Dodaj do ulubionych

wątpliwość na temat diagnozy...

IP: *.wtvk.pl 06.06.13, 23:03
Moja historia jest dosc dluga. Otoz zawsze mialam problemy z cyklem. Bywalo ze faktycznie trwał przez pare miesiecy co 28 dnia ale potem przez jakis okres trwal od 20 do 42 dni. Miesiaczki bardzo bolesne, ok 7 dniowe ale bywalo tez ze 1-2 dniowe. Ginekolog mowil ze wszystko okej. W styczniu tego roku mialam 22 dni miesiaczke, zmienilam gin,dostalam skierowanie do szpitala na badania hormonalne. W rozpoznaniu wpisano mi "zespol zaburzen horm.,hirsutyzm,tradzik,nieregularne cykle,otylosc". Badania nic nie wykazaly. Dostalam duphaston. Nie pomogl, miesiączki trwają po 15 dni od tamtej pory,jedynie ostatnia trwała tylko jeden dzień i było to właściwie tylko plamienie, klucie prawego jajnika ale olalam to,skoro okej wszystko. Po miesiącu od szpitala poszlam do innego ginekologa, w sumie tylko na usg piersi (wyciek z lewej,prolaktyna w normie). Przy okazji robil mi usg gin, stwierdzil ze nie jest ok,ze moga byc problemy z czynnoscia jajnikow. Wyslal mnie do prof ktory stwierdzil pcos. Ale niewiem czy w to wierzyc. Wyniki horm.okej,usg szptalne tez (on stwierdzil ze zle zrobili bo bylam w szpitalu podczas owulacji). Wiem ze mam torbiel na jajniku ale musialyby byc mnogie pecherzyki a nic o tym nie mowil.... Fakt, objawy mam pcos typowe ale.... Niewiem czy nie poszedl na latwizne i tak mu wygodnie bylo.... Co prawda lekarz wydawał się w porządku, chciał mnie znowu położyć na oddział,w którym podobno bardziej specjalistyczne badania robią,ale odłożyłam to na za jakiś czas ze względu na ostatni pobyt. Podobno specjalizuje się w PCOS, opinie ma dobre. Ale zastanawia mnie co z pęcherzykami.... Wydaje mi się,że gdyby były to by mi powiedział... A jeśli nie ma,to raczej nie jest PCOS.
Niewiem.... Powiedzcie, co o tym myślicie? Mam dość szlajania się po lekarzach. Im ich więcej tym mniej wiem. Jedni mówią,że okej- dwóch że nie.....
Obserwuj wątek
    • Gość: .. Re: wątpliwość na temat diagnozy... IP: *.korbank.pl 08.06.13, 18:36
      Nikt tutaj nie odpowie na twoje pytania.
      U mnie po roku bujania się po ginekologach zdiagnozowano PCOS ale lekarz 2 razy w jednym cyklu położył mnie na specjalistyczny oddział, zrobili różne badania, porównali i postawili diagnozę.
      Nie wiem czemu ty tak bronisz się przed tym szpitalem?
      Ja leżałam 2 razy po niecałe 3 dni.
      • Gość: wredotka Re: wątpliwość na temat diagnozy... IP: *.wtvk.pl 08.06.13, 18:55
        Mam przeciwko to,że już tam byłam i bezsensu latać co chwilkę. i tak mi nie pomogli, nie wiedzieli nawet w który dzień cyklu się robi takie badania. pójdę za jakiś tam czas.
        Chodzi mi o to,że nie wiem co o tym myśleć. Niby lekarz godny zaufania, specjalizujący się w chorobach tj.PCOS, ale... Badania hormonalne w porządku- tzn. powiedział,że męskich hormonów mam na górnym pułapie, a i insulina mu się nie podobała- w sensie że była robiona na czczo, a powinien być zrobiony jakiś test czynnościowy. Mówił,że na czczo też mam w normie,ale na górnym pułapie, to samo z cukrem. Powiedział,że za jakiś czas jak zgodzę się na szpital i pójdę tam na jego oddział to to mi zrobią.
        Poza tym już miesiąc przed wizytą u tego profesora inny lekarz ginekolog, który mnie do niego wysłał, po samym obrazie USG stwierdził,że może być jakiś zespół, problem z czynnością jajników czy coś takiego..
        Niewiem sad pogubiłam sięsad
    • lidek0 Re: wątpliwość na temat diagnozy... 08.06.13, 22:09
      Skoro masz dość chodzenia do lekarzy, którzy jakby nie patrzeć mają większą wiedzę niż forum to po co pytasz pytasz laików? Jeżeli chcesz mieć jednoznaczną diagnozę to do szpitala i porządne badania, być może laparoskopia, która wiele powie.
      Poza tym raz piszesz, że masz zaburzenia hormonalne, potem, że hormony w normie, no i ta nadwaga, jeśli faktycznie jest to sprzyja problemom.
      --
      Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
      Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
      zapraszam na forum Dla starających się
      • Gość: wredotka Re: wątpliwość na temat diagnozy... IP: *.wtvk.pl 08.06.13, 22:24
        byłam w szpitalu, mówię przecież,że byłam i mam na wypisie "zespół zaburzeń hormonalnych" a wyniki w normie. nie moja wina,że szpital ma dziwne słownictwo.
        mam wyniki okej, ale te męskie hormony i insulinę na górnym pułapie.
        po prostu pytam, czy ktoś się orientuje.
        wiem,ze nadwaga nie pomaga,walczę nią. ale też nie wszystko na nadwagę smile zawsze byłam przy kości,a jednak nie od zawsze mam torbiel i takie problemy smile rozumiem,że napewno lepiej jak schudnę.
        do szpitala teraz nie szłam, bo byłam w marcu,wyniki mam, lekarzowi powiedzialam,że wolałabym nie iść po 2 mies jeszcze raz,wiec stwierdzil,ze jesli nie che to to nie jest konieczne, za jakis czas pojde.
        nie wiem po prostu juz co o tym myslec, tylko 2 lekarzy coś zauważyło, jeden nazwał to,że może być "taki zespół", drugi już po imieniu,że pcos. ale ja chyba nie mam pęcherzyków, mam torbiel, jedną. nie wiem czy on nie powiedział,że mam pęcherzyki,bo uznał to za logiczne czy ich nie było. jeśli nie było-to nie mam pcos,tak? dobrze rozumuję?
      • Gość: wredotka Re: wątpliwość na temat diagnozy... IP: *.wtvk.pl 08.06.13, 22:33
        za jakiś czas napewno pójdę. muszę tylko odpocząć,bo zaczynam mieć depresję od widoku lekarzy smile od dziecka mam z tym problem. jak byłam mała potrafiłam lekarza pokopać i popluć, byle nie dać się zbadać wink
        teraz jestem dzielniejsza,ale... wysiadam. wkurza mnie to. nie wiem po co byłam w tym szpitalu,skoro oni nawet nie wiedzą w którym dniu cyklu robić badania sad
    • rotkaeppchen1 Re: wątpliwość na temat diagnozy... 09.06.13, 04:03
      A co z tarczyca? Jaki masz poziom hormonow ft3, ft4, tsh, oraz przeciwcial anty-TPO? PCOs bardzo czesto wystepuja w chorobie hashimoto (autoimmunologiczne zapalenie tarczycy), nie mowiac juz o niedoczynnosci. Podaj wyniki wraz z normami.
      --
      Byloby fajnie, jakby wypalilo:
      forum.gazeta.pl/forum/f,161662,metabolic_balance.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,36,129040872,129040872,Metabolic_balance.html
      forum.gazeta.pl/forum/f,94641,Choroby_tarczycy_i_hashimoto.html
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka