Dodaj do ulubionych

Spozniajaca miesiaczka

09.05.19, 11:52
Witam. Ostatni raz współżyłam z chłopakiem 1 stycznia. Później miesiączki pojawiały się w terminach (różnica 2 dni przed lub po terminie). Ostatnio zabawialismy sie ale do współżycia nie doszło. Obecnie czekam na miesiączke 11 dni. Dodam że jestem dość szczupła osoba: 170cm i 50kg i w ostatnim tygodniu spotkało mnie dość dużo stresu i spadlam 2kg z wagi (2 tygodnie temu wazylam 52) Od czasu do czasu pojawiają się krótkotrwałe bóle brzucha lub piersi ale nie są zbyt nasilone. Czy ciąża jest możliwa? Czy mam się martwić problemami zdrowotnymi?
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 09.05.19, 19:18
    Nie ma czegoś takiego, jak "spóźniająca się miesiączka". Spóźniać się może owulacja, a termin miesiączki jest wyznaczony przez termin owulacji (miesiączka następuje zwykle 2 tygodnie po owulacji). Jeżeli ostatnio miałaś dużo stresów i schudłaś, to mogła się zatrzymać owulacja, bo organizm sam uznaje, że nie chce być dodatkowo obciążany. Dlatego właśnie u anorektyczek nie ma miesiączki, skoro nie ma owulacji.

Nawiasem mówiąc, takie wstrzymywanie owulacji jest właśnie dowodem tego, że organizm jest zdrowy i sam może o siebie zadbać. Po odżywieniu się wszystko powinno wrócić do normy.

Nie znaczy to oczywiście, że nie może być ciąży, ale po to są testy, żeby się przekonać. Oczywiście pewniejsze jest badanie krwi. I mogłabyś trochę podkształcić się z metod określania kolejnych faz cyklu, żeby wiedzieć, w której fazie jesteś aktualnie i kiedy w bieżącym cyklu możesz spodziewać się miesiączki. Zajrzyj na forum Naturalne Planowanie Rodziny, tam się dowiesz się wszystkiego; jest to przydatne zwłaszcza dla kobiet o mocno nieregularnych cyklach.
  • lidek0 14.05.19, 07:36
    Utrata 2 kg to nie tak dużo, spóźniająca się miesiączka może być objawem zaburzeń hormonalnych ale tu potrzeba wizyty u lekarza i badań hormonalnych. I tak jak napisała horpyna4 warto się dokształcić z tematu funkcjonowania swojego organizmu.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.