W którym tygodniu zaczyna bić serduszko u dziecka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Błagam napiszcie w którym tygodniu zaczyna bić serduszko u dzidziusia? Jestem
    w piatym tygodniu ciążzy i na uuUSG powiedziano mi żze serduszko nie bije i
    może ciąża obumarła już.Mmam czekać do środy . Może to jeszcze za
    wcześnie .Jak myślicie???
    • Serduszko nie zaczyna bić.
      Po prostu na pewnym etapie widać to na usg.
      Wydaje mi się, że poszłaś na badanie za wcześnie - ciąża może być młodsza, sprzęt słabszy.
      Na forum Ciąża i Poród bywa mnóstwo takich wątków, które kończą się zdrowym porodem.

Z kolejnym usg poczekaj 1-2 tygodnie, chyba że zaczniesz plamić albo będzie boleć brzuch.

--
      Co to jest bałagan w domu faceta?
      Feng Shui
      • Gość: Iza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.12.06, 11:21
        Poszłam bo wczoraj zaczęły się takie dziwne plamienia. A tak wogóle to czuję
        się bardzo dobrze. Nie pokoi tez lekarza to że mnie piersi nie bolą. Miałam
        tylko ucisk na pęcherz i test mi wyszedł pozytywny. A na wizytę byłam umówiona
        dopiero na 11.12.06.
        • Ból piersi lub jego brak to żaden dowód jeśli lekarz się tym sugeruje to zmień
          lekarza.
          Kiedy po raz pierwszy stwierdzono ciążę, jaka jest wysokość betaHCG, jak ono
          przyrasta dobowo, o ile wzrósł pęcherzyk, na jaki wiek sie oceniano ciążę na
          pierwszym USG na jaki na drugim, jaki jest wiek ciąży według dnia ostatniej
          miesiączki? Czy bierzesz jakieś leki, czy to pierwsza ciąża? Bez odpowiedzi na
          te pytania można tylko wróżyć z fusów.
          • Gość: iza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.12.06, 11:57
            Zacznę możze od wieku mojego mam 40 lat- niestety i jest to moja pierwsza
            ciąża. Według wyliczenia od ostatniej miesiaczki to jestem w 7 tygodniu ciąży,
            według lekarza w 6 tydzień, a na USG wyszedł 5 tydzień.Żadnych badań na HCG i
            jak ono przyrasta nic nie miałam robione.Nie wiem ile wzrósł pęcherzyk. Od
            poczatku dużo sikałam, dopiero dwie ostatnie noce wogóle nie wstawałam bo nie
            miałam parcia.Biorę od lipca kwas foliowy.Bardzo się boję. Pragnę mieć to
            dziecko. Mam już 40 lat.
            • To trochę kosztuje, ale możesz zrobić dwa badania krwii na wysokość beta hcg w odstępie dwóch dni. Jeśli wynik gwałtownie przyrasta, to jest ok, ciąża się rozwija.

Co do bólu piersi - niektórym mija na początku ciąży.
              Co do plamienia - nie zawsze, ale czasem to znak, że jednak coś się skończyło sad

--
              Co to jest bałagan w domu faceta?
              Feng Shui
    • a moze pojdz do innego lekarza? takiego, ktory ma lepsze USG?
      czy lekarz przepisal Ci jakies leki na podtrzymanie ciazy?

--
      Podstawa Internetu... wink
    • Akcja serca jest juz ok 3,5 tyg. Oczywiscie jest to pierwotne naczynie
      krwionosne, bo dopiero w 3 tygodniu tworza sie komorki krwi. W 4 tyg formuje sie
      cewka nerwowa, 3 czesci mozgu, zawiazki oczu, konczyny i pepowina.W 5 tygodniu
      ma juz ok 13 mm dlugosci nie jest jeszcze oczywiscie nazywane płodem.W 5 tyg
      widoczny jest cienki ogon-to co nazywamy koscia ogonowatongue_out Ale juz pod koniec 2
      miesiaca zanika. zarodek niedługo zacznie sie poruszac, nastapi rozwoj jego
      malutkich miesni i mozna rozroznic w 2 miesiacu jajniki czy jądrasmilePozdro! Ps-to
      co napisalam to prawda-studiuje medycynesmile
    • Gość: zaraz_zaraz IP: 62.121.129.* 01.12.06, 13:40
      Czynność serca płodu jest zauważalna na USG od 5 t.c., co nie znaczy, że widać
      ją wtedy u każdej pacjentki.
      Zawsze widoczna powinna być dopiero od 9 t.c.
      Pewnie ocena zależy jeszcze od jakości aparatury, ale ja na Twoim miejscu
      skonsultowałabym się jeszcze z kim innym.
      • Gość: Iza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.12.06, 13:48
        Ale powinno być już słychać prawda???? A ona nie słyszała nic.Jeśli do środy
        nie będzie słychać to czeka mnie zabieg.
        • Gość: aga IP: 81.15.223.* 01.12.06, 13:58
          ile jeszcze osob ma ci to samo radzic:

