Dodaj do ulubionych

torbiel okołocewkowa-pomocy!

14.04.14, 18:40
Dziewczyny czy któraś miała usuwaną torbiel okołocewkową?,w całym necie nie moge znależć nikogo kto by miał usuwane coś takiego.Lekarz mowi że powiklaniem przy zabiegu może być przetoka do pochwy.Strasznie sie boje zabiegu,a z drugiej strony wykańcza mnie ciagłe parcie na pęcherz,nie mam juz sił.Może ma któraś doświadczenie w tym temacie,bedę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Anka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.14, 21:42
    Witam. dokładnie 4dni temu miałam usuwany torbiel okołocewkową. Zabieg miałam robiony w szpitalu. Wstępnie miałam zaplanowany zabieg pod narkozą ale z braku anastezjologa lekarz usuwał mi torbiela na znieczuleniu miejscowym. sam zabieg nie był bolesny lecz bardziej nieprzyjemny jak to na fotelu ginekologicznym. lekarz wstrzykną znieczulenie i zaczął wycinać no i następnie pozszywał. cały zabieg może trwał max 30 min. w zabiegu brał udział lekarz i dwie pielęgniarki. tak jak wspomniałam na zabieg pojechałam do szpitala jednego dnia po południu a następnego dnia po porannym obchodzie zostałam wypisana do domu. ogólnie nie ma się czego bać w razie jakichkolwiek pytań pisz a postaram się podpowiedzieć.
  • ola07 15.04.14, 10:07
    Bardzo Ci dziękuje za odzew,a czy twoja torbiel też była wycinana przez pochwę?,konktetnie czy nacinali ci pochwę żeby się tak dostać endoskopem?czy miałaś zakładany cewnik?,u mnie jest ten problem że ja mam jakiś otwór do przestrzeni okołocewkowej i lekarz straszy że ten otwór może pozostać przy cewce i zrobi sie przetoka do pochwy.
  • Gość: Anka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.14, 15:38
    w moim przypadku ten torbiel był widoczny wiec nie zakładali mi cewnika no i lekarz nie korzystał z endoskopu także w tej kwestji nie mogę pomóc. a na kiedy masz zaplanowany zabieg?
  • ola07 15.04.14, 17:26
    To ty chyba miałaś trochę inną tą torbiel,moja jest usytuowana przy samej cewce moczowej,dlatego jest ryzyko tej przetoki, wykryto ją dopiero na cystoskopi i usg urologicznym.Ja mam dopiero skierowanie na zabieg ,dzwoniłam do szpitala i terminy są mniej wiecej miesięczne,ale mam strasznego pietra i nie wyznaczyłam jeszcze daty,a z drugiej strony te parcia na pecherz już mnie wykańczają.Miałaś jakieś objawy ze strony cewki moczowej?
  • Gość: Anka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.14, 19:42
    może mój torbiel był troszkę inaczej usytuowany. u mnie torbiel wykrył ginekolog na badaniu normalnym ginekologicznym i był bardzo zaskoczony ze wcześniej tego żaden lekarz nie dostrzegł (dodam ze była to moja pierwsza wizyta u tego ginekologa) bo torbiel miał około 3,5 cm (także dość duży). objawów jako takich nie miałam. nic mnie nie bolało może czasami podczas stosunku ale nigdy tego nie wiązałam z torbielą (zobaczymy jak będzie komfort współżycia po wygojeniu się).
    Obawa i strach jest zawsze przed tego typu zabiegami ale jestem tego zdania ze wszystko da się przetrwać i znieść.
    Sama miałam pietra przed wejsciem do szpitala ale mój małżonek wspierał mnie jak mógł. smile
    nie czekaj długo na umówienie terminu na zabieg bo im szybciej tym lepiej. bedziesz miała to szybciej za sobą.
  • Gość: ola07 IP: *.compower.pl 16.04.14, 17:50
    Bardzo Ci dziękuję.Przeczekam jeszcze spokojnie świeta i po nich pewnie się zdecyduję.Życzę Ci Wesołych Świąt i szybkiego powrotu do formy.
  • Gość: Anka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.14, 19:00
    Powodzenia życzę i będzie wszystko dobrze ie masz ci się stresować. Również życzę Wesołych i spokojnych Świąt. Pozdrawiam.
  • Gość: wiola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.14, 12:52
    Eitsm mam toriel okolocewkowa prawie 7lat nie daje juz rady nie chca mi dac daty bo nie maja terminow mam czekac az zadzwonia a to juz 3rok jak sie zglosilam jest coraz gorzej nie mam juz sily jestem z dolnegoslaska. Moze wiesz gdzie sa krotsze terminy czekania?pozdrawiam
  • ola07 06.11.14, 15:29
    No ja do tej pory nie zostałam zoperowana, lekarze najpierw chcieli teraz, ten do którego chodzę mówi żeby czekać bo jest duże ryzyko powikłania po zabiegu w postaci przetoki i póżniejszego nietrzymania moczu. Mnie najbardziej dokucza parcie na pęcherz już nie daję rady,a ty jakie masz objawy?
  • pyk-nik 06.11.14, 18:45
    ola07 napisała:

> No ja do tej pory nie zostałam zoperowana, lekarze najpierw chcieli teraz, ten
    > do którego chodzę mówi żeby czekać bo jest duże ryzyko powikłania po zabiegu w
    > postaci przetoki i póżniejszego nietrzymania moczu. Mnie najbardziej dokucza p
    > arcie na pęcherz już nie daję rady,a ty jakie masz objawy?

a powiedz czy miałaś krwawienia w którym kolwiek momencie?
  • ola07 14.11.14, 21:48
    Krwawień z cewki nie miałam, główne dolegliwości to parcie na pęcherz, czasem jakieś rozpieranie.
  • anja221 06.09.19, 15:58
    Dziewczyny, a gdzie (w jakim szpitalu) miałyście operację usunięcia torbieli okołocewkowej? Mnie tez to czeka, nie wiem, gdzie się udać
  • Gość: Zizi0202 IP: *.play-internet.pl 14.03.17, 22:27
    Ja tez mialam torbiel okolocewkowa pod narkoza, niby nic nie bolalo, ale jestem przewrazliwiona , zabieg mialam w wieku 17lat ... teraz znow jest cos nie tak, czuje znow w tym samym miejscu guzek, boje sie ,ze znow to moze bys torbiel, wyglada tak jak by w srodku zbierala sie ropacrying teraz mam lat 18 minął rok teraz w marcu... boje sie znowcrying najgorsze to jak mialam ten cewnik zalozony... balam sie ruszac , czulam wszystkie wnetrznosci na zewnatrzcrying teraz pytanie do Was dziewczyny, czy ten torbiel moze ponownie sie pojawic i czy to ma wplyw na ciążę?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka