Cały dzień kreci mi sie w głowie! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • własciwie od wczoraj kręci mi sie w głowie. cisnienie 92/53, czy to moze byc
    przyczyna???
    • Gość: renia IP: *.ceti.pl 24.01.07, 23:43
      powodow moga byc tysiace... co do cisnienia to nie wiem, bo sama mam takie na
      co dzien i zyje mi sie calkiem dobrzesmile ale...zawroty glowy moga pochodzic od:
      -zaburzen blednika,
      -kregoslupa,
      etc.
      polecam lekarza!
      • Gość: renia IP: *.ceti.pl 25.01.07, 01:04
        zapomnialam dodac- moga byc tez prozaiczne przyczyny np. zapalenie ucha.
        • Gość: Agawi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.07, 01:29
          Powinnaś zrobić sobie podstawowe badanie krwi. Może masz zły poziom
          magnezu,żelaza we krwi? Spróbuj połykać megavit z witaminą B6, ale i tak idz do
          lekarza. Jest jeszcze możliwość, że cierpisz na nerwicę lub depresję.
          Pozdrwaima
          • Gość: ... IP: *.ksknet.pl 25.01.07, 21:31
            Mam ten sam problem. Powiedziałam lekarzowi pierwszego kontaktu - powiedział mi,
            że w tym wieku (22 lata) to niemożliwe! Poszłam do innego w tej samej przychodni
            i koleś popatrzył mi na karte kogo wybrałam jako lekarza wiodącego i zapytał
            czemu nie ide do niego i stwierdził, że mnie nie przyjmie bo tamten lekarz nie
            jest chory ani nic i jemu nie wypada!-Żenada!
    • Do lekarza.
      przyczyn może być całkiem sporo, jak już ktoś wspomniał.
      • "Prawidłowe ciśnienie powinno utrzymywać się pomiędzy 120 na 80 a 135 na 85 mm
        HG. Granicznym ciśnieniem jest ciśnienie 140 na 90. Wszystko, co powyżej, jest
        już nadciśnieniem. Przyjęto tę granicę na podstawie badań epidemiologicznych
        dużych grup pacjentów."
        źródło: serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51245,35234.html

"Czy niskie ciśnienie jest niebezpieczne?
        Zależy jak niskie. Ciśnienie poniżej 70/40 jest bardzo niebezpieczne i poza
        przypadkami wstrząsu właściwie nie występuje.
        Wstrząs jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia i towarzyszy mu utrata
        przytomności. Nie ma możliwości, żeby świadek wstrząsu nie zareagował wezwaniem
        pogotowia ratunkowego, każdy wyczuwa intuicyjnie grozę sytuacji.

Zbyt niskie ciśnienie tętnicze krwi nazywamy hipotonią tętniczą i rozpoznajemy,
        jeżeli średnie ciśnienie tętnicze osiąga wartości poniżej 100/70 mm Hg. Jeżeli
        hipotonii nie towarzyszą żadne inne objawy, to objaw nie jest niebezpieczny. Po
        prostu są takie osoby i już. Jeżeli natomiast hipotonii towarzyszą inne objawy
        utrudniające normalne funkcjonowanie - jak zasłabnięcia, omdlenia, senność,
        bladość powłok, nadmierna męczliwość, zaniki owłosienia łonowego czy pachowego,
        to możemy mieć do czynienia z pewnymi procesami chorobowymi o podłożu zaburzeń
        hormonalnych. Zdarza się to u kobiet po porodach, zwykle częstych, długich i
        męczących. Warto wybrać się wtedy do lekarza, być może znajdzie on podstawy do
        dalszej diagnostyki."
        źródło: serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51252,59096.html
    • Ja miałam straszne zawroty głowy. Najpierw okazało się, że moje cisnienie jest
      za wysokie, a niedawno, kiedy trafiłam do porządnego kardiologa, że mam
      zaburzenia rytmu serca.
      Najpierw były same zawroty głowy, później zaczęło do tego dochodzić b. złe
      samopoczucie. Mam 33 lata (niecałe), zaczęło mi się to kiedy miałam 29.

