Pęcherzyki na jajniku Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam
    Po badaniu USG okazało się, że mam pęcherzyki na jajniku. Mam 55lat i
    lekarka powiedziała że w młodym wieku jest to normalne, ale już po menopałzie
    to niekoniecznie. Czy ktoś może przybliżyć mi ten problem. Lakarka
    powiedziała, że trzeba to obserwować. Czy to może być groźne?
    Pozdrawiam
    Zuzka
    • Gość: zuzka IP: 212.160.172.* 19.10.04, 09:33
      Podciągam wątek
      • Gość: pola IP: *.cable.casema.nl 19.10.04, 11:12
        tez sie podczepiam- mam 31 lat, biore pigulki antykoncepcyjne od wielu
        lat.Ostatnio na USG lekarz powiedzial,ze na jajnikach widac pecherzyki i
        wytlumaczyl to tak: w ciagu 7-dniowej przerwy w czasie brania tabletek
        organizm,nie otrzymujac informacji hormonalnej, pozwala komorkom jajowym na
        wstepny rozwoj (to nie ogolne,tylko ponoc moja cecha osobniczawink,dlatego
        pecherzyki,a potem ten rozwoj jest hamowany przez kolejny cykl
        tabletkowy.Powiedzial tez,ze doradza powstrzymac sie od wspolzycia w czasie
        tego tygodnia przerwy,bo moge zajsc w ciaze.Czy to mozliwe? Niech ktos fachowo
        wytlumaczy,co ma miejsce w tych jajnikach? Pozdro
        • Gość: nowa IP: 153.19.99.* 19.10.04, 11:42
          pecherzyki na jajnikach sa jednym z objawow pco (zespolu policystycznych
          jajnikow), ale przy pco jest wiecej objawow niz sam obraz na usg; ogolnie
          mowiac moze to swiadczyc o braku owulacji (peczerzyki nie pekaja, tylko
          obrastaja jajnik)i nieplodnosci z tego powodu, majac 55 lat nie martwilabym sie
          zbytnio, ale mam 27 i nie wiem czy zajde przez to w ciaze-trzeba leczyc
    • Gość: qwerty IP: 217.153.181.* / 217.153.181.* 19.10.04, 17:20
      Pecheryzki w jajnikach mamy od czasów zycia płodowego.
      Od okresu dojrzewania pecherzyki comiesiac rosna, a wreszcie jeden najwiekszy
      peka i wylewa sie z niego płyn w którym pływa komórka jajowa.
      W czasie brania tabletek praca pecherzyków w jajnikach jest uposledzona, ale
      nie do konca wstrzymana. Te kilka dni przerwy wystarcczają zeby pecherzyki
      nieco podrosły,rzadko do takiego rozmiaru (2o mm) by peknać i wydalic komórke
      jajowa, ale bywa róznie, bo nie zawsze tabletki sa właciciwie wchłoniete
      (biegunka , interakcje)i pecherzyk mimo tabletek urosnie na tyle, by peknąć.
      Czasem pecherzyki rosna do duzych rozmiarów, ale nie pekają, zamieniaja sie w
      torbiele. Czasem taka torbiel moze sie zainfekowac i trzeba ja wycinac.Ale
      najczesciej nikomu nic nie przeszkadza.
      Czasem jednak jest tyle tych torbieli, ze uposledza to dojrzewanie i pekanie
      kolejnych pecherzykow i kobieta jest stale nieplodna. Jest tak w późniejszym
      wieku lub przy pewnych chorobach, w których kobieta nie ma hormonu, który
      sprawia ze dojrzały pecherzyk peka((PCO).

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.