Re: Dziwny brzuch - jak w ciąży a nie w ciąży

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Nie wiem czy to coś nie pokojącego czy po prostu tak dziwnie przytyłam... Mam
    "dziwny" brzuch tzn stojąc i wypuszczając powietrze moj brzuch tak od
    wysokości ok 2 cm nad pempkiem strasznie wystaje , jest napięty, wygląda to
    jakbym byla w 4 miesiacu ciąży sad Nie wiem co jest bo ćwicze dość regularnie,
    nie opycham się a tu taki wór...czy to może byc oznaka choroby? Nie wiem czy
    obrazowo opisałam jak to wygląda ale patrząc z boku wyglada to jak trochę jak
    gruszka tzn góra normalna, mała a od pepka balon powiekszający sie ku
    dołowi... Może ktoś wie czy to normalne? Czy ja po prostu tak przytyłam
    dziwnie?! acha - jak napręże miesnie i sie postaram to sie zmniejsza, ale w
    pozycji "luźnej" jest okropnie...
    • 13.04.06, 00:18 Odpowiedz
      nie wiem, czy dobrze zrozumiałam z opisu, ale wydaje mi się, ze taka już Twoja
      (właściwie to Twojego brzucha) uroda. możliwe, że tak "dziwnie" przytyłaś.
      chyba, że masz jakieś niepokojące objawy - wzdęcia, zaparcia, boli cię ten
      brzuch, coś w środku itp.?
      ja jak się bardzo najem, mimo że jestem szczupła, robi mi się właśnie taka
      gruszka (worek) i też z boku wyglądam jakbym była w młodej ciąży smile
    • 13.04.06, 09:13 Odpowiedz
      Dzięki za odp. Biorę się za siebie (aczkolwiek aerobik jest 3 razy w tyg, od 2
      tyg brzuszki w domu...) bo nie chcę mieć takiej "gruszki" (czasami znika w
      tajemniczy sposób...) Pozdrawiam
    • 13.04.06, 09:16 Odpowiedz
      zawsze miałam taki brzuch przed okresem, przez resztę cyklu był w normie.
      teraz jest taki non stop, ćwiczenie mięśni brzucha nie pomaga. to zaskakujące,
      że mięśnie brzucha mogły mi obwisnąć ze starości w kilka tygodni. czuję się
      tłusta wink
      niedługo mam wizytę kontrolną u ginekologa, więc spróbuję desperacko namówić go
      na zrobienie mi USG (przychodnia państwowa, łatwiej doczekać się koalicji PiS z
      PO niż dopchać się na usg) i poproszę o badania prolaktyny (2/3 cykou bola
      piersi, przez resztę czasu swędzą sutki).

spróbuj jednak poćwiczyć - pomaga psychicznie, bo mięśnie łatwiej się układają.

--
      sygnaturka kontrolowana, sygnaturka kontrolowana...
    • 14.04.06, 02:54 Odpowiedz
    • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: lucy 14.04.06, 09:36 Odpowiedz
      moja mama miala tez brzuch jak w ciazy. lec do lekarza. okazalo sie ze to byly
      miesniaki macicy... nie zaniedbuj tego.
      • 14.04.06, 10:21 Odpowiedz
        A moja tez tak miala i to byl rak jajnika. Nie chce nikogo straszyc, ale lepiej
        wczesniej cos wiedziec niz za pozno.
        • 14.04.06, 11:46 Odpowiedz
          Czy w takim razie wystarczy iść do ginekologa i zrobić badania np usg czy
          jeszcze gdzieś od razu?
          • 15.04.06, 07:41 Odpowiedz
            Idz do gina, pownien dac ci skierowanie na kase chorych na USG,zapewne poczekasz
            sobie, wiec lepiej idz prywatnie, ale do kogos dobrego, takiego co np. pracuje w
            szpitalu jako radiolog, a nie jako ginekolog, ktory obok robi USG obok, szukaj
            radiologa.
            Zaznaczam, ze ja teraz przewiduje najgorszy scenariusz, ktory w ogole moze nie
            ma z Toba zwiazku, ale lepiej to wiedziec, my nie wiedzilismy i zle sie skonczylo.
            Przy raku jajnika wazne jest czy sa sladowe nawet ilosci wolnego plynu w jamie
            brzusznej, głownie w zatoce Douglasa.Płyn ten moze byc przy jajeczkowaniu u
            miesiaczkujacych kobiet, ale jesli on jest i nie znika w ciagu kilku dni, to
            zle, wtedy nalezy zrobic biopsje takiego płynu.
            Zwróc uwagę na ten płyn na USG.
            Mozesz tez zrobic marker rak jajanika CA 125, nie doatniesz zna niego
            skierowania z przychdni, raczej zrob prywatnie , kosztuje od30 do 40 zł, norma
            przy tym markerze jest 35 do 40. Moze byc podyzszony nie tylko na skutek rak
            jajnika, ale takze na skutek zapalen jajnikow i narzadow kobiecyhc, wiec jak
            bedzie podwyzszony, to nie ma co panikowac. Wazne jest to, czy rosnie on
            stopniowo w dosyc rownym tempie, jezli rosnie, to jest zle.
            Moze byc tak, ze ktos ma guzy na jajnikach wielkosci glowki dziecka i marker
            jest niski, niektore kobiety "nie reaguja" markerem na raka, tak to napisze
            ogolnikowo, ale wiekszosc reaguje.

Nie bierz tego az tak strasznie powaznie co pisze, ale miej to na uwadze, lepiej
            dmuchac na zimne.
            Trzymaj sie, pozdarwiam.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.