wypadające, łamliwe włosy ... "prześwity na głowie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Ten stan trwa to od bardzo, bardzo dawna (zaczęło się w okresie dojrzewania)
    i nie udało mi się zainteresować tym problemem lekarza (dermatologa,
    ogólnego). Kompletnie nie wiem co robić. Włosów mam coraz mniej, są połamane,
    widać prześwity. Płakać się chce jak podczas mycia, rozczesywania wypadają
    ich setki, i praktycznie cały czas wychodzą - leżą wszędzie. Nie mam już
    pomysłu jak zadziałać. Kiedyś jeden dermatolog powiedział "łojotok",
    zastanawia mnie czy nie jest to może związane z hormonami? Każdy lekarz do
    którego się zwracam lekceważy ten stan np. włosy się wymieniają itp.
    Może mnie ktoś poratuje - jakie badania mogłabym zrobić, może na te hormony?
    Jeśli chodzi o tarczycę miałam robione tsh, wyszedł środek normy i dr nie
    widzi powodów do palszych badań.
    • Nie chcę Cię martwić ale będziesz musiała na własną rękę zrobić badania ,możesz
      też cierpieć na łojotokowe dolegliwości.Zrób następujące badanka aby
      wyeliminować problem :
      jeśli chodzi o tarczycę samo TSH nie wystarczy zrób ft4 ,przeciwciała
      przeciwtarczycowe Anti TPO i Anti TG +usg tarczycy
      poziom wapnia,magnezu,żelaza w org +TIBC totalną zdolność wiążania żelaza
      morgologię ogólną ,cukier,fosfor,elektrolity[potas,sód,chlorki]
      hormony :testosteron ,androstendion,progesteron,estrogeny ,LH iFSH[trzeci dzień
      cyklu]
      Możesz też zrobić specjalistyczne badanie trichogram ,które ustala w jakiej
      fazie wzrostu są włosy na głowie,jaki jest mechanizm wypadania,stan korzeni--
      jeśli jesteś z WAWY takie badania robią w SZPITALU na Wołoskiej ,lub w
      gabinetach prywatnych.Możesz mieć łojotokowe zapalenie skóry głowy,zrób te
      badania ,udaj się do endo,powodzenia
      • Gość: zrospaczona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.05, 08:36
        Wiem, to jest najgorsze, że nie wiadomo czy trafię w dobre badania - a nie chcę
        się zrójnować. Morfologia ogólna, magnez, żelazo OK, cukier też w normie.
        Reszty badań nigdy nie robiłam. Czy cynk też warto sprawdzić? Czy na te hormony
        mogłabym dostać skierowanie od ginekologa?
        Niestety nie jestem z W-wy, a ile ten trichogram kosztuje?
        A jeśli chodzi o łojotokowe zapalenie skóry - na to też robi się jakieś
        badania, co zastosować żeby to zwalczyć.
        Dziękuję za wszystkie informacje
    • Gość: nefretete8 IP: 87.207.132.* 24.09.05, 15:09
      Napewno trzeba wyeliminować tarczycę stąd konieczne te badania co wskazalam i
      spr trzeba testosteron[jak znajdziesz wolny to super] i androstendion,możesz
      cierpieć np na łysienie męskie czyli androgenowe ,któremu towarzyszy
      łojotok,lub na łojotokowe zapalenie skóry głowy,dlatego niezbędna jest
      konsultacja endokrynologiczno-dermatologiczna .Miałaś kiedyś spr czy nie masz
      PCO,endometriozy,czy masz hirsutyzm[nadmierne owłosienie ,czy owłosienie na
      skórze Ci się zwiększa a włosy są cieńsze,wypadaja ,tracisz je też z przodu
      głowy,po środku czy łysienie jest rozlane]?
      Cena trichogramu zalezna od miasta więc musisz poszukać albo na forum miasta
      rzucic wpis albo podzwonić po klinikach derm.Możesz kupić sobie szampon DERMENA
      około 14zł ograniczający wypadanie i łojotok.To musi być kompleksowa opieka
      więc musisz ustalić co i jak i zbadać te hormony etc.Nie wiem czy Ci dadzą
      Skierowanie na te badania , to już musisz sama ustalić.
      • Gość: nefretete8 IP: 87.207.132.* 24.09.05, 15:11
        Nie ma co się załamywać ,tylko wybrać do dobrego lekarza ,nawet pooszczędzac na
        prywatnego ale skoro masz to juz tyle lat to warto byłoby zorientować się co
        dzieje się w Twoim org,pozdrawiam
        • Gość: zrospaczona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.05, 10:31
          Jeszcze raz DZIĘKUJĘ za fachową odpowiedz i porady. Tych badań wyżej nie miałam
          nigdy robionych. To wypadanie jest raczej równomierne, ale po bokach głowy
          włosów jest naprawdę bardzo mało. I nie jestem zbyt owłosiona w innych
          miejscach. Tego szamponu Dermena już od dawna używa moja mama - ona ma
          dokładnie to samo (najpewniej łojotok).
          Tak zastanawia mnie jeszcze czy przy łojotoku, aż tak bardzo wypadają włosy???
          • Gość: nefretete IP: *.chello.pl 27.09.05, 11:54
            Wg wszelakich żródeł medycznych łojotok nie powoduje wypadania to symptom
            choroby ,możesz poprosić dermatologa o methiovit on bardzo ogranicza łojotok a
            to przez to że zawiera wit PPi siarkę przy okazji wzmacnia włosy i
            paznokcie ,jest niedrogi ale na receptę ,Koniecznie powinnaś spr poziom
            hormonów męskich i wybrać sie do dermatologa który poważnie potraktuje Twój
            problem ,jeśli Twoja Mama ma podobne rozterki może to świadczyć o problemach na
            tle genetycznym[łysienie androgenowe].Nie załamuj się tylko podejmij
            walke ,potrwa zanim sytuacja się unormuje ale chyba warto?Pozdrawiam
            • Gość: aggie IP: *.as1.lmk.limerick.eircom.net 27.09.05, 12:28
              Czytam te Twoje porady, i zaczynam myslec o sobie.
              Bo owlosienie nog mam jak mezczyzna,a wlosy na glowie nie sa za ciekawe. Z tym,
              ze u mnie najgorzej jest na czubku glowy. Poszukam jeszcze na forum o tym
              hirsutyzmie, ale poki co na predce,prosze powiedz mi co jest ze mna
              • HEJ!!!!
                Być może to objaw androgenizacji ,Ty tez powinnaś spr sobie testosteron
                androstendion
                wyeliminować PCO a więc badanie glukozy,usg dopochwowe tylko takie
                stwierdza/wyklucza policystyczne jajniki
                badanie LH/FSH --3 dzień cyklu
                usg tarczycy +TSH i ft4
                możesz cierpiec na łysienie androgenowe u kobiet polega to na łysieniu na
                czubku głowy i po bokach ,włosy są rzadkie ,cienkie,przetłuszczają
                się ,występuje hirsutyzm
                możesz tez zrobić trichogram aby ustalić stan rzeczy ,urządzenie wyrywa z
                róznych części głowy włosy spr stan korzeni ,fazy wzrostu włosów
                [anagen.telogen.etc]
                Powinnaś udać się do endokrynologa[hormony]ginekologa[badanie usg dpochwowe]]
                dermatologa
                Aha niezbędne może być też spr Prolaktyny,nie zwlekaj Tylko działaj,pozdrawiam
                • Łysienie androgenowe może przebiegać nawet jeśli tzw męskie hormony sa ok,wtedy
                  i tak mieszki włosowe sa wrazliwe[i jest to uwarunkowane genetycznie jesli
                  jedno z rodziców/dziadków mialo to jest niestety duża szansa że dziecko tez to
                  odziedziczy]na androstendion a dokładnie na czynną alfa 5 reduktazę [metabolit
                  testosteronu],który silnie odziałowuje na włosy np może powodowac wzrost włosów
                  na ciele a ubytek na skórze głowy,dlatego nawet jesli hormony wyjda Ci ok to
                  dobry lekarz powinien rozpoznać co się faktycznie dzieje,popytaj na forach
                  regionalnych TWojego miasta czy ktoś boryka się z podobnymi dolegliwościami i
                  może Ci kogoś wartego wydanych pieniędzy polecić
                • czy LH/FSH mozna zrobić 4 dnia cyklu, dziś mam 3 dzień i udało mi się zapisać
                  dopiero na dziś do gina. Więc najwcześniej mogę zrobić jutro te badania. U mnie
                  wypadanie włosów nasiliło się po przerwaniu Yasmin, największe prześwitym mam z
                  przodu głowy, ale włosy lecą z calej.
            • Gość: zrospaczona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.05, 12:53
              Nie chciałabym już Cię męczyć, ale jeśli chodzi o łojotok - co to właściwie
              jest? Przetłuszczanie się włosów, jakieś krosto/pryszcze na skórze głowy co
              jakiś czas? Moje włosy wyglądają przez dwa dni OK, trzeciego dnia jest już żle,
              a 4tego są tłuste. Ten preparat methiovit jak będę u lekarza to na pewno
              poproszę - nigdy go nie brałam, a kuracje typu skrzypo vita, selica, i inne
              podobne nie przynosiły widocznych efektów. Czy warto też zainwestować w odżywkę
              Neril? Stosuję Treatment wax, która miała być cudownym środkiem, ale po 10
              miesiącach nie widzę poprawy na lepszesad
              Ten problem trwa tak długo (zaczęło się w okresie dojrzewania, być może nawet
              od czasu miesiączkowania? było to b.b.dawno temu więc nie pamiętam) - ale może
              to te hormony, od czasu do czasu "zrywam" się, żeby coś z tym w końcu zrobić,
              ale bierna postawa lekarza niechęć do wykonania badań, nastraja negatywnie.
              Pozdrawiam
    • forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23908
      --
      ............................♥............................
      Khushi!
    • Gość: malarawka IP: *.satfilm.net.pl / *.satfilm.pl 27.09.05, 14:23
      Hej ,ja tez mam z tym problem.Dokladnie taki sam:wypadajace wlosy łojotok.Bylam
      tez u lakerzy ,robila badanie na hormony(sama je robilam,bez zadnego skierowania
      (od 17 do 27zl jeden hormon ;-().Wyszlo mi ze jest podwyższony poziom testo a za
      maly estrogenu.Wiec moze i to dlatego...Ale ja stosuje na łojotok
      SEBODERM-EMULSJA(bardzo dobra-pomoga 100%- przynajmniej w moim przypadku-
      spróbuj, kosztuje ok.30 zl)na wlosy myje na początku zwykłym szamponem, potem
      odzywka ELSE a potem NizoXinem( bo mam jeszcze łupież dodatkowo!!).Poza tym
      biore witaminy a+e .skrzypo polny w tabletkach.A jesli chodzi o hormony to od
      niedawna biore DiaNE 35(ALE NIE W CELU antykoncepcji tylko na tradzik wlasnie
      ,na cere itp).Zobacz czy to tez podziala u Ciebie...
