Dodaj do ulubionych

kiedy okres po odstawieniu Diane?

12.04.02, 15:40
Pani Doktor,

mam taki problem - odstawiłam Diane po 14 mies. przyjmowania i juz dwa miesiące
nie mialam okresu. Czy to normalne ? Dodam, że wcześniej też miesiączkowałam
nieregularnie (cykle 35-38 dni)
Pozdrawiam
AgaT
Obserwuj wątek
    • mikimen Re: kiedy okres po odstawieniu Diane? 14.04.02, 14:23
      No własnie. Moja znajoma ma ten sam problem. Też odstawiła Diane. Już ominęły
      ją dwa krwawienia. Czy to możliwe? W ciąży raczej nie jest. Chyba wybierze się
      do lekarza. Czy ktoś jeszcze spotkał się z takimi objawami?
      • a5._ Re: kiedy okres po odstawieniu Diane? 14.04.02, 20:58
        Wiem, że czasem właśnie tak organizm reaguje. U mnie przyczyną były problemy
        hormonalne, Musiałam wykonać FSH, 3 - d.c - 10 LH, FSH, później jeszcze 1 15
        dc estradiol , progesteron - może i w Twoim przypadku warto byłoby zrobić takie
        badania. Trzeba też zbadać czy owulacja występuje samoistnie.
        Ważne jest też jak długo brało się tabletki, czy z powodu dużego testosteronu,
        czy tylko antykoncepcyjnie?
    • _kami Re: kiedy okres po odstawieniu Diane? 14.04.02, 21:47
      agat1 napisał(a):

      > mam taki problem - odstawiłam Diane po 14 mies. przyjmowania i juz dwa miesiące
      > nie mialam okresu. Czy to normalne ? Dodam, że wcześniej też miesiączkowałam
      > nieregularnie (cykle 35-38 dni)

      Moja przyjaciółka właśnie klnie na czym świat stoi, bo 33 dzień cyklu mija, i
      nic. Zdaje się, że to "normalne" :-\\ Niestety :-\ W ogóle przy odstawianiu
      pigułek często kończy się na farmakologicznym wywoływaniu miesiączki :-\

      K.

      • agat1 Re: kiedy okres po odstawieniu Diane? 15.04.02, 07:52
        Na szczęście problem na ten "cykl" mam z głowy - miesiączka jednak zdecydowała
        się tym razem wystąpić. Ja dobrze znam kłopoty wynikające z nieregularnych
        cykli i zaburzeń hormonalnych ; wszystkie badania robiłam już dawno i leczyłam
        się dosyć długo, u mnie problemem nie był zbyt wysoki poziom testosteronu i tak
        naprawdę to wyniki nieznacznie tylko wykraczały poza przyjęte normy, natomiast
        objawy (wspomniane cykle, silne owłosienie twarzy, otyłość) wskazywały na
        znaczne zaburzenia. Większość lekarzy zapisuje Diane na takie dolegliwości, co
        było dla mnie wygodne (efekt antykoncepcji przy okazji), więc nie
        protestowałam. Pomimo zagrożeń trudnościami z zajściem w ciążę udało nam się
        powołać do życia ślicznego chłopczyka (ma już trzy lata) i teraz chcielibyśmy
        mieć jeszcze jedno dziecko, więc znów odstawiam Diane i raczej już do niej nie
        wrócę. Ja osobiście nie widzę efektów leczniczych, a ostatni rok przyjmowania
        tego specyfiku to koszmar depresji, wałeczek tłuszczu i żadnych innych korzyści.
        Napisałam to wszystko, żeby Was przekonać, że niekiedy pomimo zaburzeń
        hormonalnych mozna urodzić bez większych problemów dzidziusia (jeśli komuś
        zależy na tym, bo nam bardzo zależało), a jednocześnie Diane 35 zdaje się mieć
        nikłe efekty lecznicze wspomnianych zaburzeń, więc warto rozważyć, czy jest
        sens, żeby się faszerować tym świństwem.
        Może Pani Doktor ma inne zdanie, ale ja swojego nie zmienię - w sumie brałam
        Diane co najmniej 4 lata z przerwami o to mi w zupełności wystarczy.
        Dziękuje wszystkim za odzew, pozdrawiam i życzę jak najmniej zdrowotnych
        kłopotów
        AgaT
      • agat1 Re: kiedy okres po odstawieniu Diane? 19.04.02, 11:28
        Pani Doktor,

        dziękuje za odpowiedź, ale mam jeszcze takie pytanie : cz jeśli moje zaburzenia
        nie były takie jednoznaczne, tzn. hormony nie wykraczały poza przyjęte zakresy
        normy, pomimo widocznych efektów w postaci nadmiernego owłosienia i wydłużonych
        cykli, powinnam zrobić badania jeszcze raz (robilam je 9 lat temu). Nie mam
        niestety przed soba wynikow badań, ale endokrynolog (wtedy doc. Srzednicka ze
        szpitala bielańskiego) nie znalazł w nich niczego, co mogłoby powodować
        zaburzenia. Dodam, że urodziłam trzy lata temu zdrowe dziecko i chciałabym mieć
        jeszcze jedno, może nawet niedługo. Co oprócz zaburzeń hormonalnych może dawać
        nadmierne owlosienie i nieregularnie miesiączki ? Czy mając 32 lata i zważywszy
        na powyższe dolegliwości mogę się decydować na drugą ciążę ?
        Bradzo dziękuję za odpowiedź.
        AgaT

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka