Cytologia po Porodzie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Podczas wizyty kontrolnej robiłam ctologię i mój wynik to grupa 3a.powiem
    szczerze,że się zaniepokoiłam gdyż wynik ten świadczy i stanie zapalnym,który
    należy leczyć. Mój lekarz natomiast uspokaja mnie,że ta grupa" to typowa dla
    kobiet po porodzie". Co o tym sądzicie? Jakie z Waszymi wynikami? Dodam,że
    karmię piersią i teraz leczenie chyba nie wchodzi w grę...do lekarza wybieram
    się w styczniu-może powtórzy cytologię chociaż nie sądzę żeby tak nagle się
    zmienila...cholera wie zresztą..
    • Robiłam cytologię w 8 tygodniu po porodzie. Na moim wyniku nie ma grup, ale mam
      napisane: obraz cytologiczny w granicach normy, cech neoplazji
      wewnątrznabłonkowej ani raka nie stwierdzono. Cytologię miałam robioną wg
      klasyfikacji Bethesda. Dodam, że tuż przed ciążą miałam smarowaną płynem lekką
      nadżerkę i po miesiącu miała być smarowana jeszcze raz, bo nie do końca zeszła.
      Zaszłam w ciążę i do smarowania nie doszło, a po ciąży nie ma śladu po nadżerce.

Moja Weronika
      --
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=32630418
    • u mnie tez nie bylo podanej grupy, ale nie bylo najlepiej, ginekolog podczas
      badania wrzucil wydzieline z pochwy pod mikroskop i stwierdzil, ze mam uboga
      flore bakteryjna, bralam dopochwowo paleczki kwasu mlekowego (tez karmie
      piersia); na kontrolnej wizycie po kuracji jeszcze nie bylam
      --
      Basia i Marek
      tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10721;104/st/20050203/n/Marek/dt/7/k/db98/age.png
    • Moj lekarz, robiac mi pierwsza po porodzie cytologie, tez uprzedzil, ze wynik
      moze nie byc OK, ale to nie oznacza, ze tak jest w rzeczywistosci. Mowil mi, ze
      jesli wynik bedzie zly, to bedzie trzeba badanie powrorzyc, zeby miec pewnosc.

Cytologie bedzie wiec trzeba wedlug slow mojego lekarza po prostu powtorzyc. A
      tymczasem nie martw sie.

Wesolych Swiat,
    • Dziękuję za odpowiedzi i proszę o więcej.To dla mnie bardzo pilne .
    • Ja miałam grupę drugą, ale lekarz powiedział,że to wygląda jeszcze na cytologię
      połogową (a jestem 9 miesięcy po porodzie!!) i żeby jeszcze trochę poczekać, to
      myśli,że się poprawi i mam się zgłosić w styczniu. Także wychodzi na to,że ta
      połogowa cytologia często jest niedobra, nie martw się.
      --
      Pozdrowienia od Anetki i małej Lileczki (21.III.2005).
    • Ja jestem rok po porodzie i także niedawno robiłam cytologię, wyszła III , po
      konsultacji z bardzo zaufaną I NAPRAWDĘ bardzo dobrą Pani doktor, (biorę
      globulki dopochwowe)..moje wielkie obawy przeszły, ponieważ uświadomiła mi ona
      ,że kiedy kobieta karmi i nie ma regularnych miesiączek, zostaje zachwiana
      równowaga hormonalna i nie pracują one w odpowiedni sposób..dlategoteż cytologię
      tak naprawdę powinno się robić dopiero wtedy kiedy kobieta wraca do normalnego
      regularnego miesiączkowania, przestaje karmić...i stąd ten wynik III. Nie martw
      się..wielu lekarzy nawet nie zwraca na to uwagi , tylko od razu straszy. Ja też
      należę do osób przewrażliwionych i bardzo się przestraszyłam tego wyniku. Ale
      Pani dr dała mi do zrozumienia ze nie ma co sie martwic.Pozdrawiam
      • Dzięki bardzo za słowa otuchy. Powiem szczerze,że mój lekarz mówił to samo co
        Twoja lekarka,ale ja wyczytałam ogolnie info dotyczące 3ej grupy no i zaczęłam
        panikować...hmm a nie wiem kiedy iść na kolejne badanie bo dziecko ma dopiero
        skończone 3 m-ce i nie zamierzam przestawać karmić.Pozdrawiamsmile
        • Mi lekarka powiedziała, że widzi mnie wtedy kiedy skończe karmić i czane
          miesiączkowac-bo inaczej nie ma to sensu. Będzie oki. Jeśli nadal się obawiasz
          idź lepiej prywatnie do lekarza zaufanego..ja tak własnie poszłam do tej
          lekarki, bo pierwszy lekarz w ogóle nawet zmianki na ten temat nie powiedzial,
          czym III stopien moze byc spowodowany. Pozdrawiam
        • No ja niestety nie pocieszę. Po pierwszym porodzie (cc, nie karmiłam) miałam
          cytologię grupa I. Teraz, po drugim (też cc i też nie karmię) wyszła grupa III.
          Jestem już po kolposkopii (oglądanie szyjki macicy pod mikroskopem) i właśnie 2
          stycznia mam biopsję, gdyż okazało się, że PRAWDOPODOBNIE jest to brodawczak.
          Piszę prawdopodobnie, bo bez biobsji nie stwierdzi się tego na 100%, tym
          bardziej, iż nie cały obszar zmian można było zobaczyć przy kolposkopii.
          Niestety nie zawsze przy III grupie wystarczy leczenie globulkami - u mojej
          znajomej skończyło się na usunięciu kawałka szyjki (co jednak okazało się
          zupełnie niegroźne, bo parę tygodni temu urodziła drugą Dzidzię). Tak więc
          jedna ważna sprawa - nie zaniedbywać!!! Nie czekać rok do następnej cytologii
          tylko wykonać wszystkie możliwe badania!!!
          Pozdrawiam serdecznie
          Marta