      • Gość: nefretete8 IP: *.chello.pl 27.09.05, 17:19
        No chyba żartujesz ,dobry gin rzadko kiedy zapisuje Diane pozatym trądzik po
        niej wraca ze zdwojona siłą i wymaga branie anty wielu badań ,przede wszystkim
        trzeba spr co u koleżanek jest przyczyna ich problemów a Ty wciskasz im
        tabletki od razu!!Pozatym branie ich jak pisałam szereg badań ,usg
        piersi,ciśnienie,tarczyca ,pozostałe hormonalne wymienione przez mnie,tabletek
        nie mozna brać przed 25 rokiem życia jeśli matka/babka miały raka,pozatym diane
        to bomba hormonalna ,wycofywana powli na zach ,sa tabletki działające
        antyandrogennie ale nie takie dno jak diane,przy braniu wszelakich tabletek
        trzeba miesiąc po rozpoczęciu kuracji spr aminotransferazy,trójglicerydy,czas
        krzepnięcia krwi a i fibrynogen potem co 3 miesiące reg.badania po co dorobić
        się zakrzepicy??Są też naturalne substancje działające antyandrogennie np
        sitosterole ,palma sabalowa stosowana od weilu lat np przy leczeniu łysienia
        androgenowego czy też łzs-u.
        Powtarzam najpierw gruntowne przebadanie a potem dopiero branie sie za
        cokolwiek ,internetowe porady nakierują ale nie wyleczą.
        Do koleżanki w sprawie FSH/LH bada się w 3 i 14 dniu cyklu jak dalej nie
        wiem ,nie chcę wprowadzać w błąd
      • A ja musze wlosy codziennie myc. Mam krociotkie, wiec to nie problem az tak
        wielki,ale denerwujacy. Tez mi skora przeswituje, stosowalam i treatment wax i
        skrzyp polny i cale mnostwo innych lekow i odzywek, miedzy innymi z vichy i tez
        nic nie widac poprawy.
    • Gość: malarawka IP: *.satfilm.net.pl / *.satfilm.pl 27.09.05, 19:01
      sluchaj ,ja sie nie znam ...byłam na prawde u kilku ginekologów , w tym
      prywatnie .Jeden mi zapisał Yasmin drugi Diane.Wiem ze to nie rozwiązuje
      problemu...Ale co ja moge zrobić,ze oni sa ograniczeni?Niech laska zrobi sobie
      badania,ja tez zrobilam:poznim estro, testo i tarczycy(testo za duzo ,estro za
      malo ,tarczyca w normie), badanie usg jajników(wyszlo ze sa troche za
      male,zmartwilo mnie to i mowilam o tym lekarzom, ze byc moze to jest wlasnie
      przeczyna niedoboru estrogenów)jednak oni mowili, ze jest wszystko w porzo.A co
      do tradziku, lojotoku i wypadania wlosow tez byma u dermatologa to mi przepisal
      jakis leki na 100 zl na jakies ropienie(ktorych nie mialam)i doppiero gosciu w
      aptece polecil mi SEBODERM - i jest bardzo db,Jednak lojotok to choroba ktora
      sie wraca ,nie wiem czemu-wydaje mi sie ze moze to dziedziczne(chociz nie
      wykrylam nikogo w rodzinie z ta przypdłością) lub coz z przysadkoa mozgowa,od
      kotrej przeciez hormoony sa zalezne i raczej to drugie jest bardzie pozdrj
      prawdopodobne.Mowilam o tym wszytkim lekarzom,serio.Przeciez dobrze wiem ze
      DIane czy Yasmin to leki anty...Nie wiem sama co mam robic ,ale narazie sie
      jakos trzymam.
      • Gość: nefretete IP: *.chello.pl 27.09.05, 21:51
        wybacz że na Ciebuie napdałam ,cholery z Tymi lekarzami mozna dostać.Tak myślę
        że może byś sobie prolaktynę sprobowała spr i możesz poprosić o methiovit
        albospróbować "po znajomości"jak możesz go dostać bo on znacznie ogranicza
        łojotok 2 tabletki 2 razy dziennie przez 3 miesiące i róznicę zobaczysz i
        wpływa dobrze na cerę ,włosy,paznokcie[jutro podeslę stronkę].Napewno niedobrze
        że masz niedobór estrogenu i to napewno jedna z przyczyn tego stanu
        rzeczy.Dziwi mnie że ci tych jajników dokładnie nie sprawdzili,jak będziesz na
        wizycie kontrolnej podrąż temat[wiem zwariować mozna]A jajniki Cię nie
        pobolewają --przepraszam za ciekawość.W każdym razie pozdrawiam serdecznie
        • Ja mam też pytanie.Nie wiesz czy methiovit można brac podczas karmienia
          piersią.I czy orientujesz się jak powstrzymac wypadające włośy po porodzie?
