Dodaj do ulubionych

Bóle pod pachami

29.11.17, 15:01
Witam serdecznie
Piszę w imieniu teściowej, która ma niecałe 60 lat i od pewnego czasu doskwiera jej silny ból pod pachami szczególnie jak zaczyna sie poruszać, czasem w tym miescu wyskakują jej dziwne pryszcze lub coś podobnego. Podobno żadnen lekarz nie wie co jej jest, jakiś czas temu nagle pojawił jej się dziwny biały nalot na języku i wtedy właśnie zaczęło boleć. Do tego miewa zatorowość żylną na nogach i ogólnie ma bardzo duzy problem z zylakami. Nie uprawia sportu i jest osobą paląca od 16 roku życia, pali od dwóch do trzech paczek dziennie ale nie sądzi by to miało coś z tym wspólnego. Czy ktoś wie co to może być?
Edytor zaawansowany
  • enith 29.11.17, 16:49
    Powiększone węzły chłonne? Półpasiec? Choroba tętnic (palenie BARDZO podnosi ryzyko wszelkich chorób naczyniowych)? Nowotwór piersi (kiedy miała ostatnią mammografię)? Miała robione jakiekolwiek badania?
  • karolinaxyzz 29.11.17, 18:07
    Ostatnio była na mammografii i nic nie wykrylo...
  • enith 29.11.17, 18:38
    A angiolog? Jeśli ma żylaki, to pewnie jest pod jego kontrolą. Konsultowała te bóle z nim?
  • karolinaxyzz 29.11.17, 21:46
    Tak była u angiologa i kazal sie przebadac i zrobic ta mamografie ale nic nie wykrylo. Lekarz też podejrzewał polpasca ale wątpi w to bo ona ma tylko jedną plamke a wczesniej miala druga pod drugą pachą ale zniknęła.
  • horpyna4 30.11.17, 09:27
    Przyczyn może być bardzo dużo, a niektóre zupełnie błahe. Nalot na języku zwykle oznacza niestrawność. Zbieżność czasowa objawów może być przypadkowa.

    Proponowałabym na początek sprawdzić, czy nie chodzi o obtarcia od ubrania/bielizny i o podrażnienie od dezodorantu. Dopiero po wykluczeniu takich i podobnych przyczyn należy szukać poważniejszych.
  • plastikpiokio 14.12.17, 17:27
    MOJA RADA NIECH PALI OD CZTERECH DO SZESCIU PACZEK DZIENNIE TO WKRÓTCE SIĘ DOWIE CO TO JEST.
  • Gość: misiek.bogiem IP: 78.10.204.* 14.12.17, 20:58
    W tym wieku najczęstszą przyczyną jest tzw. peseloza. Objawia się narzekaniem, ogranieczeniem kontaktu z rzeczywistością, ale przede wszystkim brakiem refleksji nad własnymi ograniczeniami. Jedynym skutecznym leczeniem jest okresowe dawkowanie leków z grupy empatyków. Ja polecam ZjebkaMax.
  • student_zebrak 15.12.17, 11:07
    to moze byc glupia baba

    --
    Cogito ergo zum [mysle, wiec jezdem]
  • irkaa1 15.12.17, 13:06
    niech sprawdzi czy nie ma zmian w kręgosłupie -to w związku z bóle.
    natomiast zmiany na skórze-mogą być spowodowane kontaktem z substancjami drażniącymi
    ponadto przt takiej ilości spalanych papierosów warto ocenić stan płuc i ewentualnie śródpiersia.
    Jednym słowem- nie zacznie od wizyty u lekarza POZ
  • irkaa1 15.12.17, 13:08
    niech sprawdzi czy nie ma zmian w kręgosłupie -to w związku z bólem.
    natomiast zmiany na skórze-mogą być spowodowane kontaktem z substancjami drażniącymi
    ponadto przy takiej ilości spalanych papierosów warto ocenić stan płuc i ewentualnie śródpiersia.
    Jednym słowem- niech zacznie od wizyty u lekarza POZ
  • Gość: wirginia IP: 37.77.112.* 26.12.17, 17:39
    Może to być jeden z wielu niepożądanych reakcji na przyjmowanie leku obniżającego cholesterol.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.