Dodaj do ulubionych

Nadciśnienie?

11.10.14, 09:30
Witam,
mam taki problem: w środę źle się czułam, w przychodni zmierzono mi ciśnienie, wyszlo 166/110. Dostalam zastrzyk ale nie spadało więc po dwóch godzinach dostalam captopril 25mg pod jezyk. spadło do 140/100. Pani doktor wysłała mnie do domu i kazała mierzyć ciśnienie. w czwartek było na ogół okolo 130-140/100. w piątek w przychodni mierzone dwa razy w 20 minutowych odstępach czasu 150/110. W domu nizsze, tak do 140/100. Wyniki badań krwi i moczu bardzo dobrze, tylko cholesterol 198. Pani doktor stwierdziła nadciśnienie i przepisala mi Zofenil. Powiedziała ze to najnizsza dawka, 7,5 raz dziennie. Do apteki wybralam się wieczorem i okazało się, że recepta jest napisana zbyt nieczytelnie no i nie sprzedano mi leku. no i teraz moj problem: mierzę sobie to ciśnienie kilka razy od tamtego czasu i dzis mam 118/90. Bez leków. Pani doktor będzie w środę. Teraz trochę się zastanawiam czy to faktycznie nadciśnienie i i czy te leki mi nie zaszkodza, czy nie są za bardzo na wyrost? Skonsultować z innym lekarzem? Jakim? Dodam, ze moi rodzice zmarli w wieku 55 i 57 lat, mama miała udar niedokrwienny a tato miażdżycę, dziadkowie z obu stron nadciśnienie. A ja dwa lata temu leczylam się na nerwicę. Wcześniej miałam ciśnienie dość niskie.
Edytor zaawansowany
  • 12.10.14, 08:30
    już się cieszyłam a tu wieczorem 155/110
  • 12.10.14, 19:44
    Musisz brać leki, bo tak wysokie dolne nie spadnie samoistnie. Górne masz jeszcze znośne.

Poobserwuj, czy podskoki ciśnienia nie są u Ciebie związane ze stresem.
  • 13.10.14, 03:14
    U mnie stres dziala zdecydowanie na cisnienie. I moge miec 180/110 przy zdenerwowaniu, a po 20 minutach odstresowywania sie i glebokich oddechow spada mi do 140/90 smile.
    Ale takie cisnienie jak Twoje, jezeli miewasz je na spokojnie, zdecydowanie kwalifikuje sie do leczenia farmakologicznego, jezeli dodatkowo wezmie sie pod uwage historie rodzinna. U Ciebie szczegolnie ta dolna granica jest niepokojaca.
    Leki napewno nie sa na wyrost. Byc moze dawka okaze sie nawet za niska i lekarz bezie musial jz zwiekszyc, jezeli stale pomiary nie ustabilizuja sie ponizej granicy 135/85.
    --
    If you don't design your own life plan, chances are you'll fall into someone else's plan. And guess what they have planned for you? Not much.
  • 13.10.14, 20:01
    moim zdaniem samo nie wyleczy sie, a lekarz wie co robi, wykup leki i bierz je
  • Gość: Katarzyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.14, 14:06
    Ja mam cisnienie 140/100 i bardzo niski cukier

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.