          • Gość: nefretetete IP: *.chello.pl 08.10.05, 18:16
            to było pyt.skierowane do malawarki czy do mnie?
          • Gość: nefretete8 IP: *.chello.pl 08.10.05, 18:35
            nie ma przeciwskazań do stosowania methiovitu w czasie laktacji etc masz tu
            podawaną już przeze mnie stronkę
            htp://www.rozanski.henryk.gower.pl/metionina.htm
            mozesz też wzbogacić dietę w nienasycone kwasy tłuszczowe np oliwa z oliwek do
            sałatek,olej lniany,dużo niegazowanej wody mineralnej np Muszynianka,witamina e
            w kapsułkach 2 dziennie po 100mg w czasie posiłku bogatego w tłuszcz jako
            witamina rozpuszczlna w tłuszczach będzie sie lepiej wchłaniać.Methiovit jest
            bardzo dobry o czym poczytać możesz w tym linku co rzucilam.Do włosów może być
            preparat Alpicort E[musisz spr czy jest na recepte czy nie i czy mozna używać w
            czasie laktacji polecam znależć ulotke przez www.google.pl].Naprawde nie masz
            się czym martwic w tym sensie że włosy w końcu odrosna musi to troche
            potrwać,możesz też kupić szampon przeciwko wypadaniu włosów coś vichy dercoss
            albo dermene jesli masz też przetłuszczające się włosy.Naturalne jest to że
            włosy wypadają po porodzie i jest to proces naturalny dopóki sie cykle włosowe
            nie "ustawia "od nowa trosze to potrwa co nie znaczy że nie mozna trochę pomóc
            włosom
    • ja też jestem załamana, już nie wiem od czego zaczęły mi wypadać: czy po
      farbowaniu, rozjaśnianiu i znowu farbowaniu - w ciągu 1 tygodnia, czy po
      odstawieniu Yasmin. Prześwity zaobsrwowałam po jakimś miesiącu od obu zdarzeń,
      włosy zaczęły mi wypadać garściami. Wcierałam wszystko: Loxion na przemian z
      Pilixodilem, alpikort e, Radical, szmpony, odżywki czarna rzepa, wax,Lanza,
      tabeletki Merc Specjal i tabletki z drożami, folik, bioaron C - syrop i
      kilkanaście innych odżywek przeciwko wypadaniu włosów z zółtkiem, olivą i
      cytryną włącznie, których już nie pamiętam i nie mam siły wymieniać... Nagle po
      miesiącu, z pierwszym dniem @ wlosy przestaly wypadać, moja radość trwała
      krótko jakieś 10 dni - znowu wypadają za każdym przeczesywaniem ręką lub tylko
      poprawianie delikatne wlosów zostawia co najmniej 5 włosów w ręku. Boję się
      wogóle ruszać głową i dotykać włosów. Jestem załamana, załuję że brałam te
      tabletki yasmin, wcześnie przy robieniu przerwy w braniu Harmonetu i Logestu
      nie miałam takich problemów, za to puchły mi nogi. Wyczytałam że po Yasminie
      nie ma problemów z zatrzymywaniem wody w organiźmie. Nie zatrzymywało wody ale
      po odstawieniu wlosów też nie zosytawiły... Nigdy nie mialam takich problemów,
      wlosy wypadały jedynie przy prostownicy i mocnym rozczesywaniu.
      • Gość: nefretete8 IP: *.chello.pl 09.10.05, 15:56
        robiłas podstawowe badania tarczycę ,estrogen,poziom żelaza i TIBC?Zrób je to
        po tabletkach najpewniej kuracja musi trwać długo od 6miesięcy do roku ,spróbuj
        methiovitu
        • Gość: mari.tamini IP: *.MAN.atcom.net.pl 09.10.05, 16:52
          Dziękuję nefretete, że się odezwalaś.
          Zelazo 90 ug/dl 37-170,
          kreatynina 0,8 mg/dl 0,5 - 1,2,
          estradiol 45,5 pg/ml 26,6 - 161
          FSH 4,87 mlU/ml 1,98 - 11,6
          Testosteron 0,99 nmol/l 0,20 - 2,67
          FT4 10,4 pmol/l 10,0 - 28,2
          TSH 1,04 ulU/ml 0,460 - 4,680
          Z tych co zrobiłam morfologia + mocz wszystko w normie. Tylko włosów brak...
          Pod koniec cyklu zrobię jeszcze inne badania, w tym na androgeny, DHEA,
          DHEaS... Jestem załamana i pozbawiona kobiecości.

• Misiek napewno nie jesteś pozbawiona kobiecości spr sobie przeciwciała
            tarczycowe Anti TG i Anti TPO,jeśli to wypadanie po pigułach powinno to sie
            unormować aczkolwiek wymaga to czasu ,ft 4 masz trochę niskie no ale jest w
            normie robili Ci usg tarczycy?
            Zastosuj taką kurację wit C 1000mg przez pół roku z tymże po miesiącu 2 tyg
            przerwa ,methiovit też przez pół roku po 2 tabletki 2 razy dziennie po 3
            miesiącach ogranicz do 3 tabletek dziennie przed posiłkiem,dodatkowo 2 razy
            dziennie po 100mg wit E i też po miesiacu przerwa [na 2 tyg],duzo wody
            mineralnej niegazowanej,zrezygnuj z kawy lub ogranicz do jednej filizanki
            dziennie,dużo Nienasyconych kwasów tłuszczowych --oliwa z oliwek ,olejek
            czarnuszkowy,neoglandyna,olej z wiesiołka i tak przez 1/2roku
            • nefretete5 usg tarczycy miałam robione jakieś pół roku temu było OK.
              mam jeszcze pytanie: czy badanie na przeciwciała tarczycowe można robić w
              dowolnym dniu cyklu? A jeżeli nie to w jakich?
              Niskie ft4 - czy to może iść w kierunku hashimoto?
              • Nefretete8, rok temu robiłam testosteron i wynosił on połowę mniej jenostek
                0,46 nmol/l, niż w tej chwili.
                • Gość: nefretete8 IP: *.chello.pl 10.10.05, 16:14
                  przeciwciała robi sie w dowolnym momencie ,okres nie ma tu nic do "roboty".Być
                  może stało się tak że po odstawieniu tabletek hormony męskie które
                  były "hamowane"ruszyły z cała para dobrze byłoby spr androstendion i DHEA lub
                  DHEAS .Byc może to "rozwala "Ci życie bo włosy sa niezmiernie wrażliwe na
                  hormony zwłaszcza męskei stad łysienie androgenowe.TSH masz w normie,ja
                  usg ,tsh i ft3 i 4 mam w normie a jednak przeciwciała są ,jak lekarz nie da Ci
                  skierowania spr sama lepiej "dmuchać"na zimne,pozdrawiam,możesz też spr
                  prolaktyne czasem to tez powoduje problemy choć nie powinnaś mieć ich bo
                  zazwyczaj TSH wysokie[a TY masz je ok]powoduje podniesienie prolaktyny.Ważne
                  jest też w jakim dniu cyklu a co za tym idzie fazie robiłaś testosteron to też
                  wazne ale jesli masz podniesiony to może być przyczyna wypadania włosów.Spr to
                  wszystko to bedziesz wiedziala na czym stoisz
                  • Gość: nefre IP: *.chello.pl 10.10.05, 16:15
                    oczywiście nie sugeruję że masz łysienie androgenowe tylko spokojnie spr
                    wszystko ,tyle nerwów więc jeszcze chwilka i będziesz miała db obraz
                    sytuacji.Zawsze mozna zrobic trichogram żeby ustalic co i jak
                  • ja równiez mam problemy z włosami i mam nadzieje ze wypadaja mi poniewaz mam
                    niskie zelazo - ok 40. Lekarka zapisała mi Sorbifer durules, wit. E oraz do
                    wcierania vichy dercos i witamine B6 w postaci płynu.
