Dodaj do ulubionych

Mięśniak na macicy

19.10.18, 14:53
Witam,
drogie proszę o pomoc.
Zdiagnozowano u mnie mięśniaka na macicy - to coś ma prawie 10 cm średnicy. Dostałam skierowania do szpitala na usunięcie całej macicy i jajowodów.
Byłam na Wołoskiej (Warszawa) zapisałam się na operację i więcej informacji o metodzie operacji i kto będzie operował itp. mam dowiedzieć się dzień przed operacją jak się zgłoszę na oddział. Operacja planowana na listopad

W między czasie poszłam do innej Pani dr ze szpitala Św. Rodziny (Warszawa), która potwierdziła, że należy usunięć, ale przed usunięciem zaleca biopsję szyjki macicy - termin na przyszły tydzień.
Pani Dr wszystko wyjaśniła, powiedziała, że będzie próbowała operację przeprowadzić laparoskopowo. Termin operacji mam na styczeń.
Czy Wy też miałyście robioną biopsję?
Czy macie jakieś porównanie tych dwóch szpitali.

Im bliżej terminów zaczynam świrować sad

Napiszcie proszę jakie Wy macie doświadczenie w tym temacie.
Agnieszka
Edytor zaawansowany
  • sabriel 20.10.18, 14:06
    Cześć.
    Tez się męczę z mięśniakami. W 2014r miałam je wyłuszczane w szpitalu Bielańskim. Niestety temat powrócił i to ze zdwojoną siłą. Mam co miesiąc krwotoki, bóle krzyża, parcie na pęcherz. We wrześniu po krwotoku, miałam robione łyżeczkowanie w szpitalu na Wołoskiej. Zrobili mi usg i się okazało że oprócz mięśniaka podsurowicówkowego 5 cm, mam też mięśniaka podśluzówkowego 8 cm, którego mój lekarz gin"nie zauważył " na usg i założył mi mirenę ( przemieściła się 2 cyklu i została wyjęta).
    Ja mam termin operacji zaplanowany na początek stycznia, też na Wołoskiej. I też na izbie przyjęć lekarz powiedział mi, że ostateczna decyzja co będzie robione będzie podjęta tuż przed operacją. Raczej nastawiam się na usunięcie trzonu macicy. U mnie laparoskopia odpada, tak mi powiedział mój gin i lekarz na Wołoskiej jak byłam łyżeczkowana.
  • agag37 22.10.18, 14:35
    A jakie masz doświadczenie ze szpitalem na Wołoskiej?
    Mogę wiedzieć jakie są przeciwwskazania do laparoskopii ?
  • beata.woj1234 01.11.18, 21:48
    Witam- ja nie znam się na tych dolegliwościach Pani /szczególnie na biopsji /, ale mogę tyle napisać - byłam w tym roku na dwóch operacjach laparoskopowo/ ja miałam na obniżenia dna miednicy / w Krakowie w szpitalu Św. Rafała . Ale wiem ,że tam też laparoskopowo usuwają mięśniaki nie usuwając macicy / jeśli reszta dobrze ,ale to pewnie dr twierdzi , czy badania / . Dobrze by było się jeszcze kontaktować z jakimś dr .teraz są coraz nowsze metody . Dlatego to piszę ,bo tyle co wiem ,to jeśli nie ma potrzeby usuwać macicy ,to lepiej nie ,bo potem kiedyś może dojść do obniżenia narządów , też pochwy . Jeszcze parę lat temu na wszystkie problemy usuwano macicę , a potem mogą być problemy z obniżeniami , dr też to mi mówił . Dużo można poczytać w internecie o szpitalu św.Rafała ,o operacjach , ja tez duzo czytałam na -forum - Kafeteria czy Syrenki . Przepraszam,że może piszę niezrozumiale , nie bardzo umiem obsługiwać komp. Pozdrawiam .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka