• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

CZy po wszystkich lekach hormonalnych sie tyje? Dodaj do ulubionych

• 20.12.05, 20:15
    Niedlugo ide na wizyte do gin. i pewnie lekarz przepisze mi leki hormonalne.
    I teraz mam do Was pytanie (bo jestescie w takich sprawach doswiadczone;P) -
    czy po wszystkich tabletkach hormonalnych sie tyje? Czy zalezy to od
    organizmu? Najbardziej boje sie, ze utyje jakies 10 kg i bede wygladac jak
    klocek albo dostane wysypu "syfkow". CZy istnieja jakies tabletki bez skutkow
    ubovcznych?

Oczywiscie jesli lekarz zleci mi jakies to bede je brala bo zdrowie
    wazniejsze.
    Edytor zaawansowany
    • 21.12.05, 00:44
      Tabletki antykoncepcyjne zatrzymują wodę w organizmie - dlatego najczęściej po
      nich się tyje. Trzeba też bardziej uważać na to, co się je, bo obciążają
      wątrobę. Przyrost wagi to b. indywidualna sprawa. Cera Ci się nie pogorszy,
      raczej poprawi. A tabletek bez skutków ubocznych nie ma. To lek i jego
      stosowanie (zwłaszcza długie) może powodować skutki uboczne (jakie - poczytaj
      sobie w innych wątkach).
    • 21.12.05, 09:34
      jedne tyją, inne nie tyją, jednostki nawet chudną smile
      to loteria, czy ta pigułka, która nie roztyła jednej przysłuży się tak i tobie.

--
      Polska jest jedynym krajem na świecie, który ma kopię zapasową Prezydenta
    • 21.12.05, 09:54
      Ja brałam 4 rodz. pigułek 2 składnikowych: cilest, harmonet, novynette, femoden.
      Po żadnych nie przytyłam. A nawet od monmentu jak zaczęłam bra,ć mozna
      powiedzieć, ze wyszczuplałam. Przytyłam natomiast trochę 2-3 kg, kiedy brałam
      minipigułkę cerazette, ona jakoś w ogóle mi nie służyła.
    • 21.12.05, 10:02
      Dziewczyny dziekiwink
      Jeszcze Was troche "pomecze"wink: a wiec zalozmy, ze ten lek nie bedzie mi sluzyc
      i przytyje to czy po odstawieniu waga powroci do normy? I jesli zaczna
      przybywac mi kg to moge poprosic lekarza o zmiane leku?

Aaa w jakiej cenie są takie tabletki?
    • 21.12.05, 10:47
      Z tym tyciem to zależy od predyspozycji. Ja np. jestem raczej szczupłym typem i
      tak tak jak pisałam tylko po carazette trochę przytyłam, ale to jest specyficzny
      rodzaj pigułek - jednoskładnikowa, zawiera tylko progestagen i w ogóle miałam
      dołki przy nich i b. małą ochote na sex. Teraz jej juz nie biorę i wszystkie te
      objawy łącznie z przytyciem ustąpiły.
      Jeśli zauważysz jakieś objawy, które będą kłopotliwe dla Ciebie to powiesz
      lekarzowi i z pewnośią zmienicie tabletki. Jest duzo ich rodzajów. Jednak nie
      martw się na zapas z pewnością nie przytyjesz 10 kg. Z moich obserwacji np. tego
      forum wynika, ze dziewczyny raczej nie tyją. Jak pisałam mnie nie ruszłay żadne
      z wyjątkiem tej jednej dziwnej, jak dla mnie pigułki.
      Ceny sa różne. Wcześniej niektóre były refundowane i zdaje się Rigewidon
      kosztował ok. 3 zł, a Microgynon 21 ok. 9. A inne w granicach 25-30 zł. Ale
      nowy minister zdrowia postarał się, żeby już żadne nie byłay refundowane i
      myślę, że musisz nastawić się na wydatek mniej więcej 25-30 zł.
      • Gość: Werka IP: *.pool82107.interbusiness.it 22.12.05, 10:19
        Jak to FLORENCJA29,to juz zadne nie sa refundowane,nie slyszalam o tym ,to
        pewna informacja?
    • Gość: Nimfa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 19:12
      Jesli sa dobrze dobrane (po odpowiednich badaniach hormonalnych) to jest male
      prawdopodobienstwo wystapienia skutkow ubocznych, m. in. tycia.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.