Dodaj do ulubionych

Wstydliwy problem poporodowy

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.05, 07:00
Jestem dwa tyg po porodzie i mam wrażenie że moje mięśnie odbytu wyraznie sie
osłabiły. Krótko mówiąc gdyby w pobliżu nie było ubikacji skończyło by się to
domyślacie sie jak. Czy wy tez miałyście takie problemy???? Czy to z czasem
minie???
Edytor zaawansowany
  • mama_marty 07.09.05, 21:32
    Odpowiem na pytanie chociaż nie miałam takiego problemu i miałam cesarkę, ale w
    tej sytacji na myśl przychodzi mi jedno rozwiązanie: ćwiczenie Kegla (czy
    mięśni Kegla, nie pamiętam dokładnie), czyli takie ćwiczenia jakie zaleca sie
    właśnie kobietą po porodzie, powinnas o nich słyszeć. Skoro problem masz tak
    rozwinięty to powinnaś ćwiczyć dosyć intensywnie, a można to robić niemal
    wszędzie. Jesli nie bardzo wiesz o co chodzi, to ćwiczenie polega na tym , że
    zaciskasz mięśnie krocza tak mocno jak tylko możesz, tak jakbyś wstrzymywała
    mocz (i nie tylko), ale steruj wszystkimi mięśniami krocza, dla dobrego efektu
    powinnaś ćwiczyć intensywnie, a powinny tez przynieśc dobre rezultaty w
    obkurczeniu pochwy (problem zbyt luźnej pochwy w trakcie współżycia po
    porodzie).
    Samo raczej nie minie.

Pozdrawiam, mama_marty
  • Gość: Yep IP: *.forhls01.nm.comcast.net 08.09.05, 02:44
    Nie chce Cie martwic ale moja znajoma miala cos podobnego, podczas porodu lekarz
    za bardzo ja nacial i poniej sie okazalo ze uszkodzil jakis nerw ktory odpowiada
    wlasnie za kontrole nad wyproznianiem sie. Nie wiem jak u Ciebie jest to powazne
    ale u niej to bylo dosc powazne utrudnienie zycia i wiem ze miala kilka zabiegow
    na to.
  • mama_marty 08.09.05, 14:33
    Zapewne niedługo będziesz miała kontrole u ginekologa, koniecznie z nim o tym
    porozmawiaj.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.