                    Ale czy taki poziom zelaza moze byc powodem wypadania włosów???
                    mam nadzieje ze tak a wy co o tym myslicie?
                  • Gość: mia IP: *.polkomtel.com.pl 11.10.05, 15:37
                    Nefretete, a co daje badanie USG tarczyc? Mnie rzedną włosy, mam pewne kłopoty
                    z tarczycą, jest powiększona, ma torbielki, nieliczne malutkie guzki - czy to
                    ma związek ze stanem włosów? Hormony, przeciwciala w normie - jedynie TSH na
                    dolnej granicy normy. Czy moze miec to związek ze stanem włosów?
                    • Gość: nefretete IP: *.chello.pl 11.10.05, 19:02
                      przedewszystkim jeśli masz guzki powinnaś mieć scyntygrafię i
                      najprawdopodobniej skoro TSH jest na dolnej granicy normy cierpisz na
                      nadczynność gdy TSH maleje ma się nadczynność gdy ma sie na górnej granicy
                      niedoczynność.Żelazo zwłaszcza jego deficyt ma wpływ na włosy bo żelazo jest
                      jednym ze składników potrzebnym do budowy keratyny głównego budulca
                      włosów ,paznokci etc.Zarówno nadczynność jak i niedoczynnośc tarczycy ,deficyt
                      FE ma wpływ na włosy, Z kolei Ty mija powinnas podrążyć sprawę tarczycy spr
                      hormony płciowe zwłaszcza estrogen i generalnie wybrac się do endokrynologa
                      oraz dermatologa
                      • Gość: nefretete IP: *.chello.pl 11.10.05, 19:06
                        uzupełnienie żelaza zajmuje po wyrównaniu jego poziomu we krwi około 2-3
                        miesięcy i powinno być dobrze ,jeśli tylko zły poziom żelaza jest przyczyną
                        wypadania włosów winny one odrosnąć.Sprawdzano Ci poziom magnezu,wapnia oraz
                        badanie tarczycy miałaś robione?//
                        • Gość: nefretete IP: *.chello.pl 11.10.05, 19:16
                          powinno być tak że przy niedokrwistości robi się podstawową mofro po miesiącu
                          nie zaszkodzi zrobic moczu i poziomu cukru
                          • Gość: M do Nefret IP: 193.151.68.* 12.10.05, 08:44
                            Bardzo dziekuje za opdpowiedz. Miałam robione wszytskie badania -
                            tarczycy.....innych hormonów m.in. testosteronu i wszystko ok. Cukier mam ok 50
                            wiec tez niski za to cholesterol 260 mimo ze absolutnie nie jesm tłustych
                            rzeczy!!!
                            Hemoglobina ok 12.
                            Mimo wszystko mam nadzieje ze to wina braku zelaza.
                            • Gość: nefretete8 IP: *.chello.pl 12.10.05, 11:04
                              cholesterol można zbić naturalnie np kupić cynacholoin[wyciąg z karczocha]albo
                              solaren[wyciąg z kurkumy]jest to do nabycia w aptekach dodatkowo lecytynę[np
                              Memolecithin Herbapolu i po miesiącu juz cholesterol spadnie do około
                              200 ,dodatkowo spozywaj więcej grapefruitów,niekktórzy ludzie"genetycznie
                              maja wysoki chol",liczy sie też ile masz złego i dobrego[frakcje LDL i HDL.Po
                              miesiącu zrób morfologie od czasu zażywania preparatu z żelazem,pozdrawiam
    • polecam Priorin - tabletki, ktore ja bralam w okresie karmienia...
      wlasnie bylam u fryzjera i dowiedzialam sie, ze na calej glowie mam 2 cm
      jezyk...
      nie wierzylam w nie, ale to fakt!
      kuracja musi byc min 6 tygodni, troche kasy kosztuja, ale mysle, ze warto
      zapytaj w aptece
      powodzenia
      • Gość: nefretete8 IP: *.chello.pl 11.10.05, 19:59
        Z pewnością masz db chęci ale priorin jest lekiem na łysienie androgenowe więc
        jesli te osoby na to nie cierpia używanie go jest przeciwskazane
        • Gość: mari.tamini IP: *.MAN.atcom.net.pl 12.10.05, 09:38
          gdyby się okazało, że w moim przypadku łysienie spowodowane jest androgenami,
          to jest możliwość żeby włosy tam gdzie wypadły zaczęły odrasatać? Słyszałam że
          leczenie tego typu łysienia daje zadowalające efekty wsród mężczyzn, ale czy
          wsród kobiet? Czy trzeba mocno faszerować się hormonami?
          • Gość: nefretete8 IP: *.chello.pl 12.10.05, 11:10
            Wszystko jest kwestia bardzo indywidualna kobiety mające łysienie męskie
            troszke inaczej łysieja niż panowie z tym schorzeniem ,odrost włosów jest
            mozliwy jednakże jest to kuracja długotrwala ,podaje sie ewentualnie[powtarzam
            leczenie dobiera lekarz wg stwierdzenia problemu,jego własnych metod regulacji
            problemu oraz tego jak na to wszystko reaguje pacjent] tabletki dzialające
            antyandrogennie ,zewnętrzne loxon 5 lub 2% lub pilidoxil ,lub lek wymieniony
            tu przez koleżankę.Można stosowac naturalne substancje antyandrogenne np
            sitosterole które podaje sie panom cierpiacym na przerost gruczołu krokowego są
            to łagodne naturalne substancje nie powodujące skutków ubocznych a mające
            wiecej + lub saw palmetto ,dobrze jest zrezygnować z kawy ona nie ma
            rewelacyjnego wpływu na włosy,petów.Leczenie jest skuteczne dopóki używa się
            preparatów po zaprzestaniu czesto zjawisko znowu ma miejsce ,panów leczy sie
            propecia która jest niewskazana dla Pań lub finasterydem u kobiet wygląda to
            inaczej .Najpierw ustal co ci dokladnie jest,pozdrawiam
            • Gość: mari.tamini IP: *.MAN.atcom.net.pl 12.10.05, 13:53
              loxion, pilixidol i alpikort e stosowałam przez miesiąc z efektem łupieżu i
              przetłuszczonych włosów. Moje wcześniej przetłuszczały się dopiero na trzeci
              dzień, ale ja codziennie staram się myć włosy. Po miesiącu wywaliłam to w
              diabły i stosowałam Vishi Dercos. Jeżeli tylko takie metody są dla kobiet to
              jestem załamana, bo w ten loxion to raczej nie wierzę, w moim przypadku przy
              jego stosowaniu było więcej szkody niż pożytku, a zużyłam naprzemian loxionu i
              pilixodilu 3 butelki.
              • Gość: do nefretete8 IP: *.chello.pl 12.10.05, 21:36
                Z tym to różnie bywa trzeba zrobic badania bez tego ani rusz ,trichogram też by
                pomógł[jak by co wpisz www.google.pl tam sie dowiesz co i jak]te preparaty
                trzeba stosować m.in od 6 miesięcy do roku taka niestety jest prawda,musisz
                trafic po prostu na jakiegoś db medyka dermatologa i cierpliwie czekać na
                efekty 3 miesiące to stanowczo za krótko.Serdecznie pozdrawiam życze
                znalezienia kogoś sensownego i zniwelowania problemu.Sa jeszcze inne
                specyfiki ,nie załamuj się

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.