27.09.05, 13:38
Mam pytanie? czy ktoraś z Was wykonywała to badanie? jaki jest koszt?

Poraz drugi wyszla mi cyt.III, cytolog zlecił badanie histopatologiczne, ale
ginekolog twierdzi, ze moze byc nieskuteczne, bo szyjka jest czysta bez
żadnych zmian i wlaściwie niewiadomo skąd pobierac taki wycinek...
teraz czeka mnie kolposkopia a moze zbadać HPV?
zatroskana
Edytor zaawansowany
  • filipin2 27.09.05, 20:50
    kurcze..zadnego odzewu?? szkoda..
    zatroskana
  • lusia212 27.09.05, 21:28
    Jezeli bedziesz miala robiona kolposkopie, to z testen hpv wstrzymalabym sie do
    jej wyniku. Jezeli masz hpv to wyjdzie to wlasnie przy badaniu kolposkowym. Test
    dna pozwoli ewentualnie pozniej okreslic typ wirusa i jego onkogennosc. III
    grupa moze spowodowana byc rowniez rozleglym zapaleniem. Czy robilas cytologie
    metoda Bethedsa?
  • filipin2 27.09.05, 22:19
    Robiłam badanie cytologiczne podstawową metodą..a więc nie tą, której nazwę
    podajesz.../a są różne metody badań cytologicznych?/ badanie kolposkowe mam
    wyznaczone dopiero pod koniec października..a więc przede mną jeszcze trochę
    niepewności..nie chcę robic tego w przypadkowym gabinecie..a jestem pod opieką
    dość dobrej/ tak przynajmniejmi się wydaje / Funadacji Onkologicznej w W-wie..
  • Gość: KASIA IP: *.cable.satra.pl 28.09.05, 17:46
    metoda co ja mialas to metoda PAPa jest nowsza amerykanska Bethedsa ktora jest bardziej pewna i dokladniejsza bo wlasnie w niej opis pobranej cytologi musi byc obszerniejszy wrzuc na google nazwe to sobie poczytasz .Jezeli cytologia wyszla III to musisz zbadac co sie dzieje , ja przy III /nowej metodzie/ mialam pobrane wycinki z szyjki i tez zmian nie bylo i wyszedl mi wirus HPV - trzymaj sie smile
  • osiczka77 02.10.05, 00:43
    Przy HPV i ewentualnych zmianach komórek nic nie jest widoczne gołym okiem. Mam
    grupę III, dysplację małą i średnią, a szyjka wygląda wprost idelanie, także
    jeśli lekarz mówi, że badanie histopatologiczne może być nieskuteczne to
    sugeruję zmianę lekarza. Wycinki pobiera się cztery jeśli spojrzeć na szyjkę z
    góry jak na tarczę zegara to z godziny 12ej, 3ej, 6ej, 9ej - jeśli są zmiany
    to wyjdą one na 100%. Ale kolposkopia jest w tym momencie dobrym wyjściem
    ponieważ nieinwazyjnym (czego o wycinkach nie można powiedzieć) i daje pełen
    obraz stanu szyjki, ale tylko powierzchniowo, co się dzieje głębiej to już inna
    sprawa.
    Jednak nie martw sie na zapas, poczekaj spokojnie (wiem ze to łatwo powiedziec
    ale spróbuj) na kolposkopię i będziesz wiedziała wtedy co sie dzieje.

Z mojego już niestety dwuletniego doświadczenia, wiem że jeśli wyjdzie, iż na
    szyjce znajdują się zmienione dysplastycznie komóki to nie bardzo jest sens
    wykonywać badania (ok. 300zł jeśli dobrze sie orientuję) na określenie szczepu
    wirusa, ponieważ są dwie grupy szczepów - te nie powodujące dysplazji i te
    są "ok" oraz takie, które powodują dysplazję i wtedy trzeba rozpocząc leczenie.

Pozdrawiam i życzę zdrówka!
    Aneta
  • Gość: Kasia IP: *.cable.satra.pl 02.10.05, 11:31
    a jakimi metodami leczysz sie?
  • osiczka77 04.10.05, 09:28
    Przy małej dysplazji można spróbować leczenia farmakologicznego naprzyklad
    Antyvirem (w wielu przypadkach pomaga), przy większej niestety skalpel lub
    zabieg LeepLoop. Mi Antyvir nie pomógł, zas po LeepLoop okazało się ze za mało
    zostało wycięte. Także czeka mnie kolejny LeepLoop.

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka