Dodaj do ulubionych

następne dziecko po cc

06.07.06, 22:19
Kiedy najszybciej można zaplanować kolejne dziecko po cięciu cesarskim?chodzi
mi o organizm matki-kiedy już jest gotowy.
Obserwuj wątek
    • gaga12 Re: następne dziecko po cc 06.07.06, 22:29
      Napewno zaraz dziewczyny na formum napisza Ci ze juz taki watek byl.....i zebys
      sobie poszukala.....ale przeciez nie o to chodzi....
      No wiec tak. Ja tez urodzilam przez cc i slyszalam, ze powinno sie poczekac rok
      z kolejnymi staraniami (przecieta macica musi sie zagoic i dobrze
      zrosnac)....ale tak naprawde to chyba zalezy od organizmu kobiety i lekarza
      prowadzacego....slyszalam o takim przypadku, ze kobieta po cc juz 6 m-cy
      pozniej zaszla w kolejna ciaze i bylo wszystko ok smile))
      • kasiuchna Re: następne dziecko po cc 07.07.06, 14:23
        Moja kolezanka zaszla w ciaze 6 m-cy po urodzeniu dziecka. Rodzila przez cc.
        Potem musiala wyjechac do Hiszpanii i tam urodzila naturalnie bardzo szybko bez
        problemow. U nas na pewno mialaby druga cc.
    • demarta 6 tygodni po porodzie 07.07.06, 14:33
      to oczywiście zdanie mojego lekarza, nie moje!!! mój gin twierdzi, że nie po to
      natura wymyśliła sobie 6 tygodni połogu, żeby człowiek to na siłę i sztucznie
      wydłużał, bo to w zupełności wystarcza na regenerację organizmu i zajście w
      kolejną ciążę. choć cc jest operacją a nie "naturą" to niczemu to nie
      przeszkadza wg niego.
      przypomina mi to trochę motyw nie picia kawy w ciąży (bez przeciwsskazań) nie
      piję bo nie, a dziecku to wcale nie szkodzi. dzisiaj chyba panują baaardzo
      mocno naciągane zasady, reguły, które nie wiedzieć czemu wpaja się kobietom, a
      przecież nie tak dawno nikt dzisiejszych zasad nie przestrzegał i pomoru
      hurtowego dzieci nie było...
      • dorinje ciąża po cc 07.07.06, 15:10
        Mam sąsiadkę która zaszła w ciąże jak jej syn miał 4 misiące.......teraz jest w
        6 miesiącu i wszystko jak narazie jest w dobrze akurat wybierają się nad morze
        życze im by dotrwali szczęśliwie do rozwiązania. Ja też jestem po cesarce ale
        jakoś bała bym się tak odrazu rodzic kolejne dziecko tym bardziej, że w
        pierwszej ciąży miałam problemy (szew na szyjce) nasz syn ma 4 miesiące a ja
        jeszcze nie byłam na przegladzie po porodziebig_grin aż się boje dzwonić do
        lekarza........................
      • mika_p Re: 6 tygodni po porodzie 08.07.06, 00:03
        Wiesz, co innego poród siłami natury, a co innego operacja brzuszna, rozcięcie
        brzucha na dlugości kilkunastu centymetrów, ktore musi się obkurczyć, zagoić,
        zabliźnic - natura nie wymyśliła blizn na macicy, jezeli dawniej macica pękała,
        to kobieta się wykrwawiała i umierała, wiec kwestia dzieci była martwa.

A co do tego, czy kiedyś nie było pomoru dzieci... Jezu, kobieto, czy ty wiesz
        co piszesz? Kiedyś kobieta mogła urodzic kilkanascioro dzieci, a do dorosłosci
        moglo dozyć dwoje, troje. Dzieci umierały przy porodzie, po porodzie, w
        pierwszym roku zycia, w kolejnych latach ginęły w wypaqdkach i w chorobach,
        które teraz umiemy leczyc lub szczepić. To dlatego teraz mozemy sobie pozwolić
        na luksus posiadania dwójki dzieci i planowac wnuki. Kiedyś mozna było mieć
        gromadke i wystarczyła epidemia czegokolwiek albo wielki głód - i mogło żadne
        nie przeżyć.

--
        To jest losowo wybrana sygnaturka.
    • malenkima Re: następne dziecko po cc 30.09.06, 21:09
      Na wizycie kontrolnej po połogu mój lekarz powiedział, że 3-4 miesiące
      odczekać - czyli po roku następna cesarka - o ile się uda zajść tak szybko bo
      jeszcze karmię piersiąsmile Młoda ma 4,5 miesiąca i już się staramy. Dodam, że mam
      endometriozę i miałam usuwane cysty laparoskopią 2 lata temu czyli 10 miesięcy
      po operacji zaszłam w pierwszą ciążęsmile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka