Dodaj do ulubionych

Ból lewego jajnika- cąża?

05.06.06, 11:49
Witam jestem w 23 dniu cyklui od 2 dni pobolew mnie lewy jajnik,( prawego wogóle nie czuję) od 4 dni ma tez powiekszone i bolące piersi tak jak przed miesiączka. Co to takiego może być? zastaanawiam sie czy czasami to nie sa obiay ciąz. Dodam ,że mam ptoblmy z grzybica pochy i poziomem prolaktyny .Strasznie sie denerwuje a wizyte u lekaza mam dopiero za 3 trzy dnia
Edytor zaawansowany
  • kwietniowe_cappuccino 05.06.06, 11:52
    a napięcia przedmiesiączkowego nie bierzesz pod uwagę?
  • klara11 05.06.06, 12:00
    Mnie nie boli brzuch , tylko konkretnie jajnik. Nie pamietam abym kiedykolwiek miał taki ból przed miesiączka. al moze to poprostu stres
  • kami_sia 05.06.06, 12:26
    Mnie też czasami pobolewa lewy jajnik i lekarz mi kiedyś powiedział,że czasem
    tak się dzieje przy jajeczkowaniu ale oczywiście może to być jakikolwiek inny
    powód tylko lekarz Ci może pomóc.W zeszłym roku kłuł mnie bardzo prawy jajnik i
    dopiero sie na wizycie dowiedziałam,że to torbiel,ale tak naprawde taki ból może
    śwaidczyć o masie innych rzeczy...
    Trzymaj się ciepło i koniecznie daj znać co powiedział lekarz na wizycie-i WAżNE
    NIE MARTW SIę NA ZAPAS...
    smile)
  • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.06, 21:39
    mam pytanie, bo mnie wlasnie od trzech dni kluje w pachwinie po prawej stronie,
    wczoraj bolalo po obu str. 3 mies temu urodzilam dziecko a teraz potczas tych
    kluc bolalo mnie tez miejsce po szyciu. aktualnie juz przestalo, ale za to
    czuje swedzenie... czy to moze byc torbiel???
  • kami_sia 05.06.06, 21:49
    Do gosc ania:
    Powiem Ci szczerze że nie wydaje mi się żeby to była torbiel wiesz ja nie wiem
    czy karmisz dziecko piersią ale jesli tak to takie kłucie lub "smyranie" może
    świadczyć o tym,że wszystko się tak u Ciebie po prostu goi (dochodzi do siebie).
    Jesteś nie długo w sumie po porodzie więc masz prawo odczuwać różne
    dolegliowości,każda kobieta dochodzi do siebie w różnym tempie ja np.zawsze
    dochodze długo do sprawności.Np.po wycięciu torbieli kobietki dochodziły do
    siebie po 2 dniach a mnie po 2 dniach połamało bo mi podrażniło otrzewną drenem.
    Jeśli będziesz miała utrzymujące się kłucie lub po prostu zacznie Cie boleć to
    wtedy naprawdę idź do lekarz bo nigdy nie zaszkodzi sprawdzić czy aby napewno
    wszystko jest jak należy.
    Ciepło Pozdrawiam smile
  • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.06, 21:57
    niw karmie piersia juz dlugo okolo 2 mies. na poczatku bralam Cerazette i caly
    czas mialam krwawienia(dodam ze byly ogromne), po odstawieniu znowu krwawilam
    kilka dni i teraz to... Aha... zapomnialam napisac ze najsilniejszy bol
    odczuwam zwlaszcza przy wysilku: gdy napinam miesnie np potczas siadania czy
    wstawania. Jutro ide do lekarza ale cholernie sie boje i dlatego pytam...
  • kami_sia 06.06.06, 09:20
    Słuchaj a może to wyrostek?
    Daj znać co powiedział Ci lekarz koniecznie i nie martw się na zapas-BĘDZIE
    DOBRZE!
    Obojetnie co by to nie było wszystko można wyleczyć.
    Pozdrawiam smile
  • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 22:27
    no tak, wszystko poza ciaza...

