• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

GRZYBICA pochwy Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.05, 12:15
    I znów to samo, wiele z nas ma ten problem. Stosowałam wczesniej gynalgin,
    clotrimazolum odpada, a nystatyna jest tylko na jeden szczep bakterii.

Napiszcie jeśli stosowałyście inny lek, najlepiej globulki bez recepty.

Pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • 23.06.05, 12:18
      polecam cebulę - sama stosowałam wszystkie możliwe środki za wyjątkiem
      szczepionki i tylko cebula pomogła
      --
      Edyta
      • Gość: martaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.05, 12:22
        ???????????????????????????????????????????????????????
        • 23.06.05, 12:26
          znajdź w archiwum forum
          --
          Edyta
          • 23.06.05, 12:31
            czytałam juz wszystkie watki na forum o grzybicy, teraz mam jeden wielki metlik
            w głowie a z ta cebula to pamietam tyle ze sie ja gotuje, ale jak długo? i jak
            mam ja tam do pochwy włozyc? i jak dlugo trwa taka kuracja?
            dzieki za odp
      • 23.06.05, 12:28
        a jak przygotowujesz ta cebule?
        mam porządna grzybice, clotrimazolum, gynalgin, macmiror, propolis- nie działa,
        po vagicalu niewielka róznica, noszenie bawełny nie pomaga (+ gotowanie i
        prasowanie) unikam słodyczy i weglowodanów, reczniki papierowe, szare mydło,
        zakwaszam organizm (doustnie wit C + podmywanie woda z kwaskiem cytrynowym) -
        nie działa, i szczerze mówiac juz sama niewiem co robic

a bez recepty jest jeszcze vagical (ok 8zł) i gałki propolisowe (ok 11zł)
        • 23.06.05, 12:34
          Marta pisalam do Ciebie.Czekam na gg.
        • 23.06.05, 12:49
          Moze opisze ci w skrocie moje leczenie. Przez ponad rok czasu leczono mnie
          roznymi specyfikami, az doszlo do tego ze juz nie mieli mi co podawac - nic
          kompletnie nie dzialalo na mnie. Malo tego, przy grzybicy czy innym zapaleniu
          nie ma sie paleczek kwasu mlekowego odpowiedzialnego za prawidlowe srodowisko w
          pochwie. Walczylam o to, zeby je uzyskac i nigdy mi sie to nie udawalo. To byl
          najwiekszy problem, bo jesli tych paleczek nie masz to normalna rzecza jest, ze
          bedziesz miala ciagle zapalenia. Nawet lezalam w szpitalu, mialam jakis
          zastzyki na wzmocnienie i nic. Miedzy leczeniem bylo moze z 5 dni przerwy (choc
          ja caly czas czulam biorac te leki, ze one nie skutkuja - to sie czuje!). Tak
          oto bylam leczona przez ponad rok jak nie 2 lata. Leczony byl rowniez moj maz,
          bo wiadomo ze jak skonczylam kuracje (zawsze byly zle wyniki po zastosowaniu
          lekow) to sie kochalismy i mialam swiadomosc, ze Go zarazam. Dopiero przez to
          forum dowiedzialam sie o "cudownej" cebuli. To byla moja ostatnia deska
          ratunku. W tym dniu kiedy ja chcialam zastosowac bylam u gina, ktory przepipsal
          mi tone lekarstw, ktorych waznosc wlasnie mija, bo ich nie wykorzystalam gdyz
          nie byly JUZ potrzebne. Oto jak postepowalam z cebulka:
          obralam ja, posiatkowalam na drobno (mozna nawet cala wlozyc do wysokiego
          naczynia, byle byla cala zanurzona) i wlozylam do garnka dodajac bardzo mala
          ilosc wody. I tak gotowala sie na malutkim ogniu az do miekkosci, to widac na
          oko czy jest juz papka (miekka). Dodam tylko, ze musisz stale ja obserwowac, by
          sie nie przypalila, bo wtedy nie wolno jej uzyc!!!!! Od nowa trzeba obierac i
          gotowac. Gdy juz wystygnie cebula, moczysz w niej tampon a nastepnie
          umieszczasz go w pochwie. Moze byc ciezko, bo tampon od razu pecznieje i staje
          sie gruby. Przy wkladaniu moze sie zwijac, ale dasz rade. Staraj sie, by w tym
          tamponie bylo jak najwiecej tego wywaru, tej mazi. Zastosuj ja na noc a rano
          wyjmij tampon i od nowa przygotuj cebule. Zawsze musi byc swieza maz, nigdy nie
          wolno zrobic wiecej, bo bedzie na pozniej!!! I tak stosowalam cebule moze ze 3-
          4 dni non-stop. Powiem szczerze, ze nawet jak ja bralam to mnie smeralo, gryzlo
          i nie czulam sie komfortowo, ale to nie przez cebule ale zapalenie. Juz
          stracilam w nia wiare. Odstawilam i powiedzialam, ze jak bedzie mnie dalej cos
          pieklo, gryzlo i bede miala uplawy to wtedy wezme te leki. I na szczescie nie
          byly one potrzebne. Poszlam do laboratorium i co sie okazalo, ze po 2 latach
          walki z zapaleniem, uzyskaniem paleczek kwasu mlekowego sie udalo. Mialam je i
          to w duzych ilosciach a do tego piekna grupa. I tak oto jestem juz po leczeniu
          prawie 2 lata i do tej pory nie musialam (odpukac) zazyc zadnego leku, bo nawet
          jak mnie cos zaswedzi to nie jest to powodem zapalenia, tylko jak wykazalo
          badanie mam taka wydzieline ktora powoduje czasem (wrecz prawie rzadko) jakies
          zasmerania. Jak powiedziala lekarka moze to byc spowodowane nawet za duza
          iloscia paleczek kwasu mlekowego smile)))

Jak masz pytanie to pytaj a odpowiem.

W swojej karcie ktora sobie sama opracowalam nie ma miesiac bym nie chorowala
          na zapalenia a teraz od 2 lat brak zapalen smile
          --
          Edyta
          • Gość: martaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.05, 13:25
            Mam jeszcze takie pytanko!

1. Czy któras z was stosowała ORUNGAL? podobno stosuje się jeden dzień, 2
            kapsułki rano, 2 wieczorem.

2. Lub GYNO - PEVARYL?

3. Czy clotrimazolum występuje w postaci globulek, bo zawsze miałam w postaci
            tabletek dopochwowych?
            • 23.06.05, 13:48
              mirabella, ja brałam i orungal i też nie pomógł, ale niekoniecznie Tobie może
              niepomóc (oby okazał się właściwym lekiem dla Ciebie). Dobre zastosowanie ma
              branie doustnego Fluconazolu, bo wtedy Twój organizm się oczyszcza z bakterii
              ale czasem ciężko to wydusić od lekarza.
              --
              Edyta
              • Gość: martaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.05, 14:12
                Flukonazol zawsze kupuje ... bez recepty!!!!
                Zawsze kiedy biore jakiś antybiotyk to i flukonazol.
                • 23.06.05, 14:14
                  Nie mam przy sobie tego swojego arkusza, ale z tego co pamiętam to jest polski
                  tel i zagraniczny i ten polski kosztuje znacznie taniej (doustnie).
                  --
                  Edyta
                • Gość: golden24 IP: *.bzmw.gov.pl / 194.30.179.* 23.06.05, 15:06
                  To bardzo dziwne, bo flukonazol jest na recepte.
                  Ja bralam jedna tabletke 150 mg i mi pomoglo, ale ginekolog mi przepisywal.
                  • 23.06.05, 15:09
                    ja też musiałam mieć receptę
                    --
                    Edyta
                    • Gość: martaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.05, 16:48
                      ja kupuje zawsze jak biore antybiotyk i sama kupuje bo mój lekarz zawsze
                      zapomni, przy braniu antybiotyku kupuje tylko 3 tabletki.

Zalezy jaka apteka, mojemu męzowi udało sie kiedys kupic antybiotyk bez
                      recepty, powiedział ze zona juz brała a nie mozemy sie skontaktować z lekarzem.
          • 24.06.05, 08:58
            Hej
            Z ta cebula to nie zla jazda. jak tylko bede po okresie to zrobie sobie taka
            kuracje cebulowa bo juz tez nie moge z tymi moimi grzybami i zapaleniami.
            Fajnie ze to opisalas, dzieki.
            Pozdrawiam
          • Gość: bel canto IP: *.pil.vectranet.pl / 213.17.223.* 28.06.05, 20:44
            hej Edyta ale ja mam pytanie, czy te trzy dni uzywania tamponu nasaczonego
            wywarem z cebuli wystarczyly n cale dwa lata?? powiedz mi jeszcze czy na tym
            tamponie ma byc ta cebula, ta maz czy tylko sama woda, czyli ten wywar? czy po
            nocy nakladac na dzien tez taki tampon? ile godzi z nim chodzic? dziekuje za
            odpowiedz
          • Gość: duża IP: 81.219.177.* 03.07.05, 10:17
            poradzcie co stosowac na wydzieline podobną do twarożku
            biale, bez zpachu, ale czasem piecze i swędzi.
            Higiena 100%
    • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.05, 23:30
      a propo leczenia... to czy lacto vaginal nalezy brac tylko na noc czy mozna tez
      w ciagu dnia??
      • Gość: golden24 IP: *.bzmw.gov.pl / 194.30.179.* 24.06.05, 09:52
        Mysle,ze nie ma przeciwskazan do brania w ciagu dnia,ale lepiej aplikowac go na
        noc.Takie jest moje zdanie w tej sprawie.
        • Gość: ewka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.05, 10:05
          Mam pytanie,nadmiar lub niedobor jakiego hormonu moze powodowac czeste grzybice?
          Dodam,ze od jakiegos czasu pojawilo mi sie nadmierne owlosienie na nogach
          • Gość: golden24 IP: *.bzmw.gov.pl / 194.30.179.* 24.06.05, 12:39
            Zbadaj sobie moze poziom testosteronu, jezeli chodzi o owlosienie, a poziom
            cukru, jezeli chodzi o grzybice.Najepej udac sie do dobrego ginekologa-
            endokrynologa.
    • Gość: merril IP: *.toya.net.pl 02.07.05, 15:50
      Dziewczyny może głupie pytanie, ale czy później czuć ten zapach cebuli z pochwy ??
      • 02.07.05, 17:44
        a ja polecam Betadine. globulki. stosowałam wszystko co możliwe..przez dwa
        lata..i to chorobsko ciagle wracalo. po betadine mialam spokoj pol roku...a po
        nast serii nie mialam grzybicy od ponad poltora roku smile)))))
        • Gość: awo IP: *.is.net.pl 02.07.05, 21:46
          A czy te globulki Betadine są bez recepty?
          Dziękuję za odpowiedź.
          • 04.07.05, 16:56
            Betadine jest tylko na recepte. Ale naprawde warto!!! betadyna to taki środek
            odkazajacy z jodyną chyba..stosowany w szpitalach przed operacja..pieknie zabija
            wszystkie paskudztwa. potem tylko trzeba Lactovaginal dla przywrocenia
            prawidlowej flory bakteryjnej i na długoooooo jest swiety spokoj
            • 04.07.05, 21:04
              Jeśli chodzi o Betadine to tylko globulki są na receptę, krem i taki proszek do
              rozrabiania można kupić bez recepty - nawet nie jest bardzo drogie smile
              --
              Pozdro smile
              calineczka
              • 05.07.05, 12:20
                ooo...a o tym nie wiedziałam...globulki nie dosc ze na recepte to dosyc drogie..
                ale i tak nie mozna stosowac ich jak sie karmi piersia wiec moje zapasy narazie
                czekaja w szafce na swoj wielki dzien..ktory mam nadzieje tak predko nie nastapi wink
    • 03.07.05, 01:19
      Zamocz tampon w kefirze i włóż do pochwy. Wyjmij po ok. 30 minutach. Ja tak
      robiłam kilka razy dziennie i pomogło.
      Wiem, że co niektóre z was zostały zaskoczone, ale to prawda.
    • 04.07.05, 15:25
      Paraprotex i Ac Zymes są to naturalne preparaty pomocne w walce z grzybicą.

www.vitasklep.pl

Polecam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.