• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Blizna po nacięciu krocza...nadal boli - 8 tyg już

• 10.10.06, 13:13
    Witam

Jestem 8 tygodni po porodzie, miałam nacinane krocze (5 szwów),wg położej rana się
    ładnie wygoiła a ja nadal czuje ból i dyskomfort przy chodzeniu i wiekszym wysiłku.
    Czy można zastosować jakieś ćwiczenia albo preparaty aby poprawić stan blizny?,
    przy dotyku czuję niewielkie zgrubienia.
    U ginekologa nie byłam jeszcze na wizycie kontrolnej, boję się, że to za wcześnie
    na badanie wziernikiem itp....chyba mam jakiś uraz psychicznysmile.
    Edytor zaawansowany
    • 10.10.06, 15:27
    • 10.10.06, 15:30
      Zdecydowanie idź do lekarza!
      Przecież nie musi Cię badać wziernikiem.

--
      Muranów
      www.dadaleria.pl
      na allegro
    • 11.10.06, 12:51
      Cześć!

Nie martw się, w końcu przestanie, niestety, u mnie po pierwszej ciąży bolało
      mnie ok. 7-8 miesięcy, więc długo.Smarowanie itd. nic nie pomagało, no może
      staraj się więcej cynku ,najlepiej w tabletkach. Pozdrawiam
      • 11.10.06, 18:46
        U mnie bole w kroczu trwaly przez dobre pare miesiecy.Teraz jestem ponad trzy
        lata po ostatnim porodzie i podczas stosunku w pozycji tradycyjnej nadal
        odczuwam lekkie klucie i musimy zawsze zmieniac pozycje.Wiec w twoim przypadku
        8 tygodni to nie powod do zmartwien.
    • Gość: jorutka IP: 62.233.165.* 12.10.06, 13:30
      ja smarowałam maścią propolisową, ale trzeba uważać, bo niektórych uczula. Mi
      zdecydowanie pomagało, stosowałam tez zimne okłady z sody oczyszczonej. Nikt
      nie mówi o tym ze po nacięciu krocza te standardowe 8 tygodni to mało i w
      zasadzie nikt w tym czasie nie wraca do pełnej formy sprzed porodu. Niestety.
      Ale wreszcie wszystko mija, pozdrawiam,
    • Gość: aga IP: 217.153.6.* 15.10.06, 01:23
      hej. 8 tyg. to krótki okres, nie stresuj sie.Wszystko bedzie dobrze.
      Kup w aptece masc Cepan i contratubex (specyfik na blizny).Pozdro
      • 19.10.06, 23:05
        Byłam dzisiaj na badaniu kontrolnym po porodzie, podobno blizny po nacięciu
        krocza dokuczają 30% kobiet. Po badaniu stwerdził nadżerke, reszta w normie
        przepisał cepan, który juz wczesniej używałam, badania było bezbolesne ponieważ
        użył najmniejszego wziernika, na widok większego bolało mnie jeszcze przed
        jego użyciemsmile, lekarz stwierdził, że bolesnośc tej blizny to bardziej ma
        podłoże psychogennesmile. O seksie to chyba pomyśle po menopauziesmile. Zobaczymy
        jak będzie dalej...Pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.