Dodaj do ulubionych

metronidazol a skutki uboczne

IP: *.local.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 17.02.06, 16:50
Witam
Mam pytanie.Czy doustnie przyjmowany metronidazol może powodować skutki
uboczne w postaci grzybicy skóry?
Bedę wdzięczna za odzew.
POzdrowienia
Obserwuj wątek
    • joisana Re: metronidazol a skutki uboczne 21.02.06, 17:44
      Zażywam 3 razy dziennie po 500mg i jedynym skutkiem ubocznym jest uszkodzenie
      wątroby.

--
      "Prawdopodobieństwo przypadkowego powstania pierwszej komórki jest równie małe
      jak narodziny Boeinga 747 wskutek tornada wirującego na złomowisku."
      prof. Fred Hoyle
    • jaculo777 Re: metronidazol a skutki uboczne 24.01.15, 16:11
      biore duomax i metranidazol skutki uboczne pierwsze 2-3 dni zawroty zlowy ,zle samopoczucie, nie chec do jedzenia, stany bliskie omdleniom ,uczucie raz gorąca raz zimna,nastepne dni : czerwone uszy , swedzenie z tylu glowy ,silne bole glowy czasami lekki bol zebow ,lekki bol gardla ,Dzisiaj ostatni 10-ty dzien ostatnia dawka leku tylko rano. Silny bol glowy, bardzo silny od 11 do 16 uczusie osłabienia senosci łzy w oczach .
      To trucizna a nie lek , czulem sie znacznie lepiej przed choroba niz w trakcie leczenia . Mam nadzieje że ktos wymysli lepszy lek na holikobakter pyroli mniej szkodliwy .Jesli ktos jest stary odradzam branie leku. Ja osobiscie zapłacił bym i 10 tys złoty za leki o niegorszej skutecznosci a nie wywolujace tyle skutkow ubocznych a zapomnialem dodac ze wywoluja stany depresyjne
      Lipa takich lekow nie powinno byc , to trucizna jesli nie wieżysz to rozgrys tabletke i nie wypluwaj z ust
      Pozdrawiam
        • Gość: t-dog Re: metronidazol a skutki uboczne IP: 212.160.75.* 18.06.15, 10:15
          Witam wszystkich, chciałbym przestrzec potencjalnych użytkowników tej "trutki na szczury" to co napisał użytkownik jaculo777 w pełni zgadza się ze stanem faktycznym. Miałem bakteryjne zapalenie dziąsła, napuchło i podeszło ropą (zęby nie bolały) najgorzej było podczas jedzenia i picia jak również zwykłego przełykania śliny mimo wszystko można było funkcjonować...udałem się lekarza przepisał mi to gó..o zwane Metronidazol miałem brać po 2 tabletki dwa razy dziennie, ale z doświadczenia wiem, że lekarze często przesadzają z aplikowaniem medykamentów w związku z czym brałem 1 tabletkę dwa razy dziennie... W sumie wziąłem pierwszego dnia 2 tabletki a drugiego 1 i zaczęła się jakaś masakra przy czym chciałbym zaznaczyć, że nie jestem jakiś chuderlawy mam 176 cm wzrostu, waga prawie 90 kg ćwiczę na siłowni...silne nudności, przeżynające bóle brzucha, wymioty w nocy i nad ranem, silne pulsujące bóle głowy, uderzenia gorąca, duszności w drugim dniu jeszcze do tego wszystkiego biegunka, całkowite rozbicie organizmu drugiego dnia musiałem się zwolnić z pracy a następnego wziąć wolne po nieprzespanej nocy. Brałem już wiele antybiotyków w swoim życiu ale taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy...Żeby nikomu nie przyszło do głowy podawanie tej trutki dzieciom.
          • esoeska Re: metronidazol a skutki uboczne 10.07.15, 02:07
            Witam. Biorę Metronidazol 250 mg dwa razy dziennie od 3 dni. Wydaje mi się, że na reszcie zaczyna działać, bo nacierpialam się strasznie. Mam bakteryjny stan zapalny w narzadach rodnych. Czuje metaliczny posmak po zarzywaniu tych tabletek, ale nie jest uciazliwy, natomiast jak na razie żadnych innych dolegliwości po jego zażyciu nie mam, mam tylko nadzieję ze on pomoże. Podobno to najlepszy lęk przeciwbakteryjny na te sprawy, tak twierdzą lekarze. Jednak każdy jest inny, może niektórym on bardzo szkodzi - skutki uboczne. Bo u mnie po jego zażyciu takie nie występują. Pozdrawiam.
      • kejaro Re: metronidazol a skutki uboczne 21.10.16, 00:22
        Zgadzam sie metronidazol to trucizna, wywolal u mnie podobne skutki uboczne prawie miesiąc po zakończeniu tabletek! Mdłości , bóle całego ciała, stawów, głowy, drżenia rak, glowy, osłabienie mięśni
          • magda-lis Re: metronidazol a skutki uboczne 25.11.19, 22:30
            Również miałam reakcje na metrodinazol uniemożliwiające mi dokończenie erydykacji helicobacter pylori: brak akomodacji oczu, zawroty głowy, silny jadłowstręt, gwałtowne wymioty i potężny ból głowy, osłabienie które nie pozwoliło mi podnieść się z łóżka. Czym inaczej pozbyć się helicobacter?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka