Płytki krwi u kobiety Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam, Wiem ze u kobiety podczas menstruacji ilośc płytek krwi zmiejsza się o
    25-50%. Dzisiaj odebrałam wyniki morfologii i ilość trombocytów mam na
    poziomie 33 m/mm przy normie 100-450. Czy to jednak nie jest aby za duzy
    spadek? (3 dc)
    Podam ze mam podwyzszone leukocyty (10,72 dla normy 4-10,0) i limfocyty (53,1
    dla normy 20-40). Wiem, wiem, ide za dwa dni do lekarza, ale czy powinnam się
    niepokoić? Z góry dziekuje za odpowieidz

• Gość: Agulek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.05, 09:30
      Na pewno powinnaś mieć zrobione badanie OB. Nie denerwuj się, Twoje wyniki
      tylko subtelnie przekraczają normę. Masz jednak wyraźną małopłytkowość. Jest to
      najpewnoej krótkotrwała anemia i nic Ci nie grozi. Dostaniesz żelazo i będzie
      dobrze.
    • Moim zdaniem, nie powinnaś miec tak niskiego poziomu płytek- nie masz problemu
      z krwawieniami? Powinnas iść do lekarza. I nie sądze, że przy menstruacji ilość
      płytek krwi spada o 25-50%, musiałybyśmy wyrzucac z siebie ok 2 litrów krwi.
      Aha i płytki nie mają wiele wspólnego z niedokrwistością i zelazem- to
      erytrocyty, czyli krwinki czerwone.
      Płytki krwi biorą udział w pierwszym etapie procesu krzepnięcia,a ich niedobór
      może (może, ale nie musi) świadczyć o jakichś krwawieniach wewnętrznych, o
      których nie wiesz, a do czego sa zaangażowane płytki. Idź do lekarza
    • Co Ci powiedział lekarz?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.