IDZ NA KONSULTACJE DO INNEGO LEKARZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nieraz czytalam historie, ze okazywalo sie, ze diagnoza jednego lekarza byla
          bledna i dziecko żyło!!!!!! Zanim zdecydujesz sie na jakikolwiek zabieg - IDZ
          DO INNEGO LEKARZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: zaraz_zaraz IP: 62.121.129.* 01.12.06, 14:01
          Jak to słychać??
          Słuchawką??
          Akcję serca u płodu można wysłuchać nie wcześniej niż w 20 t.c.!

A jeśli chodzi o USG, uczono mnie, że dopiero po 9 tyg. u wszystkich ciężarnych
          powinna być widoczna. Wcześniej może być albo może nie być.
          Nie jestem ginekologiem, dlatego, jesli chcesz naprawdę wiarygodnej opinii,
          powinnaś porozmawiać z drugim ginekologiem.
          • Gość: aga IP: 81.15.223.* 01.12.06, 14:18
            akcje serca swojego dziecka slyszalam juz w 6-7 tygodniu, kiedy widac bylo
            bijace serduszko, lekarz dal mi posluchac bicia serca przez USG...
          • Gość: Iza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.12.06, 14:21
            Wiesz nie mieszkam w Warszawie, tylko w mniejszej miejscowości. Daleko od
            Warszawy o 100 km.Nie stać mnie na wyjazdy do Warszawy , a u nas naprawdę nie
            ma nikogo oprócz tej gin do której chodzę od kilku lat.Wszyscy ją chwalą, jest
            kobietą z którą mozna o wszystkim porozmawiać, dzwonić w nocy i o północy z
            problemem ginekologicznym. Ona sama dużo w życiu dużo przeszła i jest lekarzem
            z powołania.Stara się jak może najbardziej zawsze każdej kobiecie pomóc .
            • Byłam w 6 tyg ciąży,usg miałam dopochwowe i wyraźnie było widać migającą
              plamkę bijącego serca. Dokładnie zas z moich wyliczeń ( a wiedziałam, którego
              dnia zaszłam w ciążę) był to 21 dzień ciązy.
              .
            • Gość: Gosia IP: *.toya.net.pl 01.12.06, 20:49
              Serduszko powinno być widoczne w 6-7 tygodniu ciąży (licząc od ostatniej
              miesiączki), uważa sie że jeśli nie widać po zakończeniu 7 tygodnia to niestety
              żle to rokuje, chyba, że ciąża jest młodsza (tzn owulacja była później niż
              myślisz), myśle, że powinaś posłuchać lekarza i powtórzyć usg za kilka dni.
      • Gość: izoldaUmed Lodz IP: *.lodz.mm.pl 03.12.06, 11:43
        zaraz zaraz"nie wiem kim jestes". Moze lekarzem, bo kochacie się wymądrzac.
        Jestem tylko studentka stomy i wiem tak samo duzo jak ty. Pani spytatala sie
        wyraznie, czy juz jest serduszko, wiec odpowiedzialam, że tak. Ps droga"zaraz
        zaraz", takich wiadomosci nabyłam w LO w 3 klasie, wiec nie pisz żenujących
        postów w stylu "nie wiedziała". Nie tobie oceniac moją wiedzę. A pierwotne
        naczynie powstaje juz w 3 tygodniu. Ps zresztą chyba miałas "zaraz zaraz"
        histologię. Grrr, żeby robic taka ramonę i podwazac czyjąs wiedzę,to sprawka
        tylko lekarzy.
        • Gość: Iza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.12.06, 10:16
          Byłam wczoraj na badaniu USG u dwóch lekarzy. Moje dziecko jest martwe. Podobno
          od dwóch tygodni jest martwe. Szkoda mi bardzo, już pokochałam ta mała fasolkę.
          Zastanawiam się teraz tylko dlaczego , jaki był powód? Wspomnę też że mamy
          konflikt krwi. Może to być pzyczyna? Mam odczekać pół roku i znów mogę
          próbować. Napiszcie mi , bo chcę odczekać 3 m-c i zacznę możze od zrobienia
          hormonów ale jakich? Może mam za dużąa prolaktynę, możze coś z progesteronem
          jest nie tak. Od czego mam zacząć?????

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.