Torbiel i laparoskopia Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam.
    Przeczytałem chyba większość wątków jakie znajduja się tu na temat jw.
    Zwracam się do Pań o pomoc i proszę o nią bardzo.
    Moja dziewczyna ma torbiel na lewym jajniku.Wykryta jakieś 10 miesięcy
    temu.Na początku była ok. 8cm.Dzięki tabletkom anty (nie pamiętam nazw) oraz
    różnym ziołom udało się ja zmniejszyć do ok. 2,7 cm.Jednak ten rozmiar
    utrzymuje się od 3-4 miesięcy i zniknąć nie chce.
    Na ostatniej wizycie gin stwierdził że albo w ciągu 5 miesięcy zajdzie w
    ciążę albo zabieg. Na ciążę raczej się nei zdecydujemy. W grę wchodzi na
    dzien dzisiejszy tylko zabieg.
    Mam w związku z tym ogromną prośbę do wszystkich Pań które spotkała ta
    przypadłość. Kogo mogłybyście polecić jako specjaliste w tym fachu, jaki
    szpital czy klinikę. Gdzie można poddac się temu zabiegowi bez strachu?
    Ze względu na koszty zabieg prywatny raczej odpada. Miejsce na mapie nie ma
    większego znaczenia byleby oddać sie w jak najlepsze ręce. Moja dziewczyna
    strasznie boi sie tego zabiegu (chyba zbyt wiele o nim przeczytała) i robimy
    co się da bylby tylko go uniknąć. Ale jeśli nie będzie wyjścia niech będa to
    najlepsze ręce.
    Jest w potwornym dołku a ja juz nie mam pomysłów na to co robić sad
    Może znacie jakies inne metody, których próbowałyście, które odniosły efekty
    i które mogłybyście polecić? O to również poproszę.
    Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
    • Gość: mania IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 07.04.05, 07:29
      Ja się też okropnie bałam - badz z nią i wspieraj - szybciej dojdzie do siebie -
      ja jestem po - zdrowa zadowolona i już wcale nie przerazona!!!Dużo ludzi ma
      laparo i. Ja bałam się uśpienia najbardziej.A potem 2 tyg, wolnego!!!!
    • Gość: aga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.05, 08:10
      czy mozesz mi polecic te ziola ktore Twoja dziewczyna brała... mam podobny
      przydapadek.. pozdrowienia i zdrowia dla Was
      • Zioła były dobierane specjalnie dla mojej dziewczyny podczas wizyty.
        Ale spytam jakie to były zioła i jak tylko się dowiem to napiszę.
        Myślę że nawet nie dobrane specjalnie nie powinny zaszkodzic smile
        Pozdrawiam
    • Gość: sara IP: 211.26.104.* 10.04.05, 04:24
      mialam laporoskopie 2 tygodnie temu torbiel 8 cm i w ten sam dzien poszlam do
      domu po 3 dniach pojechalam na piknik ze znajomymi dzisiaj nie ma sladu a balam
      sie jak cholera ze az schudlam 4 kg dzisiaj juz bym sie tak napewno nie bala
    • 2 dni temu wyszłam ze szpitala po laparoskopii. Jak widac na załączonym obrazku
      żyję i mam się dobrze smile Miałam torbiel na jajniku - około 5 cm. To nie tak
      dużo ale "hodowałam" ja 1,5 roku i jakos nie chciała zniknąć. W trakcie
      laparoskopii okazało się, ze oprócz torbieli miałam jakieś zrosty więc tak czy
      inaczej operacja była konieczna. Naprawdę nie ma się czego bać. Robia 3 dziurki
      w brzuchu, wycinaja co trzeba, potrzymają dzień, dwa w szpitalu i do widzenia -
      człowiek idzie sobie spokojnie na zwolnienie. Jednak jeżeli torbiel juz zaczęła
      się zmniejszać to jest szansa, że zniknie. Niestety nie ma na to jakiegoś super
      środka. Wszystko zależy od organizmu. A co do ciąży - znam przypadek, że
      torbielka ciążę przetrwała a po urodzeniu dalej sobie rosła. Nie rozumiem
      proponowania ciąży jako "lekarstwa". Dziecko to nie zabawka. Może by tak
      zmienić lekarza?
      • Dzięki za odpowiedź.
        Lekarz jest bardzo dobry i raczej nie będziemy go zmieniać.
        Być może źle zrozumiałaś to co napisałem albo ja coś pokręciłem.
        Lekarz stwierdził że jeśli do 5 miesięcy nie uda się zajść w ciążę to wtedy
        trzeba będzie się zdecydować na zabieg.
        Myśleliśmy o tym, żeby zdecydować się na dziecko. Planujemy ślub, chcemy mieć
        dzieci i to jedynie przyspieszyłoby naszą decyzję co do ślubu. W żadnym wypadku
        nie myśleliśmy o dziecku jako o "lekarstwie" na torbiel.
        Mysleliśmy o tym dużo i jeśli tak mogę powiedzieć, zdecydowaliśmy się na zabieg.
        M.in. ze względu na to co napisałaś, że podczas zabiegu może się okazać że
        oprócz torbieli jest coś jeszcze.
        Zastanawiamy się jedynie nad tym gdzie go zrobić.
        Mam nadzieję że będzie tak jak napisałaś i nie ma się czego bać.
        Pozdrawiam.
        • Słuchaj atzik,
          Zrosty sa przewaznie przy wszystkich takich wypadkach jakiś pęcherzyków i
          torbieli, które ewoluują i zmieniąja kształt. Czasem sie przerzuca" jakby na
          inne czesci układu rodnego. I własciwie dl atych zrostów i drośznosci robi się
          ten zabieg.
          Laparoskopii takiej dokonują prawie w kazdym szpitalu. W Warszawie np na
          Madalińskiego-polecam dr Juchnicką. Irzeczywiscie sa to trzy nacięcia i po
          dwóch trzech dniach mozna chodzic w domu.Ja miałam taki zabieg ale przy okazji
          kamieni woreczka zołciowego, wiec wiem jak to smakuje wink. I szczerze- jezeli
          ejst mozliwosc wchłonienia sie to bym poczekała. Chyba.ze ona bardzo cierpi z
          tego powodu- to nie ma co zwlekac!
          Ja na szczescie dwa razy uniknęłam zabiegu, wchłonęła sie po prostu. To zależy
          od organizmu kobiety. Rzeczywiscie jako lekarstwa ciązy bym nie doradzała, ale
          jeżeli chcieliście i tak, a mogłoby się udac to czemu nie.
    • Gość: agatek IP: *.crowley.pl 11.04.05, 15:30
      ja tez jestem po laparoskopii. duzo strachu i nerwow, ale niepotrzebnie smile
      pełna narkoza i 1 miesiąc zwolnienia smile pozdrawiam i zycze Wam wszystkiego
      dobrego smile
      • Gość: rudzia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.05, 16:52
        ja dostalam tylko dwa tygodnie sladow nie widac juz prawie tylko po cewniku
        nabawilam sie zapalenia cewki.. niepsyjena sprawa..a czy lekarz nie moze
        polecic jakies dobrej kliniki i czy in nie podjol by sie tego zabiegu?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.