Tarczyca - badanie TSH z tabletką czy bez Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Poraz kolejny - wiem ze sa wątpliwości. TSH bada sie z tabletką czy bez
    (Euthyrox). Moja edno powiedziała że z tabletką a na forum jest duzo opinii
    że bez.
    • Gość: zajacowna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.06.06, 13:31
      BEZ. BO tabeltka zanizy Ci wynik- wiec bedzie on zafałszowany.

P.S dzis robilam TSH i tabletke wzielam PO badnniu
      • Gość: Biala110 IP: *.epsa.pl 26.06.06, 14:45
        Ale przecież chodzi o to aby zobaczyć jak oragnizm reaguje na dawkę hormonu.
        Bez tabletki właśnie wyniki są złe. Przecież np przy niedoczynności uzupełnia
        sie niedobór hormonu a nie leczy tarczycę, a badanie bez tabletki ma sens np
        po dłuższym odstawieniu leku aby zobaczyć prace tego oragnu. Co Ci daje wynik
        bez tabletki-chwilowa chustawkę.
    • potwierdzam tabletka PO badaniu i nie brać na 12 godzin przed badaniem
      --
      Kto wchodzi ten zachodzi
      Zapisz się na newsletter e-book Czy jestem płodna jest część o tarczycy !!!
      • Ja biore tabletki od 6 lat i zawsze mialam mowione (rozni leakrze), ze tabletke
        nalezy wziasc o tej samej porze jak zawsze. O to chodzi w tym badaniu by
        zobaczyc jak organizm reaguje na wybrana przez lekarza dawke. Takze nie branie
        tabletki przed badaniem mija sie z celem badania. Tak przynajmniej robia w USA
        a uwazam, ze lepiej lecza tu niz w Polsce. W PL chodzilam do wysokiej klasy
        endokrynologow i tylko mi gorzej wszystko spieprzyli. Zrobisz jak uwazasz.
        • Gość: katerina24 IP: *.chello.pl 27.06.06, 19:49
          Wypisujesz głupoty ,jak masz małą wiedzę to nie pisz głupot,chodzi o to jak
          pracuje tarczyca [TSH]wiadomo że jak weźmiesz hormon to wygląda to ok więc
          badanie w czasie i po wzięciu preparatu jest bezcelowe ,to tak jak nakleić
          plaster na skaleczenie a tu chodzi o to żeby zobaczyć co i jak a nie zakryć
          ranę!!
          OPozatym nie każdy lekarz w Polsce to debil a FDA w USA ma też wiele na
          sumieniu więc to nioe kwestia kraju tylko odrobiny pomyślunku,nie robi się
          badań po zażyciu leku bo wtedy masz zawsze inne wskazanie ,proste ja mam 100%
          pewnośc i nie pisze dyrdymał
          • Gość: Biala110 IP: *.epsa.pl 28.06.06, 07:10
            Nie wiem dlaczego się tak irytujesz. Jeśli jesteś na 100% pewna to czekam
            konstruktywne wytłumaczenie. Sama widzisz że są rozbieżności. Mi endo też
            mówiła że przy niedoczynności uzupełniam dawkę hormonu i mam badać z tabletką.
            Wynik bez tabletki lekarz już zna - przed rozpoczęciem leczenia.
              • Gość: Biala110 IP: *.epsa.pl 28.06.06, 10:26
                "ale to chodzi o to, że godzinę po wzięciu ciężko ocenić jak wpływa na organizm"

Lekarz powiedział mi że nie ma znaczenia również pora dnia.
                Jeżeli według Ciebie nie ma zanczenia 1 godzina to jaka jest różnica czy
                weźniesz tabletkę czy nie?
                Dlaczego osoby które badają TSH bez tabletki są przeświadczone że wynik będzie
                zafałszowany?
                • Gość: tsh IP: *.centertel.pl 29.06.06, 13:42
                  zadzwoniłam do mojej pani doktor...
                  wg niej: zależy co lekarz chce sprawdzić: reakcję organizmu na lek (taką
                  natychmiastową), czy skutki leczenia (w jakimś okresie czasu). w pierwszym
                  przypadku bierzemy tabletkę przed badaniem, w drugim nie.

> Lekarz powiedział mi że nie ma znaczenia również pora dnia.
                  > Jeżeli według Ciebie nie ma zanczenia 1 godzina to jaka jest różnica czy
                  > weźniesz tabletkę czy nie?

moja pani doktor trwierdzi, że euthyrox najlepiej wchłania się, gdy zażywa się
                  go conajmniej 30 minut przed śniadaniem...
                  pozdrawiam.
                  • Nie ma zaczenia pora dnia - chodziło mi o badanie, a nie o wzięcie tabletki.
                    Euthyrox jak najbardziej rano, nadczo, pół godziny przed śniadaniem. W ulotce
                    jest wzmianka również o tym że łykając (już teraz nie pamietam) chyba żelazo i
                    glin nalezy to robic w odpowiednim odstępie czasu. Pytanie czy w takim ukladzie
                    branie witamin też jest zalecane po odpowiednim czasie po Euthyroxie
                    Pozdrawiam Ania
                    • Gość: tsh IP: *.centertel.pl 30.06.06, 13:23
                      ok, rzeczywiście pytałaś o badanie. jakoś tak zasugerowałam się tym pytaniem o
                      branie tabletki, że już wszystko pod to podciągnęłam wink
                      następnym razem będę uważniej czytać... to chyba ta temperatura za oknem...
                      pozdrawiam.
    • oczywiście, że bez

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.