• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

kał koloru zielonego...

• 07.03.07, 01:13
    strasnzie mi głupio o tym pisać, ale od dwoch dni moj kal ma kolor zielony.
    co prawda kiepsko sie odzywiam, ale odzywiam sie tak juz od dobrych kilku lat
    i jak dotad nie wystapily tego typu objawy - zawsze byly to bole brzucha. w
    mojej diecie tez nie bylo zadnych zmian - tzn. jadlam to samo co zawsze. co
    zatem moze byc przyczyna??
    czytalam gdzies, ze zielony mocz moze oznaczac infekcje ciazowa, a czy
    zielony kal moze oznaczac to samo? moze to glupie - ale b. chcialabym bym w
    ciazy i wiele sygnalow mojego organizmu pod to podciagam.
    pozdrawiam i dziekuje za ewentualne odpowiedzi.
    Edytor zaawansowany
    • 07.03.07, 12:52
      jak moj synek robil zielone kupi to sie okazalo ze mial za duzo zelaza w
      pozywieniu mlecznym,ale ty nie zmienialas diety to pewnie eni z zelaza.Albo moze
      cos z watroba, ciaza tak sie napewno nieobjawia!
      --
      wesolych swiat!
    • 07.03.07, 15:00
      Zielone zabarwienie może wskazywać na jakieś zapalenie w organiźmie. Jak moja
      córcia robi zielone kupy, to zawsze wychodzi jakieś zapalone ucho, albo inne
      zatoki.
      --
      Generalnie jest teraz spoko,
      Zapomniałem już dosyć sporo,
      Zakochałem się na nowo w brukowej gazecie i internecie.
    • Gość: erta IP: *.chello.pl 07.03.07, 15:13
      Mam tak samo ale od dłuższego czasu tj około miesiącasmile. Nie sądziłam,że to
      objaw jakiś niedomagań. Jakie badania wykonać? Jestem ogólnie osłabiona ale
      kładłam to na karb przesilenia wiosennego.
      • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.07, 15:22
        Tyle, że organizm dorosłego i dziecka trudno jest porównać... Zielony kolor
        stolca świadczy jedynie o przyspieszonym pasażu jelitowym, albo wręcz o niczym
        nie świadczy...
        • Gość: erta IP: *.chello.pl 07.03.07, 15:28
          Ja raczej mam skłonność do zaparć więc wprowadziłam muesli na mleku, które
          polubiłam bardziej od środków przeczyszczających. Popijam też kefir, szklankę po
          obiedzie aby zakwasić organizm. Być może żelaza mam w nadmiarze?
          • 07.03.07, 15:31
            To nie ma nic wspólnego z nadmiarem żelaza. Po prostu pokarm szybciej
            przechodzi przez przewód pokarmowy, i stąd to zabarwienie... Nie ma ono żadnego
            diagnostycznego znaczenia. Objawami niedomoagania wątroby są stolce odbarwione,
            a także tłuste i obfite. Kolor ( z wyjątkiem czarnego i czerwonego, bo świadczą
            o obecności krwi) nie ma żadnego znaczenia.
            • Gość: erta IP: *.chello.pl 07.03.07, 15:46
              Widzę,że otrzymaliśmy odpowiedź osoby kompetentnej, thxsmile.
              Ja niestety mam wątrobę wielotorbielowatą i dlatego zwracam uwagę na drobne
              sprawy,które innym osobom uchodzą uwadze. Dobrze,że ktoś odważył się poruszyć
              powyższy temat.
            • 07.03.07, 19:16
              dokładnie jak napisała
              jeanne72
              • Gość: re IP: *.ghnet.pl 07.03.07, 20:24
                ja mam podobnie (zielony) i tez sie tym martwie, bo slyszalam w tv jak pani
                dietetyczka mowila, ze kal osoby zdrowej powinien miec ciemnobrazowy kolor.
                Z czego wynika ten przyspieszony pasaz? Czy kal w kolorze piaskowym tez o tym
                swiadczy?
                • 07.03.07, 20:34
                  Przyspieszony pasaż może wynikać po prostu z błędów dietetycznych, nawet
                  drobnych. W sensie zdrowia nie świadczy to o żadnych chorobach, dolegliwościach
                  itp. Dietetyczce pewnie chodziło o to, że prawidłowo odżywiająca się osoba
                  powinna wydalać ciemnobrązowy kał . Ale dopóki kał nie jest odbarwiony,
                  czarny, "tłusty", nie ma w nim krwi i śluzu - to naprawdę wszystko jest w
                  porządku.
                  • Gość: re IP: *.ghnet.pl 07.03.07, 22:54
                    Dziekuje bardzo za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie (chociaz moze Ci sie
                    wydac dziecinne). Jestem wegetarianka i poza odpowiednia porcja bialka (to
                    sobie odliczam), jem duzo warzyw. Czy moj kal moze byc zielony z tego powodu,
                    ze zjadam dziennie duzo warzyw?
                    • 07.03.07, 22:57
                      Po zielonych warzywach typu szpinak, sałata it. - oczywiście że może.
                      • Gość: re IP: *.ghnet.pl 07.03.07, 23:28
                        Bardzo dziekuje za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiamsmile
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.