zastrzyki w brzuch

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Kochane ,
    bardzo proszę o pomoc

Skręciłam stopę, lekarz założył mi gips na stopę i prawie całą łydkę.
    Moja prośba odnosi się do zaleceń lekarza.
    Przepisał przez okres unieruchomienia przyjmowanie zastrzyków Froxipaine 0.3
    ( Froxipeine 0.3 ) które należy przyjmować .....w brzuch!
    Zastrzyki są przeciw ewentualnym zakrzepom w trakcie unieruchomienia.
    Jestem przerażona tym że należy je przyjmować w brzuch.

Ponadto przepisał jeszcze na lepsze krążenie i przeciw opuchliznom Detralex.

Mam pytanie, Czy któraś z Was przyjmowała takie zastrzyki?
    Czy jest to konieczne aby je brać?

Bardzo proszę o odpowiedź!

--
    mój siedmiotysięcznik
    • 19.03.06, 17:35 Odpowiedz
      NIe przyjmowałam tych zastrzyków, ale za to nie raz podawałam pacjentom wink Nie masz co się bać, pamietaj tylko, że nalezy podawać je w odległości ok 2cm od pępka. Oprócz ewentualnych siniaków nie spotkałam się z żadnymi powikłaniami. A jesli lekarz przepisał to lepiej brać !
    • 19.03.06, 17:37 Odpowiedz
    • 19.03.06, 18:10 Odpowiedz
      Brałam takie zastrzyki - jeśli robi je kompetentna i doświadczona osoba, to
      nawet nie poczujesz.Głowa do góry!
    • 19.03.06, 18:18 Odpowiedz
      Mój chłopak po artroskopii kolana zmuszony był brać te zastrzyki, aby
      przeciwdziałać zakrzepom. Pokazano mu dwa razy jak je robić i robił je sobie
      codziennie sam. On, który na widok igły wygląda jakby miał zemdleć!! Mówi mi
      właśnie, że nie było to przyjemne, ale dało się znieść, no i nie było
      zakrzepów, co ważne.
      • 19.03.06, 18:35 Odpowiedz
        nie masz sie czego obawiac. Nie jestem lekarzem, a sama bez problemu robilam
        sobie takie zastrzyki po wycieciu wyrostka. Poczatkowo tez bylam przerazona, bo
        mdleje nawet przy pobieraniu krwi, a tu nagle mialam 21 zastrzykow robic sobie
        prosto w brzuch. Na szczescie male strzykawki sa bardzo proste w obsludze i
        udalo sie. Nie na darmo jest powiedzenie, ze cwiczenie czyni mistrza smile

--
        Przyjaciele są jak anioły, które stawiają nas na nogi, gdy nasze skrzydła
        zapomniały jak się lata
        • 19.03.06, 18:44 Odpowiedz
          ja latem skręciłam nogę w kostce i dokładnie takie same zastrzyki brałam.
          przeczytaj uważnie ulotkę i wykonuj zastrzyki zgodnie z instrukcją. to proste.
          raz nawet zastrzyk robiłam sobie w samochodzie, bo wyjechaliśmy na urlop.
          --
          AMELKA

pozdrawiam
    • IP: *.244.155.103.wifi155.tnp.pl

Gość: magda.mem 19.03.06, 19:29 Odpowiedz
      też miałam takie zastrzyki i nic nie czułam jak mi je robiono. To było po
      wycięciu torbieli na jajniku i miały właśnie zapobiec zakrzepom.
    • 19.03.06, 19:47 Odpowiedz
      Dziękuję bardzo

Nie macie pojęcia jakie to dla mnie ważne,uspokoliliście mnie i podnieśliście
      na duchu...

Miłego wieczorusmile
      --
      mój siedmiotysięcznik
    • IP: 195.150.94.*

Gość: ania 28.06.06, 13:38 Odpowiedz
      no wlasnie...biore takie zastrzyki i jednoiczesnie pigułki anty...bardzo sie
      martwie ze moga one wplywac na skutecznosc zapobiegania ciazy...
      • IP: 213.241.34.*

Gość: justy 28.06.06, 14:28 Odpowiedz
        zastrzyki przeciwzakrzepowe nie wpływają na pigułki
        • 28.06.06, 14:33 Odpowiedz
          Po operacji stopy przez miesiac sama je sobie robilam. Raz pokazala mi
          pielegniarka, zadna filozofia, ani nic wielkiego, a brac trzeba to wazne, aby
          uniknac powiklan. Monia
          • 28.06.06, 14:49 Odpowiedz
            przyjmowałam fraxiparinę( tak sie to pisze?) w brzuch i uda na początku ciązy
            zgodnie ze wskazaniami lekarza. miała zapobiegać nadmiernej krzepliwości krwi
            bo to pochodna heparyny.
            • 28.06.06, 16:26 Odpowiedz
              Lepiej bierz te zastrzyki jeśli nie chcesz mieć zapalenia żył i zakrzepów tak
              jak ja. Mój "wspaniały" lekarz zapomniał mi przepisać tych zastrzyków
    • 28.06.06, 16:23 Odpowiedz
      Nie ma się czym przerażać. Zastrzyki robi się podskórnie w fałdkę tłuszczyku na
      brzuchu, spokojnie możesz je sobie robić sama. Są naprawdę mniej bolesne i
      uciążliwe niż domięśniowe.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.