bylam u gin i na razie dala mi antybiotyki na nadrzerke (a co to w ogole
    jest???) i jakies globulki...
    rowniez powiedziala ze to moze byc wyrostek po prostu i dala skierowanie na
    badania... narzady rodne wporzadku- powiedziala, ale ciaze mozna stwierdzic po
    7 tyg. a my po porodzie to najpierw gumki, pozniej bralam cerazette i trzy tyg
    temu odstawilam, od tej pory nic nie bylo... ale teraz zaczynam sie
    zastanawiac... no bo przeciez nie mozna do konca ufac tym wszystkim tabletka,
    gumka etc..
    dodam ze mam pietra i testu jeszcze nie zrobilam... co mam poradzic na to ze
    sie boje... poza tym poprzednio przy zajsciu w ciaze nie mialam zadnych takich
    objawow, a podobno za kazdym razem sa takie same...
  • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 22:41
    dostalam XITROCIN i POLSEPTOL. czy to takie dziwne ze nie wiem co to jest???
    nigdy w zyciu nie mialam nic takiego wiec nie wiem. lekarka powiedziala ze po
    porodzie moze wystapic... nie wiem czy to ma wlasnie zwiazek z porodem... i czy
    moze miec wplyw na klucie w pachwinach... w zasadzie odkad wrocilam od lekarki
    juz mnie nic nie boli... dziwne... powiedziala ze w okresie 6 mies po
    porodzierozne rzeczy moga sie dziac...
  • Gość: k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.06, 12:40
    też jestem przed okresem i wczoraj nie mogłam się wyprostować ani obrócić w
    prawą stronę od pasa w górę - też mnie lewy jajnik boli sad( kilka miesięczy
    temu gin nie stwierdził torbieli ale chyba powtórzę usg, tylko jak faktycznie
    nie mam torbieli to dlaczego tak boli??do okresu jeszcze kilka dni - nigdy mnie
    tak nie bolało przed, w trakcie się zdarzło takie kłucie, przechodziło dopiero
    po vegentalginie i ibupromie
    w ciąży napewno nie jestem
  • Gość: klara11 IP: 213.195.181.* 05.06.06, 13:12
    Kami_sa dzieki bardzo za pocieszenie, bóle jajników przy owulacji toraczej rzecz normalna, ja sie martwie bo jestem juz po owulacji pare dni przedmiesiaczka i bol mnie tylko jeden jajnik. Za czynam sie zastanawiac czy to nie ciąża, zrobiłabym test ale to chyba jeszcze za wcześnie. No cóz bede musiał poczeka do czwartku, ale i ak\tak nie jestem pewna czy ginekolog cos juz stwierdzi
  • lilith76 05.06.06, 13:21
    PMS

--
    Nobody expects the Spanish Inquisition!
    wink
  • Gość: k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.06, 13:31
    dzięki za pocieszenie mam nadzieję że to taki jednorazowy PMS bo jak mam tak już
    mieć co miesiąc to dziękuję pół niedzieli się skręcałam z bólu dopiero sen mi
    pomógł i dziś jest lepiej
  • kami_sia 05.06.06, 13:39
    Mówisz,że zastanawiasz się czy to nie ciąża oczywiście jeśli masz jakieś
    podstawy co do tego,oczywiście można wziąśc to pod uwagę wtedy taki ból może
    świadczyć o rozciąganiu wiązadeł macicy (ja tak też miałam ale kłuły mnie
    jajniki na zmiane raz lewy raz prawy),jesli lekarz nic nie potwierdzi,ale @ nie
    przyjdzie zrób test beta hcg to wtedy bedziesz miała pewnośc (przynajmniej jeśli
    chodzi o ciąże).
    Beta wykryje ciąże już tygodniową i jest lepsza od testu siusianego.
    Pozdrawiam smile
  • Gość: k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.06, 13:47
    jeśli to do mnie - ja w ciąży nie jestem napewno absolutna abstynencjasmile
    leczyłam grzybicę potem stan zapalny teraz gin kazał czekać na miesiączkę bo
    potem badanie czystosci i inne wymazy posiewy nie wiem co jeszcze
  • klara11 05.06.06, 13:48
    kami_sia, a Ty te bóle jajników miałś jeszce przed spodziewana miesiączka?
  • kami_sia 05.06.06, 14:36
    Tak.Jeszcze niedawno kłuł mnie tak jak Ciebie lewy jajnik a @ nie
    miałam,sądziłam też ,że to ciąża może być zrobiłam więc beta i nic...
    Teraz czasem znienacka takie kłucia się pojawiają nie wiem skąd,do lekarza
    chodze raz na jakiś czas i nie mam nic do czego by mozna się doczepić,więc może
    to taka "uroda"??
    Nawet w tej chwili jestem w 2dc a jeszcze kilka dni temu to ten jajnik kłuł
    wierz mi okropnie,ale @ dostałam i wygląda,że wszytsko jest Ok,choć czasami coś
    go tam czuje..

