Dodaj do ulubionych

Tabletki anty Naraya - czy to normalne?

16.07.18, 14:14
Witam,
po kilku miesiącach przerwy od tabletek antykoncepcyjnych sięgnęłam po pierwsze opakowanie tabletek Naraya. Przed przerwą zażywałam Yasmin. Pierwszą tabletkę zgodnie z ulotką zażyłam pierwszego dnia okresu. Jakież było moje zdziwienie, gdy krwawienie zanikło całkowicie po niecałych 3 dniach od rozpoczęcia zażywania tych tabletek, czyli po drugiej tabletce. Miesiączki od zawsze miewam bolesne, obfite i długie (6-7 dni), a tu okres całkowicie zanikł 3 dnia cyklu. Dotychczas zawsze po tabletkach hormonalnych miałam tak, że przy pierwszym opakowaniu krwawienie i plamienie trwało od kilkunastu dni do nawet 3 tygodnie. A tu całkowicie sucho już 3 dnia. Czy to normalne po tych tabletkach, czy lepiej iść do ginekologa?
Edytor zaawansowany
  • lidek0 19.07.18, 21:56
    Każde tabletki na każdego działają inaczej, przed rozpoczęciem brania nowych powinno się zbadać hormony i na tej podstawie dobrać antyki. Jam masz wątpliwości to odwiedź lekarza. Inna sprawa, ze organizm musi się do tabletek przyzwyczaić.

    --
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • natulana 10.08.18, 22:00
    Jak dla mnie to normalna sytuacja, mi też w pierwszym cyklu szybko się skończyła miesiączka, 4 dni bodajże trwała a bez hormonów 7. Z tymże ja biorę belarę, to tabletka dwuskładnikowa. Oczywiście jak masz wątpliwości jak najbardziej poradź się lekarza, każda tabletka może inaczej działać na organizm, to że po wcześniejszych miesiączki miałaś dłuższe to nie znaczy że teraz nie będą krótsze. Chyba to dobra zmiana, ja na moich tabletkach pozbyłam się właśnie obfitych, długich i bolesnych miesiączek.
  • lidek0 11.08.18, 09:14
    Przed braniem jakichkolwiek antyków polecam doszkolenie się, podczas ich brania nie ma miesiączki o ile w ogóle wiesz co to jest miesiączka.

    --
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • creazy_frog 11.08.18, 10:26
    Ja osobiście od kilkunastu lat z przerwami zażywam różne tabletki hormonalne i zawsze miałam w ich trakcie normalne miesiączki, trochę mniej bolesne niż zwykle, ale tak samo długie (7 dni) i obfite tak samo jak bez tabletek. Tak było dopóki nie zmieniłam tabsów na Naraya, wtedy miesięcznik u mnie całkowicie zanikły pomimo postępowania zgodnie z instrukcją. Wcześniej zażywałam przez rok Yasmin, zrobiłam półroczną przerwę i za radą ginekologa (mniejsza dawka hormonów) przerzuciłam się na Naraye. Dodam, że robiłam wcześniej badania hormonalne i te tabletki zostały specjalnie dla mnie dobrane.
  • lidek0 12.08.18, 11:31
    To co miałaś to nie była miesiączka a krwawienie z ostawienia hormonów. Miesiączka to złuszczające się endometrium celem wydalenia niezapłodnionej komórki jajowej. W trakcie brania antyków nie ma owulacji, więc nie ma miesiączki.

    --
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • natulana 26.08.18, 23:02
    Tak rozumiem doskonale różnicę między miesiączką a krwawieniem z odstawienia. Ale nie tego tyczyło się pytanie, sama mając PCOS miałam z reguły cykle bezowulacyjne ale krwawiłam - to też nie mogę nazwać miesiączką? Nie czepiajmy się proszę słów.
  • creazy_frog 06.10.18, 11:36
    "krwawienie" powróciło po zużyciu 3 opakowania Naray'i więc widocznie organizm potrzebował trochę czasu, żeby do nich przyzwyczaić się

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.