• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Czy kaszel moze byc objawem nerwicy?

• IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 29.03.07, 20:50
    Kaszel bardzo silny, lapie mnei najczęściej rano i aż zbiera mi sie na
    wymioty. Trwa to już z 4, 5 miesięcy.

Robiłam badania - prześwietlenie - płuca w porządku, byłam u lekarza, gardło
    w porządku.

Mam bardzo stresującą sytuację w domu, w pracy ataki kaszlu nie zdażają się w
    ogóle (a pracę uwazam za najbardziej relaksujący moment dnia - zero stresu i
    nerwów). W domu, w chwilach nerwówy znowu to samo - silny kaszel i
    wymiotowanie.

Nie kaszlałam w ogóle na urlopie, wiec lacze to z sytuacja, jaką mam w
    domu... Dzien po dniu wyzwiska, awantury itp., na razie nie mam sie dokad
    wyprowadzic od rodzicow, wiec poki co musze trwac w takiej sytuacji. Czy leki
    uspokajajace pomogą mi? Czy w ogole mozna wiazac kaszel z nerwica?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.07, 20:53
      mozna
      • 29.03.07, 21:07
        Można - choć pomyśl też, czy w domu nie ma jakichś potencjalnych alergenów albo
        choćby dymu tytoniowego, który może podrażniać Ci drogi oddechowe.
        • Gość: Ania IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 29.03.07, 21:19
          Pali ojciec, ale palil od zawsze. Mamy tez 3 letniego psa. A kaszel sie pojawil
          dopiero kilka miesiecy temu.
          • 29.03.07, 21:21
            A w pracy stykasz się z dymem tytoniowym?
            • Gość: Ania IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 29.03.07, 21:26
              Nie, nikt tam nie pali. Pracuje w tym samym miejscu od 3 lat, jakby to bylo cos
              z pracą, to chyba juz by dalo objawy.
    • Gość: justine IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.07, 21:29
      Bardzo mozliwe ze ten kaszel masz na tle nerowowym.... moze czyms sie wybitnie
      denerwujesz? moze to byc spowodowane sytuacja w domu, jakimis problemami itp.
      Zycze mniej stresu smile
      • 29.03.07, 21:35
        Skoro jednak w domu ciągle masz styczność z dymem tytoniowym i ciągle kaszlesz,
        a w pracy nikt nie pali i kaszel nie występuje - to jednak na początek poszłabym
        tą właśnie drogą. To, że tata palił od zawsze, a kaszel występuje od niedawna,
        wcale nie wyklucza jakiejś reakcji na dym tytoniowy. Oczywiście z nerwami może
        się to wiązać, choć szczerze mówiąc - wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne.
        Idź do lekarza, być może masz jakąś alergię lub nawet astmę.
        • 29.03.07, 21:39
          Aha - i możesz też zrobić prześwietlenie zatok, bo jeśli ten kaszel pojawia się
          głównie rano - może wydzielina z zatok spływa do gardła i taki objaw powoduje.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.