a na pewno nie zaszkodzi bo to ziołowy
      lek, tylko kosztuje troszke dużo bo 32zł.
      • Gość: Do viki IP: *.w / *.w-net.pl 28.07.04, 16:18
        Po jakim czasie brania Mastodynonu te "kuleczki" zaczely Ci sie zmniejszac??
        Ja mam podobne i juz miesiąc zażywam ten lek i nie zauważyłam zmian, tzn. nie
        powiększają się, ale także nie zmniejszająuncertain
    • Gość: Aga27 IP: *.zurich.pl 28.07.04, 16:28
      Mam ten sam problem. Pierwsze torbiele wykryto u mnie w 3 klasie szkoły
      sredniej. Niestety od tego czasu do dnia dzisiejszego jest juz ich po kilka w
      kazdej piersi. Moj lekarz twierdzi ze w zasadzie nie wiadomo dlaczego powstaja:
      mialam robione badania tarczycy i hormonalne ktore nie wykryly zadnych zaburzen.
      Co pol roku robie USG i troche rzadziej biopsje.
      Glowa do gory - mozna sie przyzwyczaic i nie pamietac na co dzien.
      Pozdrawiam.
      • Gość: vika IP: *.tychy.msk.pl 28.07.04, 17:24
        Już odpisujęsmile
        Zażywam mastodynon od połowy drugiego opakowania pigułek Harmonet a teraz
        kończe trzecie no to wychodzi ze zażywam 5 tygodni i widze że się zmiejszają. A
        ty bierzesz moze jeszcze jakieś pigułki antykoncepcyjne??? Może mi to tez
        pomaga tak jak to powiedziała mi moja ginekolog.
        W sumie na ulotce mastodynonu pisze że po 6 tygodniach mozna zauważyć poprawę a
        mozna po 2-3 miesiącach bo tak długo trzeba to brac. W czasie miesiączki tez
        Łykam mastodynon. Biorę go 2 razy dziennie po 20 kropel do niewielkiej ilości
        wody tak zaleciła mi ginekolog.
        A dodam ze pigułki chronią przed torbielami i takimi zmianami w piersiach,
        zmniejszają ryzyko ich powstania. Mi mam nadzieje wszystko się normuje. Zapytaj
        swojego lekarza czy moze pigułki by ci pomogły, spróbój na 3-4 miesiące i
        hormonki ci się uregulują i wszystko zniknie.
        • Gość: nina25 IP: *.w / *.w-net.pl 28.07.04, 17:57
          hmm ja zażywam miesiąc Mastodynon i narazie nie widze poprawy. A pigułek anty
          nie zażywam. Pytałam o nie moją ginekolog to powiedziała mi, że raczej nie
          powinnam brać pigułek, bo zmiany mogą rzeczywiście zniknąć (i tak pewnie
          reaguje twój organizm), ale mogą pojawić się też nowe i może ich być duuuużo
          więcej, bo przeciez są to hormony.
    • Gość: Kaka IP: *.com / *.u.mcnet.pl 28.07.04, 17:22
      Troszkę podniosłyscie mnie na duchu ... smileDzięki.
      Widzę pewne sprzeczności, u jednych tabletki hormonalne mogą być przyczyna
      powstawania torbieli, u innych zaś są przepisywane na uregulowanie gospodarki
      hormonalnej.To ciekawe. Ja przyjmuję hormony już 7-8 lat, może czas je
      odstawić.Póki co czekam cierpliwie na konsultacje z moim ginem.
      Pozdrawiam
      • Gość: vika IP: *.tychy.msk.pl 28.07.04, 17:28
        Właśnie zauważyłam twój teraz dodany wpis. Oj to może wina tych twoich zmian
        torbielowatych przez to iż za długo już bierzesz hormony i organizm się
        buntuje. Ja bym na twoim miejscu szybciutko odstawiła pigułki. Bo widzisz mi
        one widocznie pomogły ale ja biore dopiero 3 opakowanie i nie zamierzam brać
        więcej niż pół roku bo nie mam przekonania do faszerowania się takimi
        tabletkami, poprostu boję się że skutki odezwą się za jakieś pare lat. Ale nie
        mam nic przeciwko jesli inne kobiety biora tak długo, mi brakuje odwagi. A
        niektóre poprostu muszą ze wzgledu na zdrowie.
        Ja myśle później nad założeniem spiralki dla nieródek, zero hormonów smile tylko
        musze się uporać z moimi bardzo nieregularnymi miesiączkami sad
      • Gość portalu: Kaka napisał(a):

        > Widzę pewne sprzeczności, u jednych tabletki hormonalne mogą być przyczyna
        > powstawania torbieli, u innych zaś są przepisywane na uregulowanie gospodarki
        > hormonalnej.

        bo różnie to bywa - u jednych kobiet zmiany w piersiach powtają pod wpływem
        estrogenów, a innym własnie pigułki zawierające estrogeny pomagają w leczeniu
        takich zmian. Tak przynajmniej twierdzi moja pani ginekolog

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.