--
          Zapraszam do współpracy z Oriflame. Pomagam tworzyć grupę i pozyskiwać
          Klientów. Szczegóły tutaj. Skorzystaj -
          teraz warto - idą Święta!!
      • Popieram. Cytologię nalezy wykonać kiedy wróca reg cykle. A nie kazda III to
        niedobrze. Cytologiami zajmuje sie zawodowo.
        • Lekarz powiedział mi,że 3a grupa zdarza się po porodzie i że jest to
          spowodowane rozregulowaną gospodarką hormonalną. No i że czekamy na okres,
          wtedy cyologię się powtórzy. A nadżerkę mam,stwierdzoną przed ciążą ale lekarz
          powiedział,że po porodzie będzie można coś z nią zrobić. Na własną rękę badań
          robić nie będę,lekarza zmieniać też nie, bo jestem pod jego opieką od czasu
          przed ciążą aż do teraz (Marysia ma 3m-ce i prawie dwa tygodnie).Pozdrawiam
          • ja jednak z uporem maniaka zalecam "wymuszenie" na lekarzu skierowanie na
            kolposkopię. U mnie nadżerka dała III stopień cytologii i po szeregu badań
            (wszystko odbyło się"w czas" jak mi powiedzieli szpitalni lekarze) przeszłam
            częściową amputację szyjki macicy, bo w obrazie histopatologii byly komórki
            dysplastyczne. Lepiej zrobić o jedno badanie za dużo niż potem żałować, iż się
            go nie wykonało.
    • ja 7 tyg po porodzie miałam 2b, lekarz powiedział że to dobrze
    • Ja po pół roku od porodu miałam I grupę (jak zawsze), natomiast niestety
      równiez nadżerkę. Teraz czekamy czy to nadżerka typowo pociążowa (może samo
      zlezie), czy też trzeba będzie wymrażać.

--
      Matylda, ur. 14 stycznia 2005
      Matylda is...
    • Ja przed miałam grupę drugą (cytologia robiona na początku ciąży), we wrześniu
      tego roku miałam I. W trakcie ciąży brałam jakieś pigułki bo nie miałam pałeczek
      kwasu mlekowego (chyba Lactovaginal albo jakoś podobnie) a pod koniec robione
      pigułki z furaginem bo miałam za dużo jakiś tam bakterii i chciała mi to
      wyleczyć przed porodem żeby było bezpieczniej.

--
      Ilona i Kubuś (08.04.2005)

src="<a href="b1.lilypie.com/CAbvp1""
      target="_blank">b1.lilypie.com/CAbvp1"</a> alt="Lilypie Baby Ticker" border="0"
      /></a>

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.