Dodaj do ulubionych

pigułka a bóle kończyn

IP: *.mtnet / 80.48.5.* 02.04.05, 15:09
od ok 1,5 tygodnia przyjmuje Cilest.czasami boli mni elewa noga pod kolanem.
ostatnio doszły bole rąk w zgięciach jakby drętwienie do tego doszły jeszcze
barzo widoczne na ogach i rekach żyły.Co to może oznaczac. czy mam czekać bo
to kwestia przyzwyczajenia się organizmu czy odstawić bo to byż może
początek zakrzepicy.Poradz bo nie wiem co robić.Do końca opakowania zostało
mi 10 dni.dodam ze lekarz nie skierował mni ena badanie krzepliwości krwi a w
mojej rodzinie licznie występują żylaki. Ktoś może mi pomóc
Edytor zaawansowany
  • dalija26 02.04.05, 16:58
    nie wiem czy 1,5 tygodnia to nie za krótko,żeby żyły od razu zareagowały na
    zmianę hormonów..niestety jeśli masz jakieś skłonności do żylaków (ktoś z
    rodziców np.miał) to tabletki te skłonności pogłębiają...mnie bolą żyły na
    lewej nodze i są bardzo widoczne,ale chirurg stwierdził,że nie widzi tu nic dla
    siebie,czyli nie trzeba jeszcze operować, ale warto: - unikać przegrzewania
    kończyn,czy też całego organizmu (zero solarium,zapomnij o saunie no i nie
    wskazane gorące kąpiele sad ),dobrze spac z nóżkami w górze (na jakiejś podusi),
    robić masaże drenażowe,chłodzić nóżki, nie zakładać obcisłych skarpetek i
    podkolanówek tamujących przepływ krwi no i może zażywać rutinoscorbin
    (uszczelnia naczynia krwionośne), wysokie obcasy też zostawić tylko
    okazyjnie..uff ale sie rozpisałam..ale jeśli jesteś zaniepokojona idz do
    chirurga,ale pewnie i tak przepisze ci coś na wzmocnienie żył,powie co robić i
    czego nie robić..no i najlepiej zrezygnować z tabletek (wg lekarza), no ale ja
    bynajmniej na to nie poszlam wink pozdrawiam.dbaj o swoje kończynki smile
  • Gość: ania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.05, 20:03
    Moze chociaz zmien pigulki, nie dosc, ze sie meczysz, to ryzykujesz zdrowie.
  • zalotnica 02.04.05, 20:37
    dalija26 napisała:
    >to tabletki te skłonności pogłębiają...mnie bolą żyły na
    >lewej nodze i są bardzo widoczne, no i najlepiej zrezygnować z tabletek (wg
    >lekarza), no ale ja bynajmniej na to nie poszlam wink

    no a jak partner na to reaguje ?
  • dalija26 04.04.05, 10:30
    jestem straszną panikarą i tabletki to moja decyzja,moje Kochanie by nie
    zmieniło tej decyzji... wink
  • heather_morris 02.04.05, 17:46
    Odpowiedzialam ci na forum Antykocepcja. Cilest jest dosc silna pigulka i moze
    miec jako skutek uboczny uwidocznienie zyl. Dlatego tez jesli krzepliwosc
    bedziesz miala w normie lepiej od nast. miesiaca zmien Cilest na cos z mniejsza
    iloscia ethinylestradiolu.

    Pozdrowionka
  • kasiaka5 03.04.05, 18:43
    witam
    a jaka pigułka ma mniej estradiolu?
  • heather_morris 03.04.05, 20:28
    Od Cilestu? Kazda jednofazowa oprocz Diane 35 i Gravistatow ma mniej.

    Pozdrowionka
  • Gość: bea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.05, 10:50
    ja tez biore Cilest od roku i nagle zaczeły mnie tez bolec nogi i tez
    podejrzewam ze od tego ale nie mam pewnosci. narazie chyba odstawie bo zrobiła
    mi sie torbielka w piersi podobno cilest jest za mocny.Bola mnie piersi bardzo
    i odstawiam go zobacze co sie bedzie działo. buzka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.