Dodaj do ulubionych

Krwawienie - pomocy !!!

02.01.05, 10:12
Mam 24 lata. Od 3 lat brałam pigułki. Najpierw 2,5 roku Microgynon i Novynette
(bez przerw), potem 5 mies. przerwa i od 8 paździerwnika brałam Cerazette.
Niestety pojawiło się plamienie i 23 listopada wzięłam Novynette. Ostatnią
miesiączkę miałam 8 października. 13 grudnia jednak odstawiłam całkowicie
pigułki (pisałam o tym w innym wątku pod poprzednim nickiem "yorda80").
Krwawienie z odstawienia pojawiło się 19 grudnia, było bardzo skąpe i trwało
do 25 grudnia. Od 26 do 29 grudnia miałam jasne plamienie - tak jak zawsze
miewam po okresie (plamienie zawsze trwało 3 dni). Od 30 grudnia do 1 stycznia
plamienie stało się ciemnobrązowe, czasami z domieszką krwi. A dziś 2 stycznia
dostałam normalny okres! Od rana krwawienie jest normalne, tak jak podczas
okresu bez pigułek!!!!
Co to może być? Czy powinnam się tym martwić? Do ginekologa nie ma szans iść w
najbliższym czasie (najwcześniej we wtorek za tydzień). Czy takie krwawienia
po odstawieniu są normalne? Przedtem jak raz robiłam przerwę wszystko od
początku było normalnie, żadnych plamień i nieplanowych krwaiweń! Bardzo
proszę napiszcie co to jest i dlaczego mam to krwawienie!
Z góry dziękuję za pomoc.

A tak przy okazji to ja już hormonów mam na prawdę dość. Poczekam chyba aż
zalegalizują w Polsce sterylizację, bo dzieci w ogóle nie chcę rodzić...
Obserwuj wątek
    • Gość: luiza Re: Krwawienie - pomocy !!! IP: *.koszalin.sdi.tpnet.pl 02.01.05, 10:37
      Ja brałam depo provera, po odstawieniu zaczęły się nieregularne okresy i
      plamienia, ale w momencie kiedy dostałam regularny okres dwa dni po skończeniu
      poprzedniego dałam za wygraną i poszłam do lekarza. Okazało się że po
      odstawieniu sztucznych hormonów (depo) organizm nie poradził sobie z
      jajeczkowaniem i stworzyła sie torbielka, która powodowała zaburzenia w pracy
      hormonów i plamienia. Więc rada jest taka - do lekarza, usg (nawet dopochwowe) i
      leki ( w moim przypadku powrót do tabletek antykoncepcyjnych - gravistat 125) w
      celu uregulowania ponownego okresu. Biorę już dwa tygodnie i plamienie i
      przeszło, teraz czekam na nastepną wizytę i diagnozę torbiela.

      OOOOOOczywiście może być to coś innego!!!!! W każdym razie DO LEKARZA.

      Luiza
    • Gość: kathleen3 Re: Krwawienie - pomocy !!! IP: 195.136.186.* 02.01.05, 14:01
      ja tez odtsaiwlam pigulki - ostatnia wzielam 17 grudnia. Tez bralam Novynette.
      Poki co czuje sie normalnie, nie dostalam krwawien ani plamien. Podobno po
      Novyneet okres sie dostaje bez problemu, tylko, ze tydzien opozniony. Nia mam
      pojecia, co to moze byc w Twoim przypadku, ale ja bym chyba poszla do lekarza...
      Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka