• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

************Pytania do Pani dr koala.mb*******cz2 Dodaj do ulubionych

• Gość: jaga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.06, 07:19
      Najpierw płakałam, że nie mam okresu pod odstawieniu plastrów. Wzięłam 10
      tabletek provery, miesiaczka przyszła po 3 dniach od ostatniej tabletki w 56
      dniu cyklu. Miesiaczka skończyła się jakies 5 dni temu. A teraz patrzę i znowu
      krwawie? ??? Do lekarza jestem zapisana na czwartek, ale może Pani supokoi mnie
      wczesniej.
      Dziekuje
    • Gość: inezzz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 19:50
      czy lactovaginal zapobiega grzybicy pochwy czy infekcjom bakteryjnym? czy
      można stosować go w ciąży? dziękuję za odpowiedź
    • Gość: aneczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 20:07
      Witam Panią!

Mam problem z którym borykam sie juz kilkanaście dni mianowicie, okres miałam 3
      kwietnia i trwał 3 dni (do 6 kwietnia) Mieisiączka nie była zbyt obfita a
      powiedziałabym, że raczej skąpa. Nie mineło 3 dnia a 9 kwietnia dostałam znowu
      okresu na poczatku była to brązowa wydzielina takie plamienie, a po kilku dniach
      stało sie obfitsze i o nieprzyjemnym zapachu (z małymi skrzepami). Do dnia
      dzisiejszego czyli 26.04 to krwawienie nadal sie utrzymuje czyli 15 dni. Powiem
      ze nigdy takie sytuacja mi sie nie zdarzyła. w Związku z tym mam pytanie czy to
      może byc cos poważnego, czy np, nie zauważyłam ze mogłam byc w ciąży i to jest
      np poronienie. Wiem wiem powinnam jak najszybciej zgłosić sie do lekarza, ale
      dopiero co zaczęłam nową pracę i mam z tym problem. Pani doktor niech mi pani
      podpowie co to moze być i co moze mnie czekać. Obiecuję ze jeszcze w tym
      tygodniu udam sie do lekarza.
      Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam.
    • Gość: iza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.06, 07:11
      Witam Panią, może i nie do końca to pytanie do ginekologa ale mam problem i nie
      wiem co to jest.Może Pani zna odpowiedź.Jestem ponad pól roku po poronieniu.Po
      tym na twarzy wyskoczyły mi krostki i niczym nie mogę ich wyleczyć. Koleżanka
      mi mówiła raz, że po ciąży pogorszyła jej się cera właśnie w taki sposób. czy
      to może być wynikimem zmiam hormonalnych po poronieniu?jak Pani sądzi?
    • 27.04.06, 16:29
      Dostałam od lekarza Orgametril na wywołanie okresu. Miałam brać 3 tabletki
      przez 5 dni. Skończyłam cały cykl, ale okres się nie pojawił. Ile czasu może
      minąć aż okres się pojawi?
      Pozdrawiam
    • 30.04.06, 14:32
      zdarzylo mi sie wziac tabletke (novynette), a po ok godzinie rozbolal mnie
      brzuch (ale to nie z powodu tabl tylko jakiegos zatrucia) przez co mialam
      biegunke. Kiedy juz mi przeszlo wzielam druga tabl. Czy takie zachowanie nie
      wplywa zbyt negat na moj organizm?
    • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.04.06, 21:33
      mam pytanie do panie doktor a mianowicie: w jednej piersi odczuwam ból ale nie
      wyczuwam żadnych guzków. 4 miesiące temu zakończyłam karmienie piersią i nie
      wiem czy ma to jakiś związek. podczas karmienia kilka razy przechodziłam
      zapalenie piersi ale obyło się bez antybiotyków- leczyłam się sama domowymi
      sposobami. wprawdzie nie jest to silny ból ale odczuwam lekki dyskomfort, takie
      jakby pieczenie. proszę o radę czy zrobić usg?
      • 01.05.06, 11:15
        Ja mam podobne pytanie,tez bol w jednej piersi ale ja znow wyczuwam guzka.Nadal
        karmie piersią.
        Piersi mam miękkie,mleko mi nie zalega gdzyz nie jest az go tak duzo.Wczorajszej
        nocy jednak wlasnie obudziłam sie z takim bolem i wyczuwalnym guzkiem.Mały
        normalnie ssa z tej piersi ale guzek nie znika.
        Co robić
        Ania
    • Gość: 1001df IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.06, 17:27
      troszke sie martwie 3 miesiace temu rzestalam brac tabletki pierwszy okres
      normalnybez tabletek dostalam po 35 dniach ale to nirmalne nastepny dostaam po
      29 dniach a teraz mija juz 31 dzien i nie dostalam okresu. czy to mozliwe zeby
      okres byl tak nie regularny. przed zazywaniem tabletek tez byl nieregularny ale
      jednak troszke sie martwie pprosze o odpowiedz
      • 07.05.06, 22:20
        jesli przed rozpoczeciem przyjmowania tabletek cykle były nieregularne może
        warto zastanowić się nad przyczyna tego stanu. Prawdopodobnie tabletki niczego
        nie zmieniły.
    • Gość: mal IP: *.root.com.pl 03.05.06, 10:13
    • Gość: graszka25 IP: *.metrolink.pl 03.05.06, 21:05
      dodam ze dziewczynka ma 2 lata. do 1 rż karmiona piersią. nie ma innych objawów
      przedwczesnego dojrzewania. wynik usg jamy brzusznej ok. niedługo mamy mieć
      robione badania LH i E2. martwię sie bardzo. czy rzeczywiscie jest to taki
      problem? czy wymaga leczenia? proszę o radę. mój pediatra nie widzi problemu bo
      uważa ze mała nie ma przyspiezonego wzrostu, ale endokrynolog skierowała na ww
      badania.co robić?
      • 07.05.06, 22:22
        wykonac w/w/ badania. prawdopodobnie będą prawidłowe. Jesli powiększenie
        gruczołów sutkowych jest izolowane nie wymaga leczenia.
    • Gość: alrada IP: *.prv.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 04.05.06, 12:22
      • 07.05.06, 22:19
        Możesz nie czuć się najlepiej, bo to jednak troche szok dla organizmu, jednak
        można nie robic przerwy - niektóre kobiety przyjmują antykoncepcje w seriach
        trzymiesięcznych i nie ma z tym problemu. W tym również Cilest.
        • Gość: alrada IP: *.prv.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 26.06.06, 11:54
    • 08.05.06, 08:11
      Dziś odebrałam wyniki:
      THS 0,006 norma 0,35-4,94
      T4 8,08 norma 4,87-11,72
      FSH 1,76
      Badania robiłam w 25 dc, ale u mnie nie oznacza to właściwie nic pewnego. W
      listopadzie przestałam brać Diane35, od tego czasu okres mam co 29-43 dni,
      krwawienia w międzyczasie, pojawiły się problemy z cerą (trądzik), włosy sie
      przetłuszczają i wypadaja, pocę sie bardzo,a dziś odkryłam jeszcze powiększoną
      tarczycę (z prawej strony o wiele bardziej). Dodam, że zanim zaczęłam brać
      diane, też miałam bardzo nieregularne @ 28-90 i więcej dni, 2 razy musiałam
      mieć wywoływane @, ale nie było pryszczy. Co Pani dr na to? Z góry dziękuję za
      odpowiedź.
    • Gość: inezzz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.05.06, 13:35
      czy lactovaginal zapobiega grzybicy pochwy czy infekcjom bakteryjnym? czy
      można stosować go w ciąży? słyszałam, że przy infekcjach grzybiczych nie jest
      wskazany bo jeszcze namnaża grzyby, czy to prawda?dziękuję za odpowiedź
      • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.06, 17:02
        Pani doktor odczuwam pieczenie i swędzenie. 3 tyg. wczesniej mialam upławy o
        lekko różowawym zabarwieniu. Nie wiem czy to jakaś infekcja. Upławy przeszły,
        właśnie zakończył mi sie okres. Kiedyś moja ginekolog powiedziała,że mam
        podrażnienie na podpaski, wkładki, i teraz odczuwam swędzenie ale na zewnątrz.
        smarowałam kramem na odleżyny odpażenia itp. Co powinanm stosować?????
        • Gość: Dorota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.06, 17:05
          Witam Panią Doktor. Mam pytanie. Od kilku lat biorę Diane w zeszłym roku miałam
          półroczną przerwę. Teraz w ciągłości biorę rok. Czy powinnam robić jeszcze
          przerwę, czy te tabletki mogą jakoś źle wpływać na mój organizm. Biorę je ze
          względu na zły stan cery.
    • 08.05.06, 22:11
      mam taki problem:

od 9 mies biore diane -zawsze regularnie itp nigdy nie bylo zadnych problemow a
      teraz nagle w polowie opakowania mam lekkie bole jak przy okresie i
      plamienie...co to moze znaczyc? sad
    • Gość: raf IP: *.aster.pl 09.05.06, 11:51
      Moje pytanie do Pani Doktor:
      opis USG:Endometrium jednorodne, gr.10mm; prawy jajnik o wymiarach 41mm x 25mm z
      dużą liczbą drobnych pęcherzyków, położonych podtorebkowo. Jajnik lewy 24
      x14mmo prawidłowym obrazie. Niewiwlka ilość wolnego płynu w zat. Douglasa.
      Badania hormonów:
      3 dz. cyklu
      FSH 6,19
      LH 8,32
      Testosteron 0,649
      Jeszcze mam wyniki z 8dnia cyklu ale z innego cyklu:
      prolaktyna 22,62ng/ml
      FSH 8,34 mIU/ml
      estradiol 60,69
      testo 0,69
      i progesteron z 21 d.cyklu 1,15
      Co by Pani zalaciła przy takich wynikach, czy jakieś leczenie czy zrobienie
      jakiś dodatkowych badań. Dodam jeszcze, że mam nadwagę, niesamowity apetyt w
      drugim okresie cyklu. Cykl mam mniej więcej co 30-31 dnii chyba nie zbyt obfite
      krwawienia.
      Z góry dziękuję.
    • 09.05.06, 21:33
      Witam! 26 stycznia bieżącego roku miałam usuwany woreczek żółciowy metodą
      laparoskopową. Niedługo minie 4 miesiące. Czy w takim wypadku można juz planować
      ciążę czy lepiej jeszcze poczekać - a jeśli tak, to jak długo ?
      Z góry dziękuję za odpowiedź smile
    • 10.05.06, 15:42
      Od 3 miesięcy bardzo swędzi mnie prawy sutek, na otoczce od jakiegoś czasu
      pojawiły się małe ranki jakby spękania skóry oraz mała plamka wypukła koloru
      kremowego(jakby pieprzyk). Z piersi nie mam wycieków. Dodam,że od 10 miesięcy
      przyjmuję Euthyrox. Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić i co to może być?
    • 10.05.06, 22:08
      ja mam pytanie w sprawie przyjaciolki.. z nia jest chyba cis nie tak.. nie moge
      ja naklonic do ginekologa.. 3 miesiace nie miala miesiaczki.. w ciazy na pewno
      nie jest .. teraz juz ma ale brzuch jej stal sie taki nabrzmialy szcegolnie w
      okolicy jajnkikow jesttaki twardy.. czym moze byc spowodowany ten zanik
      miesiaczki..? Nie dociera to do niej ze moze byc potem bezplodna jak sie nie
      zbada ... jak mam ja naklonic zeby poszla sie zbadac?
    • 11.05.06, 12:45
      pani Doktor bardzo prosze o odpowiedz,nie mam jednego jajnika ktory wycięto mi
      podczas cesarskiego cięcia wraz z torbiela(pisałam juz o tym pani),od 4 dni
      plamie-2 pierwsze dni na rozowo a dzis na brunatno..cykle moje sa regularne i
      zawsze czuje i wiem kiedy mam owulacje,zastanawiam sie skad u mnie te plamienia
      i martwie sie tym-czy moze to oznaczac cos zlego czy moze jest to tak silna
      owulacja(choc wczesniej nie miałam takich plamien) jest to 14 dzien cyklu a
      cykle mam 25 dniowe.Czy powinnam udac sie do lekarza czy nie?
    • Gość: Monika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.05.06, 14:08
      Mam taki problem: otóz braBam tabletki Novynette przez 8 miesiecy, zrobilam
      miesiac przerwy jak to zalecila mi moja pani ginekolog. Nowa paczke zaczelam
      brac nie 1 dnia miesiaczki tylko tak jak mi zawsze wypadalo. Wiem ze zle
      zrobilam, ale mimo tego nie przerywalam brania tabletek gdyz chcialam miec
      bezbolesnie i regularnie miesiaczke. teraz spodziewam sie okresu czy aby nowa
      paczka dzialala rowniez pod wzgledem antykopcnepcji powinnam ja wziasc 1 dnia
      miesiaczki czy po tygodniu od skonczenia paczki?? Bardzo prosze o odpowiedz
      poniewaz miesiaczka tuz tuz a ja nie wiem co robic! Prosze o pomoc!!!!Z góry
      dziekuje!!
    • Gość: spa IP: 195.245.213.* 11.05.06, 16:26
      Pani Doktor,

teraz jestem w 12tc i od 5tc brałam Duphaston w dawce 4 tabletki dziennie.
      wskazaniem ku temu było branie duphastonu w fazie lutealnej cyklu (był tydzień
      przerwy, bo skończyłam opakowanie i mineło trochę czasu znaim się dowiedziałam
      czemu okres nie przychodzi...), w którym zaszłam oraz obecność przeciwciał
      tarczycowych. teraz, zgodnie z zaleceniami lekarza zmniejszam dawke i powoli
      odstawiam lek.
      wszystko z ciążą w porządku i nie było żadnych problemów.
      tylko zdenerwowałam się, bo przeczytałam, że duphaston i nadmiar progesteronu
      może być przyczyną zaburzeń rozwoju centralnego układu nerwowego i powodowac
      między innymi autyzm. czy spotkała się pani z taką teorią lub problemami u
      dzieci matek, które zażywały progesteron?
    • Gość: gosia IP: *.bulldogdsl.com 12.05.06, 15:18
      SzP Doktor, jakieś 8 lat temu pojawiły się u mnie kłykciny kończyste, zostały
      wtedy wyleczone preparatem którgo nazwy niestety nie pamiętam. Od tamtego czasu
      nie miałam żadnych nawrotów, nie zrobiono mi też wówczas żadnych badań w
      kierunku obecności we krwi wirusa HPV. Jak to jest czy ja go mogę mieć i czy
      jeśli mam to mogę go przenosić drogą płciową, bo jeśli tak to nie chciałabym
      nikomu sprawić niemiłego prezentu, do tej pory się pilnowałam, ale może
      nadejdzie czas większego zaufania do partnera i kto wie...
      Byłam na konsultacji u kilku lekarzy ale każdy mnie zwodzi innymi
      odpowiedziami, czy jest możliwośc wykonania takiego badania, gdzie i jaki jest
      koszt, jeśli się Pani oreintuje to proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pzdr.
    • Gość: 49-latka IP: *.globalconnect.pl 14.05.06, 20:18
      Ten sam problem przedstawiłam w oddzielnym wątku, ale nie zauważyłam, że Pani
      Doktor udziela porad w tymsmile Przepraszam za dubelwink

Mam 49 lat. Z powodu (między innymi) torbieli w piersiach brałam primolut-
      nor. Stosowałam go przez 5 lat, od 16 do 26 dnia cyklu. Miesiączki zawsze
      były regularne (z odstawienia?), a torbiele piersi nie pwiększały się. W
      zeszłym miesiącu, z powodu wyjazdu, nie brałam lekarstwa. Miesiączka nie
      wystąiła mimo pojawienia się wszystkich objawów przedmiesiączkowych. Mija 9
      dzień od terminu, a krwawienia nie ma. Za to piersi bolą okropniesad USG
      ginekologiczne i cytologię robiłam w styczniu, wyniki były prawidłowe.
      Co robić? Męczyć się dalej, czy już iść do lekarza. Może poczekać na termin
      kolejnej miesiączki?
      Bardzo proszę o radęsmile
    • Gość: magda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.06, 11:23
      od 3 dni boli mnie pochwa. Do lekarza idę w środe. Nigdy nie miałam żadnych
      chorób, grzybów ani nic podobnego, dlatego nie wiem co to jest. Boli mnie tak
      jakbym miała jakąś rankę między mniejszymi wargami(nie mam pojęcia skąd) Przy
      wejściu do pochwy leciutko piecze i swędzi. Jednak kiedy dotykam, np. papierem
      toaletowym to czuję straszny ból. Jest do tego biała ciągnąca się wydzielina,
      która początkowo nie miała zapachu. A teraz jakby ryby. Wkładałam palec i w
      środku nie wyczułam zmian i nie boli. Przepraszam za dosadność
    • 15.05.06, 14:17
      barzdo proszę o pomoc jeśli pani je zna. małą miałą dziś robione badania, za 4
      dni wynik, ale wizyta u lekarza za 4 tyg. muszę wiedzieć wczesniej czy wszytsko
      ok.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.