smile
  • klara11 05.06.06, 14:55
    Jakas tak nerwowa jetem,teraz juz mi sie wydaj ,że zaczyna mnie boleć drugi, chyba wariujesmile A kiedy najwcześniej moge zrobic test Beta hcg czy jesli pójde jutro to bedzie wiarygodny?
  • kami_sia 05.06.06, 15:21
    A powiedz w którym dniu cyklu jesteś dziś?
    Jeszcze chyba jest istotne kiedy było jakieś "przytulanko"?...
    Beta hcg wykrywa ciąze tygodniową możesz zrobić to badanie obojętnie o której
    bez skierowania a płacisz zależy.. ja zapłaciłam 28zł.
  • klara11 05.06.06, 15:26
    23 dziem cylku, a przytulalismy sie 11 dc i 15 dc
  • klara11 05.06.06, 15:26
    23 dziem cylku, a przytulalismy sie 11 dc i 15 dc
  • kami_sia 05.06.06, 15:35
    Wiesz ja na Twoim miejscu jeszcze bym nie szła na tą bete poczekaj czy
    dostaniesz @ w terminie,bo teraz to chyba nie ma sensu wydawać kasy naprawdę..
    Ważne jest to,żebyś się nie nakręcała (łatwo powiedzieć...)
    Spokojnie poczekaj kilka dni nie zrobi żadnej różnicy-chyba że by ciągle Ciebie
    kłuło i to naprawdę bardzo ale to w piewszej kolejności idź do lekarza,a
    najwyżej zaraz potem na bete.
    Trzymam kciuki i nie martw się będzie dobrze-naprawdę smile)
  • klara11 05.06.06, 15:39
    Wiesz jestem troche przazona,niby chce tej ciązy ( była pierwsza),a z drugiej strony mysle sobie, ze to jeszce nie czas. Ale to cyba normalne? smile
  • kami_sia 05.06.06, 15:46
    Słuchaj każdej chyba z nas będą towarzyć obawy zwłaszcza jesli to ciąża pierwsza
    by miała być, ale naprawdę jeśli Tobie się uda potraktuj to jako prezent od
    losu-piękny prezent!
    Ja mam syna 5 i poł roku ma a widzisz teraz coś zajść nie mogę już teraz będzie
    7 m-c starań i nic...
    Masz pełne prawo czuć się zaniepokojona ale naprawdę poczekaj kilka dni bo chyba
    niedługo powinnaś dostać @ więc wtedy się wyjaśni
    A tak apropo boli Cię podbrzusze przed okresem (nie teraz ale wogule)? Bo teraz
    chyba z tego co pisałas to tylko Ciebie kłuje ten jajnik nieszczęsny..?
  • klara11 05.06.06, 15:52
    Czasami boli, alenie jset to regóła. Miesiaczkę mam dostac w sobote takze jeszcze aż pięc dni. Do ginekologa ide w czwartek i nie, ale nie wiem czy leakrz bedzie juz w satnie cos stwierdzić przez samo badanie, bo na usg to jeszce zawczesnie
  • lilith76 05.06.06, 16:04
    przed terminem okresu lekarz ani na fotelu, ani na usg nic nie zobaczy.
    wyjaśni twoje wątpliwości co do pobolewania jajnika smile

jeśli będzie o tym rozmyślać i się stresować, to z nerwów poczujesz ruchy
    wyimaginowanego płodu wink

--
    Nobody expects the Spanish Inquisition!
    wink
  • klara11 05.06.06, 16:11
    Dobra dzieki dziewczyny, a wszczególności dla Ciebie kami_siu jak tylko bede cos wiedział to dam znac. Całuje
  • kami_sia 05.06.06, 20:07
    Jeśli chodzi o mnie to polecam się na przyszłość..smile)
    Pamiętaj nic się nie martw-myślami jestem z Tobą..
    W razie czego jeśli będziesz cos wiedziała to napisz koniecznie w razie czego
    moge Ci podać mojego maila.
    Cieplutko Cie pozdrawiam.
  • betti23 06.06.06, 22:40
    zawzze pobolewaly mnie jajniki ok 15dc w tym cyklu w ktorym zaszlam nie
    pobolewal mnie zaden zdziwilo mnie to ,,ale mowie sobie mze owulacji nie
    bylo..a tam widac dzidzia juz dzialalasmilewiec to nie regula
  • klara11 07.06.06, 11:07
    To znowu Jasmile pisze bo dzisiaj z rana zauważyłam jasno rózowa plamke krwi na
    wkładce. Myślałam,że to @ troch wczesnije przyszła, ale sprawdziła w środku ,a
    tam całkie sucho i czysto sad i do tej nc wiecej sie nie pojawiło, śluz normalny
    zółtwo- biały. Jutro ide do leakrz ale umieram z niepewności.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.