Dodaj do ulubionych

Do kobiet z lipodemią

09.05.18, 21:27
Drogie Panie: która z Was boryka się z tym cholerstwem? Moja diagnoza brzmi LIPODEMIA. Proszę odezwijcie się; jak sobie radzicie? Od czego zacząć? O tej kretyńskiej chorobie nie wiedzą nawet lekarze, na polskich stronach internetowych informacji jak na lekarstwo.
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 10.05.18, 09:56
    Nie przesadzasz z tym "jak na lekarstwo"? Wystarczy wyguglować, a wyśwetli się ponad 12 000 wyników. Są opisy choroby i jej leczenia.
  • antosiczek 16.05.18, 20:39
    Nie przesadzam. Na polskich stronach niemal w każdym artykule jest to samo- tak, jakby każdy z autorów tych artykułów pisząc je zrobił "kopiuj", "wklej". Nie dowiesz się za wiele. Niestety
  • Gość: wiki IP: *.49.144.125.ipv4.supernova.orange.pl 10.05.18, 11:25
    Hej a jaki lekarz to zdiagnozowal?
  • antosiczek 16.05.18, 20:40
    Chirurg - profesor Olszewski w Warszawie.
  • enith 10.05.18, 20:52
    Rajstopy uciskowe, manualny drenaż limfatyczny i liposukcja to w zasadzie wszystko, co można zrobić. Ćwiczenia i dieta nie przynoszą zazwyczaj efektów dla obszarów dotkniętych tym schorzeniem, ale wiadomo, że warto rozsądną dietę trzymać i umiarkowanie ćwiczyć dla zdrowia ogólnego. U mnie w szczycie kondycji fizycznej stan nóg się lekko poprawił, ale i tak był bardzo daleko od satysfakcjonującego.
    U mnie problem zdiagnozował flebolog i z biegu polecił liposukcję. To w Polsce. W USA diagnozę potwierdził też flebolog i też z biegu polecił liposukcję przekonując, że nie ma innych skutecznych metod leczenia. Natomiast nawet tu w USA ciężko jest znaleźć fachowca, który ma doświadczenie i sukcesy w liposukcji kostek i łydek. To jedne z najtrudniejszych obszarów do leczenia chirurgicznego ze względu na obecność ważnych naczyń i nerwów. A powikłania po zabiegu (zwłaszcza ciężkie obrzęki) potrafią się ciągnąć latami, niestety. Również niestety nieleczona lipodemia powoduje komplikacje wraz z postępującym zaawansowaniem choroby. Czyli wychodzi na to, że jak się nie obrócisz, tak dupa z tyłu.
  • Gość: molinezja IP: *.chomiczowka.waw.pl 06.08.18, 21:24
    Witam,
    Kilka miesięcy temu dowiedziałam się, że choruję na obrzęk lipidowy. Dotychczas myślałam, że taka moja uroda, że nogi są nieproporcjonalne do reszty ciała i nauczyłam się z tym żyć. Lekarz zalecił mi manualny drenaż limfatyczny. Na razie cały czas się uczę o tej chorobie, najgorzej w trakcie upałów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.