Nie chcę straszyć, ale warto sprawdzać takie rzeczy, chociaż takie przypadki jak
      mój nie są częste.
      • Gość: Magda IP: 195.205.3.* 26.01.07, 16:24
        mam blok serca, i okropne zawroty głowy, przyjmuje lek beta- blokier, moj
        kadiolog twierdzi, ze to nie od serca.szukam przyczyny zawotów juz od trzech
        lat. Florencja 29 jakie leki Ci pomogły, mam nadzieje ze lepiej sie
        czujesz???Prosze odpisz. Jao obecnie przyjmuje od neurologa betaserc.ale nie ma
        poprawy zadnej.
        • A ja znowu wspomne o tarczycy. Z lekarzami różnie. Ja łaziłam z biegunką
          zawrotami głowy i wysoką gorączką. Byłam u dwóch - diagnoza: grypa jelitowa,
          drugi że może zatrucie... NIe zlecono mi żadnego badania. Zrobiłam sama tak:
          mocz ogólny
          kał na obecność pasożytów( to też może być przyczyną samych zawrotów głowy)
          morfologie
          ob
          wapń\
          magnez
          potas
          żelazo
          TSH bo miałam robić. NIe mam tarczycy jestem po operacji na sztucznym hormonie.

Wyniki oprócz moczu i tego na pasożyty, które dzisiaj zaniosłam i jeszcze ich
          nie mam, fatalne.
          Trzeci lekarz i co?
          TSH prawie 12 i mamy przyczynę dolegliwości i niedobory witamin i pierwiastków
          do leczenia. (Oprócz sklerozy, słabości, megaospania, nerwów, depresji,
          drażliwości, łysienia, obrzęków, okropnej cery rozmaitych gózków i tak dalej)

No więc trzeba robić wyniki bo po samych objawach to dużo stwierdzić się nie da
          \Pozdrawiam
          Chorowity i zdesperowany Kaczorek
        • Ja też biorę beta-bleoker BETALOC ZOK. Do niedawna brałam mała dawkę 25 mg. I
          ta dawka mi pomagała, było wszystko dobrze ustawione. Ale od poniedziałku
          zaczęłam sie beznadziejnie czuć tak jak kiedyś kiedy to wszystko sie zaczynało.
          Myślałam, że to jakoś minie, bo czasem miałam gorszy jakiś jeden dzień. Ale w
          śodę nie wytrzymałam i poszłam do kardiologa (prywatnie), bo było coraz gorzej.
          Zalecił mi zwiększyć dawkę do 50 mg/dzień, plus 3x dziennie duża dawkę potasu
          (bo mam i miałam niedobór) i praktycznie od razu tzn, od czwartku czuję się
          dobrze.

Czytałam trochę w necie na temat niedoboru potasu. Może on powodować właśnie
          zawroty głowy, osłbienie, brak apetytu, dreszcze, szybkie bicie serca -
          prowadzące do zaburzeń rytmu.
          Na razie u mnie jest lepiej. Za tydzień mam 48-godzinnego holtera - może po nim
          bedzie coś więcej wiadomo. No i wypytam lekarza skąd u mnie może brać się ten
          niedobór potasu.
          A blok serca na czym polega i czy u Ciebie lepiej?
            • Gość: magda IP: *.pl 27.01.07, 10:21
              Blok serca polega na nieprawidłowym przwodzeniu krwi to jakby niedokrwienie,moze
              powstac po grypie np. Wczesniej tez przyjmowałam betaloc zok 50 ale jakos on mi
              nie lezał.teraz przyjmuje bisopromeck. mam równiez lordoze kregosłupa szyjnego.
              miałam równiez nadczynnosc tarczycy(tu zaczęły sie problemy z sercem)Nadczynosc
              została jakby podleczona jodem, obecnie mam tsh 2, jeszcze w lutym ide na USG
              tarczycy. Mysle z pójde prywatnie na badanie krwi i tez zbadam poziom potasu bo
              jakos zaden z lekarzy mnie nie kieruje na takie badanie. Ostatnio od kilku dni
              mam wzmozone zawroty głowy z małymi przerwami.Walcze z zawrotami juz kilka lat,
              wszyscy zwalają na kregosłup, nie robiac zadnych konkretnych badań. Ale sie
              rozpisałam???? Pozdrowionko.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.