************Pytania do Pani dr koala.mb*******cz2 Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
    • Gość: 49-latka IP: *.globalconnect.pl 14.05.06, 20:18
      Ten sam problem przedstawiłam w oddzielnym wątku, ale nie zauważyłam, że Pani
      Doktor udziela porad w tymsmile Przepraszam za dubelwink

Mam 49 lat. Z powodu (między innymi) torbieli w piersiach brałam primolut-
      nor. Stosowałam go przez 5 lat, od 16 do 26 dnia cyklu. Miesiączki zawsze
      były regularne (z odstawienia?), a torbiele piersi nie pwiększały się. W
      zeszłym miesiącu, z powodu wyjazdu, nie brałam lekarstwa. Miesiączka nie
      wystąiła mimo pojawienia się wszystkich objawów przedmiesiączkowych. Mija 9
      dzień od terminu, a krwawienia nie ma. Za to piersi bolą okropniesad USG
      ginekologiczne i cytologię robiłam w styczniu, wyniki były prawidłowe.
      Co robić? Męczyć się dalej, czy już iść do lekarza. Może poczekać na termin
      kolejnej miesiączki?
      Bardzo proszę o radęsmile
    • Gość: magda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.06, 11:23
      od 3 dni boli mnie pochwa. Do lekarza idę w środe. Nigdy nie miałam żadnych
      chorób, grzybów ani nic podobnego, dlatego nie wiem co to jest. Boli mnie tak
      jakbym miała jakąś rankę między mniejszymi wargami(nie mam pojęcia skąd) Przy
      wejściu do pochwy leciutko piecze i swędzi. Jednak kiedy dotykam, np. papierem
      toaletowym to czuję straszny ból. Jest do tego biała ciągnąca się wydzielina,
      która początkowo nie miała zapachu. A teraz jakby ryby. Wkładałam palec i w
      środku nie wyczułam zmian i nie boli. Przepraszam za dosadność
    • barzdo proszę o pomoc jeśli pani je zna. małą miałą dziś robione badania, za 4
      dni wynik, ale wizyta u lekarza za 4 tyg. muszę wiedzieć wczesniej czy wszytsko
      ok.
    • Witam Panią.
      Mam 50lat. Dwa lata temu wykryto u mnie mięśniaki. Jestem pod stałą kontrolą
      lekarską. Od roku mam objawy menopauzy. Stosowałam Remifemin. Przez kilka
      miesięcy spełniał swoje zadanie. Uderzenia gorąca, poty, bezsenność były
      powodem złego samopoczucia i normalnego funkcjonowania. Lekarz ginekolog
      zalecił mi w ramach HTZ Novofem. Czy ten lek jest w pełni bezpieczny? Chodzi o
      wpływ na rozwój mięśniaków, na wątrobę, nowotwory szczególnie piersi. Proszę o
      radę czy stosowanie tego leku jest w pełni bezpieczne.
    • Gość: paulina1981 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.06, 18:22

w zeszłym i w tym cyklu brania tabletek - w celu przesuniecia dnia
      krwawienia - skróciłam przerwy o 1 dzięń, mialam dwie przerwy 6 dniowe ...czy
      jesli teraz zrobie jUZ normalna , to czy zachodzi obawa ,ze oraganizm
      potraktuja ją jak wydłuzona i dojdzie do owulacji ?

dziekje za odp smile
    • Gość: ania IP: *.devs.futuro.pl 16.05.06, 20:39
      Mam prawie 18 lat.Za dwa dni wybieram sie pierwszy raz do
      ginekologa.Chcialabym zeby ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne
      ale takie co zawieraja wiecej estrogenow.Słyszalam ze po niektorych tabletkach
      biust rosnie i własnie zastanawiam sie czy by mi urosł poniewaz mam bardzo
      małe piersi 75A a nawet mniej .. i niewiem nawet czy mi urosnie jeszcze bo
      nawet piersi mnie niebola a chyba powinny sadCzy ginekolog moze mi takie
      tabletki przepisac ? I czy wogule urosnie mi jeszcze biust ?I wogule w jakich
      cenach mozna kupic takie tabletki? Prosze o pomoc. Z gory dziekuje za
      odpowiedz.

• --
      |\/| /\ C- |) /\ ►magdzie.ok◄
      FORUM:♀ Związki na odległość ♂
    • W najblizszym czasie mam zmienic dotychczas uzywany cilest na harmonet ( ze
      wzgledu na mniejsza zawartosc hormonow w tych drugich). Jak to zrobic?

Pani doktor u której byłam powiedziała, że pierwszą tabletkę powinnam wziąć w
      pierwszym dniu miesiączki, czyli w moim przypadku 3 dni po wzięciu ostatniej
      tabletki cilestu.

Dziś kupiłam harmonet i w ulotce znalazłam informację, że "pierwszą
      tabletkę leku harmonet należy przyjąć w pierwszym dniu po zakończeniu
      przyjmowania innych tabletek zawierających substancje czynne (w przypadku
      przejścia z tabletek zawierających większe dawki estrogenów)"
      W pozostałych przypadkach po 7 dniowej przerwie.

No i jestem w kropce, bo z ulotki wynika, że nie powinnam robić przerwy w
      ogóle... Co zrobić? Słuchać lekarza czy instrukcji producenta leku?
    • Gość: marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 22:25
      Pani doktor, pierwszy raz zdecydowalam sie stosowac evre bez siedmiodniowej
      przerwy, czyli
      6 plastrow pod rzad. W szostym tygodniu z plastrem, na 5 dni przed przerwa,
      wystapil u mnie typowy okres. czy w tej sytuacji powinnam
      odkleic szosty plaster, czy nosic go do dnia zmiany plastra? czy bede miec
      wtedy ponownie krwawienie z odstawienia?
      • Gość: guciaa IP: *.media4.pl 18.05.06, 08:06
        mam brązowe plamienia na tydzien przed okresem, do tego pobolewania brzucha,
        zły nastrój, po tym okres przez 3 dni i znowu ok 2-3 dni plamien, do tego brak
        ochoty na "cokolwiek" i tak od roku, do kogo isc po pomoc? lekarz gin.
        powiedział ze moga byc to hormony, chociaz z badan nic nie wynika złego i z
        jesli nie chce tak miec to musze brac antykoncepcyjne, a ja nie chce wiec musze
        sie meczyc, ale moze cos innego co by mi pomogło (castagnus juz brałam i
        nicsad
    • Gość: guciaa IP: *.media4.pl 18.05.06, 08:07
      mam brązowe plamienia na tydzien przed okresem, do tego pobolewania brzucha,
      zły nastrój, po tym okres przez 3 dni i znowu ok 2-3 dni plamien, do tego brak
      ochoty na "cokolwiek" i tak od roku, do kogo isc po pomoc? lekarz gin.
      powiedział ze moga byc to hormony, chociaz z badan nic nie wynika złego i z
      jesli nie chce tak miec to musze brac antykoncepcyjne, a ja nie chce wiec musze
      sie meczyc, ale moze cos innego co by mi pomogło (castagnus juz brałam i
      nicsad
    • pani doktor
      mam bardzo duzy problem z miesiaczkowaniem. Przez branie pigulek
      antykoncepcyjnych(5 m-cy) utylam 15 kg i rozregulowalam sobie nimi organizm tzn
      po ich odstawieniu mam cykle 18-78 dni!!
      wiele kobiet zapewne cieszylo by sie, ze przez 2 miesiace nie maja okresu ale
      mnie to meczy, choc przyznaje, ze jak juz okres mam to cieszy mnie mysl, ze tak
      dlugo go nie bedzie (mam bardzo ale to BARDZO bolesne miesiączki, kiedys nawet
      wezwalam pogotowie)
      w kazdym razie te cykle sa bardzo męczące, jetem rozdrazniona, wciąz sie
      martwie czy jestem w ciązy czy to po prostu kolejny dlugi cykl.. nie mam już
      sily! moje cykle po odstawieniu pigulek:
      1 miesiaczka 21.01.2005
      2 m-ka 03.02 (po 13 dniach)
      3 m-ka 02.03 (po 27 dniach)
      4 m-ka 02.04 (po 31 dniach)
      5 m-ka 19.06 (po 78 dniach) - dokladnie rok temu..
      6 m-ka 17.08 (po 59 dniach)
      7 m-ka 04.09 (po 18 dniach)
      8 m-ka 03.10 (po 29 dniach)
      9 m-ka 06.11 (po 34 dniach)
      10 m-ka 28.12 (po 52 dniach)
      2006
      1 m-ka 03.02 (po 37 dniach)
      2 m-ka 24.03 (po 46 dniach)
      3 m-ka nadal nie bylo (56 dzień)

teraz jest 56 dc, dokladnie rok temu byl cykl 78 dni (mozliwe, że teraz też tak
      będzie?)

w 52 dniu robilam test ciażowy, negatywny, zreszta nie mam żadnych ciazowych
      (ani okresowych) objawów.. moj ginekolog doradza mi tabletki antykoncepcyjne,
      ale ja nie chce znowu utyc, i tak juz wygladam jak "beczka" (155 cm i 72 kg),
      zreszta zle sie czulam po tabletkach(mercilon)..

czy są jakieś inne sposoby regulacji miesiączek, ich wywolywania?
      bardzo prosze o pomoc!!
      Martyna
    • Moje cykle trwają 32 – 34 dn, kochaliśmy się bez zabezpieczenia (ale i bez
      wytrysku) 6 dnia cyklu, 7 dc wzięłam tabletkę anty (wcześniej wcale nie brałam,
      miałam roczną przerwę) bo wystraszyłam się, że mogę zajść w ciążę, od
      następnego dnia „zmądrzałam” i tabletek już wcale nie brałam.10 dnia miałam
      usg przezpochwowe trochę bolało z prawej strony, ginekolog wykluczył możliwość
      zajścia w ciążę (mały pęcherzyk). Po kilku godzinach po badaniu na bieliźnie
      pojawiło się brązowe bardzo skąpe plamienie, dziś 11 dnia też (bardzo skąpe).
      Moje pytanie to: czy przez tą jedną tabletkę (głupio wziętąuncertain) może
      rozregulować mi się cykl ??? i czy mogłam zajść w ciążę w 6 dniu przy tak
      długich cyklach (chyba nie ale mam stracha)
      • Hormony zawarte w tabletkach anty nie sa obojętne dla organizmu, dlatego tez
        różnych nieprawidłowych objawów można się spodziewac, jesli nie przyjmuje się
        tabletek zgodnie z zaleceniami producenta. Mało prawdopodobne abyś zaszła w
        ciązę, jednak nie jest to niemożliwe sad
    • --------------------------------------------------------------------------------
      Moja mama ma polipa szyjki macicy.Przechodzi menopauzę i nie miała żadnych
      objawów.Trafiła do lekarza z ostrozności.Teraz ma miec usuwanego tego
      polipa.Czy cos jej grozi?Bardzo sie martwię.
    • Gość: doro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.06, 10:45
      DHEA mam 391 ug/100 mL(norma dla kobiet 30-333), wolny testosteron 9,0 (norma
      1,2-6,6). Czy to bardzo źle? Od dłuższego czasu mam trądzik. Rosną mi też
      pojedyncze włoski na brodzie (ciemne, a jestem blondynką), na sutkach, pod
      pępkiem. Poziom prolaktyny i TSH w normie, mniej wiecęj w jej połowie. Mam
      regularne miesiączki. Mam 27 lat. Niedługo chciałbym mieć dziecko. Czy powinnam
      to leczyć, jeśli tak, to czy hormonami? Czytałam coś o leku pod nazwą spironol,
      który zdaje się nie jest lekiem hormonalnym, czy jest dobry? I czy jest szansa,
      że po urodzeniu dziecka ten poziom może się unormować sam?
    • Witam
      Jestem po cc (5lat), rok temu poroniłam 1 raz, w tym roku 2 raz. Jestem w
      trakcie badań. Wiem już że mam niedoczynność tarczycy i leczę ją. Obawiam się
      jednak również zrostów. Jak rok temu zaszłam w ciąże to od samego początku
      czułam "jakby mi coś latało po brzuchu"prawie jak ruchy dziecka czasami nawet
      bolesne. Bedąc na 1 wizycie zgłosiłam to lekarzowi, ktory stwierdził że
      wiloródka jest bardziej wyczulona i mogą być zrosty. 5 dni później poroniłam.
      Czy zrosty mogą być przyczyną poronień?
    • Gość: przerwa 7 dniowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.06, 14:00
      dręczy mnie pytanie, otóż po przerwie 7 dniowej (Cilest) powinnam normalnie
      zażyć pierwszą tabletkę w czwartek wieczorem około 19-20:00, niestety przyjęłam
      ją dziś rano (piatek) o 5:45, czy może to spowodowć obniżenie skuteczności
      działania pigułek? ostatnią z poprzedniego opakowania brałam w środę między
      19:00 a 20:00, tak więc opóźnienie od normalnej pory zażycia wyniosło około 10-
      11 godzin, bardzo prosze o odpowiedź
      • Gość: nik4 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.06, 14:06
        dręczy mnie pytanie, otóż po przerwie 7 dniowej (Cilest) powinnam normalnie
        zażyć pierwszą tabletkę w czwartek wieczorem około 19-20:00, niestety przyjęłam
        ją dziś rano (piatek) o 5:45, czy może to spowodowć obniżenie skuteczności
        działania pigułek? ostatnią z poprzedniego opakowania brałam w środę między
        19:00 a 20:00, tak więc opóźnienie od normalnej pory zażycia wyniosło około 10-
        11 godzin, bardzo prosze o odpowiedź
        przepraszam, że pisze 2 razy ale nie zrozumiałam instrukcji obsługismile
      • Może, poniewaz w ten sposób wydłużyła sie przerwa poza przepisowe 7 dni i może
        dojść do owulacji. powinnas w tym cyklu dodatkowo sie zabezpieczać.
    • Gość: Olga IP: *.autocom.pl 19.05.06, 14:21
      Pani Doktor, czy wiek kobiety może wpływać na wynik cytologii tzn. grupę?
      Jestem świeżo po rozmowie z moją mamą, która odebrała wynik cytologii - gr. III
      i usłyszała od swojego ginekologa, że "to normalne, w pewnym wieku już może być
      taka grupa" (mama ma 61 lat). Lekarz pozostawił tę sprawę bez żadnego dalszego
      działania. Przyznam, że zszokowała mnie taka postawa, ale moze nie mam racji?
      Czy faktycznie nie ma podstaw do niepokoju, a przynajmniej do przeprowadzenia
      dalszej diagnostyki? Pozdrawiam, Olga.
    • Witam.
      Okazało się, że mam "złożony rozrost endometrium", co może w przyszłości
      prowadzić do raka endometrium. Wynik badania: "Endometrium in statu
      inflammationis cum hyperplasia complex focali".

Lekarz zaproponował 2 wyjścia:
      1. leczenie hormonalne i co pół roku badania kontrolne (histeroskopia),
      aczkolwiek nie wykluczył, że za jakiś czas nie pojawią się komórki rakowesad
      2. histerektomia przezpochwowa i 100% "wyleczenia".

Mam 42 lata, nie planuję więcej dzieci, usunięta miałaby być tylko macica, bez
      przydatków.Bardzo proszę o poradę, co robić w tej sytuacji?
      Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

--
      Pozdrawiam,
      alkop
      www.haft.free.pl
      • Nie znam całości obrazu, jednak może usunięcie macicy jest dośc drastycznym
        rozwiązaniem. Jesteś młodą kobietą, więc może warto skonsultować to jeszcze z
        innym lekarzem?
    • Gość: anka IP: 213.199.252.* 19.05.06, 18:56
      Po raz pierwszy miałam robioną cyt.wg.systemu Bethesda.
      Nie wiem jak interpretowac wynik...czy powinnam udac się do lekarza???
      "Obraz cytologiczny nieprawidłowy
      Nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka
      Zmiany odczynowe związane z zapaleniem/łącznie z typowymi zmianami
      reparacyjnymi/
      Pap II ,mierny stan zapalny"
      Dopiero skonczyłam leczenie torbieli...nie bardzo mam ochotę na następną wizyt
      ę...ale czy przypadkiem nie powinnam...???
      Będę wdzięczna za poradę
    • w zeszłym i w tym cyklu brania tabletek - w celu przesuniecia dnia

dziekje za odp smile

hmm..i nie wiem jak to zinterpretowac ..kiedy skróciłam zeszłym razem krwawienie
      pojawilo sie w nocy z 3/4 dnia po odstawieniu ...a teraz wieczorem 3 dnia...i
      czy teraz zeszle przesuniecie mam traktowac jako poóźnienie czy tez aktualne
      krwawienie uzanć za przyspieszone - oboawiac sie o wchłoniecie zeszlej tabletki ?
      dodam..ze przed skracanimi krwawienie wystepowalo 3 dnia

pozdrawiam

• Gość: graszka25 IP: *.metrolink.pl 20.05.06, 21:21
      barzdo proszę o pomoc. na dniach odbieram wyniki ale nie znam norm. a wizyta u
      lekarza za 3 tyg. barzdo sie niepokoję.jaki wynik wskazywałby na przyspieszone
      dojrzewanie? małą ma powiekszone gruczoły sutkowe i to podejrzewa lekarz.
      proszę o pomoc
    • Gość: colaa1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.06, 15:01
      Witam, mam pytanie - czy to wazne w ktorym dniu cyklu przyjelo sie postinor?
      Cykl zaczelam 1 maja, zblizenie mialo miejsce z 12 na 13 maja (prezerwatywa
      pekla), pierwsza pigulke postinoru przyjelam 10 godzin po, a druga 12 godzin
      po pierwszej tabletce. Czy szanse sa duze na "niezajscie" w ciaze?
    • Gość: Agnes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.06, 15:03
      Witam!
      Ponawiam wątek, który umieściłam na tym forum jakiś czas temu.
      Niebawem mam zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne Cilest, ale mam
      wątpliwości. W mojej najbliższej rodzinie występowało wiele przypadków chorób
      układu krążenia: dziadek ze strony matki zmarł na zawał, a kuzyn urodził się z
      wrodzoną wadą serca. Z drugiej strony babcia od wielu lat ma chorobe wieńcową, a
      tata żylaki, na które niebawem będzie musiał być operowany. Słyszałam, że takie,
      nazwijmy to "stężenie" smile chorób ukł. krążenia w rodzinie stanowi poważne
      przeciwwskazanie do przyjmowania jakichkolwiek tabletek antykoncepcyjnych. Czy
      to prawda? Na badaniu lekarskim usłyszałam tylko, że "to trzeba tak metodą prób
      i błędów" i że "nie można się tak od razu przerażać każdą chorobą w rodzinie".
      Jednak nie przekonało mnie to, i po prostu boję się ewentualnych powikłań. Post
      ten zamieściłam w kwietniu, ale nadal odkładam decyzję o przyjmowaniu tabletek.
      Proszę o poradę, co mam zrobić w tej sytuacji?
      • Choroby, które wymieniłaś są jedynie wskazaniem do nadzoru. Nie wykluczają
        stosowania antykoncepcji hormonalnej, jednak może lepiej byłoby spróbować lek o
        mniejszej dawce estrogenów?
        • Gość: Agnes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.06, 23:41
          dziękuję serdecznie za odpowiedź.
          Byłam jeszcze u innego lekarza, który odradził mi w ogóle antykoncepcję
          hormonalną - stwierdził, że mimo wszystko ryzyko jest na tyle duże, że on
          osobiście nie chciałby przepisywać mi tabletek. Teraz mam duże obawy przed
          rozpoczęciem brania pigułek - jakichkolwiek... Prawie na pewno nie będę ryzykować.
          Czy mogłabym jeszcze prosić o opinię nt. antykoncepcji polegającej na połączeniu
          np. metody objawowo termicznej i prezerwatyw? Spotkałam tutaj kilka wątków na
          ten temat, chyba będzie to w moim przypadku najlepsze wyjście... Z góry dziękuję
          za odpowiedź.
          Pozdrawiam,
          Agnes
    • mam cykle 18-78 dni (po odstawieniu mercilonu tak mi sie zrobilo)
      zawsze myslalam wlosy na brodzie i brzuchu mam "po mamie", ale moze wcale tak
      nie jest?
      z tradzikiem nie ma problemow, ale mam duzą nadwage..
      czy moge miec PCO?
      jakie zrobic badania by moc upwenic sie w podejrzeniach i isc do lekarza?
    • Pani dr, mam pytanie czy brak okresu może być spowodowany złym odżywianiem. Czy niedostateczna dieta może aż tak zaburzać grę hormonów i obniżać ich poziom,że naturalny proces zostaje zahamowany..?Czy mogą być inne przyczyny zablokowania przysadki w pobudzaniu do produkcji gruczołów odpowiedzialnych za wydzielanie np. estrogenów?
    • Gość: agattka IP: *.usher.com.pl 22.05.06, 15:14
      Czy microgynon21 i lekoklar(antybiotyk zawierajacy klarytromycyne)wchodzą ze
      sobą interkację?Byłam chora i brałam ten antybiotyk dodatkowe, aspiryne oraz
      LORATAN.Nie dostałam jeszcze okresu, a powinnam dostac go wczoraj-zawsze tak
      mmamCzy doszło do interakcji?A moze przez te chorobe okres mi sie przesunął?
      Mogę być w ciąży?
    • zaczelam krwawic przy 19tabletce mercilionu z opakowania. lekarz przepisal mi
      opakowanie cyclonamine. zaczelam brac cyclonamienprzy 19tabletce mercilionu i
      skonczylam 3 dnia przerwy (tej 7 dniowej). czy ten lek wplywa jakos na
      skutecznosc tabletek?
      --
      glosna muzyka, ale calkiem do dupy
    • Gość: młoda mama IP: *.chello.pl 23.05.06, 14:15
      Zwracam się z prośbą o udzielenie mi wskazówek, jak sobie poradzić z problemem
      zmian fizycznych w obrębie stref intymnych po urodzeniu trójki dzieci. Jestem
      młodą kobietą, mam młodego męża, oboje chcielibyśmy cieszyć się udanym
      współżyciem, a niestety stan mojego ciała po ostatnim porodzie (4 m-ce temu)
      nie pozwala osiągnąć żadnemu z nas satysfakcji z seksu. Czy jest możliwe
      chociaż w pewnym stopniu odzyskanie dawnej formy? Jakie mam możliwości
      działania? Bardzo proszę o jak najbardziej wyczerpującą odpowiedź i z góry
      dziękuję.
    • Bardzo proszę o poinformowanie mnie czy po takich dolegliwosciach mogą wystąpic
      problemy z zajściem w ciążę???
    • Gość: wiolasb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.06, 23:44
      Witam! Mój probem polega na tym, że co trzy miesiące pojawiają się u mnie
      infekcje garda - bez gorączki, tylko ból i kaszel... Chciaabym starać się o
      dziecko. Dwa miesiące temu poroniłam, przyczyny nie znalazłam. Teraz chcieismuy
      z mężem rozpocząć starania, ale znów "dopadła" mnie infekcja... Nie wiem, co
      robić. Jak to zwalczyć, by móc jak najszybciej starać się o Maleństwo? Proszę o
      odpowiedź, czy starania podczas infekcji mają wpływ na rozwój płodu. Dziękuję i
      pozdrawiam.
    • jak pisalam, zaczelam krwawic przy 19tej tabletce, bralam przez 5 dni cyclomine
      i wydawalo mi sie, ze normalnie (tj 4dnia przerwy zazwyczaj zacyznam miesiaczke)
      juz miesiaczki nie dostane (lekarz na moje pytanie odpowiedzial 'nie mozna
      meczyc rganizmu''). nietety mam wrazenie ze z krawieniem jest coraz'gorzej'. juz
      skonczylam cyclonamine a krawienie wciaztra i jest coraz bardziej obfite. to
      normalne? co robic? moze ma na to wplyw fakt, ze nie bralam tych tabletek
      (cyclo)z zegariem w reku( trzeba brac co 8h)
      glosna muzyka, ale calkiem do dupy
      • Trzeba wykonać usg z oceną endometrium aby było wiadomo z jakiego powodu
        krwawisz i jakie leki teraz trzeba Ci dać.
        • Gość: alutka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.06, 10:21
          Szanowna Pani
          Odebrałam wynik cytologii i zastanawiam sie czy konieczna jest powtórna wizyta.
          Badanie cytologiczne wg. systemu BETHESDA
          Jakość rozmazu-odpowiedni do oceny
          Ocena rozmazu-rozmaz w granicach normy

Obraz cytologiczny wg. PAPANICOLAU-II stopień.
          Dodam jeszcze że podczas badania ginekolog nie stwierdził nic niepokojacego.
          Serdecznie dziękuje za odpowiedź.
    • w zeszłym i w tym cyklu brania tabletek - w celu przesuniecia dnia

dziekje za odp smile

hmm..i nie wiem jak to zinterpretowac ..kiedy skróciłam zeszłym razem krwawienie
      pojawilo sie w nocy z 3/4 dnia po odstawieniu ...a teraz wieczorem 3 dnia...i
      czy teraz zeszle przesuniecie mam traktowac jako poóźnienie czy tez aktualne
      krwawienie uzanć za przyspieszone - oboawiac sie o wchłoniecie zeszlej
      tabletki ?
      dodam..ze przed skracanimi krwawienie wystepowalo 3 dnia

pozdrawiam

• jeśli zrobiłaś dwie przerwy po 6 dni, a nastepnie rozpoczęłas opakowanie, to
        jeśli następne rozpoczniesz po 7 dniowej przerwie nic się nie stanie. Bardzo
        zawikłałas te dni, zupełnie niepotrzebnie. Skracanie przerw nic nie szkodzi,
        gorzej z wydłużeniem.
    • Gość: MARGOT IP: *.it-net.pl 24.05.06, 11:28
      Witam. Proszę o poradę jakiej maści powinnam użyć w przypadku swedzenia i
      pieczenia sromu. Inny obiaw to biały rzadki, bezwonny śluz. Myślę,że jest to
      bakteryjne zapalenie sromu spowodowane miłością francuską (bez stosunku
      płciowego). Teraz po tygodniu została taka dolegliwość... Przemywam to miejsce
      roztworem nadmanganianu potasu, swędzenie przechodzi na chwilę. Czy powinnam
      przyjmować jakieś leki?
    • Szanowna Pani Doktor,

W chwili obecnej przyjmuje Zoladex - zostaly mi jeszcze 2 zastrzyki ( przyjmuje
      serie 6 zastrzykow comiesiecznych), a poniewaz chcialabym zajsc w ciaze prosze
      o opinnie w sprawie mojego leczenia.
      W grudniu 05 mialam przeprowadzona laparoskopie w celu susniecia cysty
      czekoladowej na lewym jajniku. Na wypisce ze szpitala napisano:
      Czekoladowy plyn odddesany z obu jajnikow ( czy to znaczy, ze mialam 2 cysty -
      jedna na prawym a druga na lewym jajniku?), nie znaleziono innych punktow
      endometriozy. Z tego co lekarz mi dodatkow przekzala moj prawy jajnik z powodu
      otaczajacej go krwii przylepial sie do miednicy. Po laaroskopi zaordynowano mi
      Zoladex na 6 miesiecy.
      Moj lekarz twierdzi, iz przez co najmniej 6 meisiecy powinnam sie starac
      naturalnie a ewentualnei potem zrobia mi badanie dronosci jajowodow( nie bylo
      to zrbione podczas laparoskopi). wiedzac, iz edno powoduje problemy z zajsciemw
      ciaze chcialabym se dowiedziec co Pani bym mi doradzila robic w takiej
      sytuacji. Boje sie szybkiego nawrotu choroby oraz niemoznosci zajsca w ciaze.

Serdecznie dziekuje
    • Gość: agulla IP: *.interpc.pl 25.05.06, 13:33
      Dzien dobry! 2 tygodnie temu mialam usuwane puste jajo płodowe. Na wyniku
      badania hist.-pat. bylo napisane:degeneratio hydropica villorum. Co ten wynik
      oznacza?i czy mam sie obawiac ze jest to cos groznego? i kiedy moglabym
      rozpaczac starania o dziecko? Z gory dziekuje za odpowiedz.
    • Gość: m IP: *.crowley.pl 25.05.06, 20:02
      Odebralam wyniki z wymazu z pochwy. Wyhodowano: staph.koag(-)++
      Co dokladnie oznacza ten zapis? Troszke szukalam i wiem ze chodzi o
      gronkowaca. Ale skad on sie wzial w pochwie i jak go sie leczy. Mialam
      ostatnio grzybice,czy moze to byc jakis zwiazek z tym paskudztwem.
      Prosze o odpowiedz,do gin.ide dopiero za tydzien.
      • Gość: nelly_wow IP: *.131.102-84.rev.gaoland.net 25.05.06, 23:23
        Mi sie cos wydaje,moge sie mylic,ze staphylococcus aureus (gronkowiec zlocisty-
        najgrozniejszy z gronkowcow) jest koagulazo + a "twoj" jest koag. (-),wychodzi
        na to,ze moze nic groznego.
        A wziac sie tam mogl,hmmmm...przez sline (bo gronkowiec zieleniejacy koagu(-)
        wystapuje naturalnie w jamie ustnej).
        Poczekaj i zobaczysz co powie ginekolog.Po co panikowa????
        Bedzie dobrze !!!
    • czy mając astmę można próbować zajść w ciąże?
      Co z lekarstwami sterydowymi które się przyjmuje stale? Czy one szkodzą
      dziecku? Czy astma w ogóle jest dużym przeciwskazaniem do ciąży??
      Bo ja jestem na etapie zrezygnowania z potomstwa - jakby ze strachu przed tym
      żeby dziecko nie było chore czy upośledzone z powodu mojej choroby. I jest mi
      smutno bo skończyłam już trzydziestkę a koleżanki ciągle siędopytują czemu my
      nie mamy jeszcze dziecka 5 lat po ślubie.
      A co w przypadku gdy kobieta nie ma astmy a ma ją mężczyzna (silna astma
      alergiczna), bo taki przypadek też znam???
      Co robić? Bardzo proszę o pomoc...
      • Astma nie jest p/wskazaniem do zajścia w ciążę. Leki sterydowe nie szkodzą
        dziecku, poza tym ciąża może zmniejszyć nasilenie choroby do takiego stopnia,
        że leczenie nie będzie konieczne. Może oczywiście również ją nasilić, ale tego
        nie będzie wiadomo dopóki w ciąży nie będziesz. Alergia u ojca może byc
        dziedziczona przez dziecko, niekoniecznie w formie astmy.
    • Witam! Mam nieregularny okres juz kilka razy na wywołanie miesiączki brałam
      luteine i za każdym razem dostawałam okresu po 2-3 dniach,ostatnio brałam
      luteine 5 dni 3 razy dziennie po język i dodatkowo lekarz przepisał mi na stan
      zapalny poczwy,dopochwowo na zmiane sterovag i metronidazol i juz mija 5 dziń
      a ja okresu nie dostałam czy to możliwe,ze okres opóżnia się od leków
      dopowchwowych.Dodam,że w ciąży nie jestem,bo z mężem używamy prezerwatyw.
      Pozdrawiam

• DZIEN dobry pani doktor.

Ja mam pytanie kiedy powinnam udac sie do ginekologa jesli spoznia mi sie
      miesiaczka? ostatnia miałam 15 kwietnia 06 zrobiłam 3 testy ciazowe * bo bałam
      sie ze znow w ciazy jestem a mam 6 mies,córcie * wyszły negatywnie. Cały czas
      mies, nie mam . Czy to możliwe ,żę cykle sie rozlególowały po ciąży??? Nie
      karmie piersią . Poprzednie też nie regularne były ale nie spóżniały mi się az
      tyle czasu. Powinnam isc do ginekologa ale kiedy? odczekac jeszcze ? prosze o
      odp. z góry dziękuję
      • Powinnaś wykonać usg z oceną grubości błony sluzowej jamy macicy. A tak w ogóle
        to jeśli przed ciązą miesiączki nie były regularne czas może wyjaśnić tego
        przyczynę.
        • Witam. Proszę o poradę i z góry przepraszam za długośc tego postu: od czasu
          przyjścia na świat mojej córci, a jest to juz 3 lata męczy mnie całkowita
          suchośc pochwy, nawet wówczas kiedy jestem podniecona i mam ochotę by kochac
          sie z mężem, nic w tej kwestii sie nie zmienia - sucho. Przed dzieckiem nie
          miałam z tym najmnijeszego problemu, a nawet przeciwnie, było aż w nadmiarze.
          Tak, wiem, sa żele, ale mnie sie wydaje, że tu coś się zachwiało, to jest chyba
          niemozliwe by po ciąży tak po prostu sie to zmieniło i to do tego stopnia.
          Córcię karmiłam naturalnie prze rok. Badanie na poziom prolaktyny robilam 2-3
          razy i był w normie. Ale nie jest to jedyny problem, może własnie o to chodzi,
          że to wszystko jest jakoś powiązane. Wejście do pochwy jest cały czas czerwone
          (dosyc mocno), współżycie nawet po użyciu żelu jest dla mnie dużym
          dyskomfortem, odczuwam piekący (palący) ból w tym miejscu. Równiez przy
          oddawaniu moczu często mnie tam podpiekuje. Lekarz podawał mi co jakiś czas
          globulki przeciwzapalne, ale ich działanie jest krótkie i z mizernym efektem.
          Córeczke urodziłam przez cc, po której byłam nadkażona (CRP 138 w dwa dni po
          cesarce), podano mi Augmentin, troche pomogło, ale stan zapalny bardzo szybko
          sie odnowił. Cały przedsionek i pochwa były mocno czerwone, bolało, piekło i
          paliło - wychodowano wówczas bakterie beztlenowe (nie pamiętam juz jakie).
          Leczenie tylko miejscowe z uwagi, że karmiłam. Później troche chorowałam, co
          jakis czas przytrafił sie jakis antybiotyk i pomyślałam, że tam sie tez
          podleczyło. Teraz wiem, że ta kwestię zaniedbałam, bo nie zrobilam badań
          kontrolnych, ale lekarz twierdził, że nie ma takiej potrzeby. Z własnej
          inicjatywy od tamtej chwili do teraz robiłam kilka razy wymazy i nic nie
          wychodowano, ale to nie było na beztlenowce. Może jednak nie zostały do końca
          wytłuczone? A czy to może byc tez chlamydia? Czy te bakterie moga powodowac
          suchośc i takie zaczerwienienie wejścia. Od dawna skarżyłam się tez na bóle w
          podbrzuszu. 2,5 miesiąca temu załozyłam spiralę i moje samopoczucie póxniej
          było fatalne, ledwo trzymałam sie na nogach przez tydzień, bóle brzucha. Lekarz
          stwierdził przestarzała infekcje jajnika, podał antybiotyk, po którym nie
          zauwazyłam by "coś" sie działo. Niedługo po nim zachorowałam ogólnie i musialam
          wziąść kolejny antybiotyk, tym raz był to Augmentin. To co sie po nim działo to
          jeszcze nigdy tak nie miałam. Zaczęło ze mnie dużo schodzić śluzu mętnego i
          żółtego. I o dziwo odeszły bóle podbrzusza. Jakie badania powinnam zrobić?
          Wymaz na beztlenowce? A na chlamydie też, czy lepsze (wiarygodniejsze) będzie
          zbadanie przeciwciał w krwi i jakie to są? Jestem za granicą i na razie nie
          moge iśc do lekarza (moja znajomośc angielskiego nie jest najlepsza). W Polsce
          będe we wrześniu.

Najmocniej przepraszam, że to takie długie, ale uważałam, że trzeba przedstawic
          całą historię by był przejrzysty obraz tej przewleklej sytuacji.

Pozdrawiam, mama_marty
    • Gość: deszczowa_panienka IP: *.g / 80.53.83.* 29.05.06, 15:02
      Odebralam wczoraj wynik cytologii od pielegniarki w gabinecie mojej lekarki,
      ktora stwierdzila, ze wszystko jest w porzadku i nie rozmawialam z nia na ten temat.
      Tutaj jest wynik: images1.fotosik.pl/74/3d6ab5ba9696d967.jpg

Nurtuje mnie jednak to:
      Dlaczego napisano, ze obraz jest niezgodny z faza cyklu? Co to sa te procenty? I
      co to znaczy "indeks ciążowe" ?

Bardzo prosze o pomoc.
    • Gość: bisia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.06, 20:26
      wykonano kirioterapie, od tego czasu
      minelo dwa tygodnie; leczenie obejmuje 3tygodnie wstrzemiezliwosci sexualnej;
      a teraz pytanie czy mozna ten czas skrocic do 2 tygodni i rozpoczac zycie
      sexualne z zastosowaniem prezerwatywy? czy to baezpieczne dla calkowitego
      wyleczenia po zabiegu? bede wdzieczna jasli ktos udzieli mi odpowiedzi

czekam na odp i dziekuje
    • Dzień dobry Pani Doktor!
      Mam 33 lata, poroniłam dwa razy (za każdym razem w 6/7 tyg). Miałam zrobiony
      kariotyp, CMV, toxo, próbę wątrobową, TSH, FT4, krzywą cukrową, odczyn Waaler-
      Rose, OB, morfologię, prolaktynę – wszystkie te wyniki były w normie.
      Oprócz tego miałam zrobione p/ciała przeciwjądrowe ANA2 (wynik dodatni, miano
      1:320,
      o świeceniu homogennym i ziarnistym), p/ciała antykardiolipinowe IgM
      niskododatnie oraz posiew z kanału szyjki macicy (okazało się, że mam
      ureaplasmę – dostałam erytromycyne).
      W trakcie badań zmieniłam klinikę, w której ginekolog stwierdził, że nie ma
      sensu mnożyć badań, tylko próbować zajść w ciąże. Miałam zgłosić się, w razie
      czego, po 4 miesiącach bezskutecznych starań. No i niestety mija już 4 miesiąc
      i nic (nie biorę żadnych leków z wyjątkiem kwasu foliowego). Nie wiem czy to
      jest związane z dolegliwościami przed miesiączką. Mniej więcej od 3 cykli
      zaczynam plamić 3-4 dni przed miesiączką i dosyć mocno boli mnie brzuch. Oprócz
      tego ostatnio przechodzę bardzo stresujący okres w swoim życiu – czy to też
      może mieć wpływ?
      Pani Doktor, czy wybrać się już do lekarza, czy może jeszcze trochę poczekać?
      Może zrobić jakieś badania przed wizytą?
      Bardzo proszę o odpowiedź!

• Gość: magdam26 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 14:15
      Pani Doktor,
      Mój mąż ma bardzo stresujacą pracę, poza tym łatwo się przeziębia, pare razy w
      roku bierze antybiotyki. Mam pytanie - jak długo trwa proces produkcji
      plemników? chodzi mi o to żeby uniknąć zapłodnienia "tymi z choroby " lub np.
      żeby nie było wpływu alkoholu. Zakładając, że w połowie sierpnia wyjeżdżamy na
      2 tyg. nad morze gdzie się wzmocnimy i odpoczniemy - kiedy należałoby planować
      seks aby "użyte zostały" plemniki lepszej jakości tzn. wyprodukowane w
      zrelaksowanym, zregenerowanym organizmie? Gdzieś słyszałam ze 2 miesiące (lub 2
      tygodnie ??) później tzn. np po urlopie warto zaplanować ewent. poczęcie.
    • Gość: m IP: *.crowley.pl 30.05.06, 17:03
      Odebralam wyniki z wymazu z pochwy. Wyhodowano: staph.koag(-)++
      Co dokladnie oznacza ten zapis? Troszke szukalam i wiem ze chodzi o
      gronkowaca. Ale skad on sie wzial w pochwie i jak go sie leczy. Mialam
      ostatnio grzybice,czy moze to byc jakis zwiazek z tym paskudztwem.
      Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje
(301-400)
(501-600)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.