jakie sa objawy raka szyjka macicy? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • czy mozna je samemu rozpoznac? dziewczyny napiszcie, czy mozna go jakos wyczuc??
    • Gość: Marta IP: *.tpnet.pl 29.03.07, 21:54
    • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.07, 22:46
      o co ci w koncu chodzi? o szyjkę, o kłykciny, o odbyt?
    • Coroczna cytologia i kontrola na fotelu ginekologicznym.

--
      Najpierw przyszli po komunistów, ale nie protestowałem bo nie byłem komunistą. Potem przyszli po Żydów, ale nie protestowałem bo nie byłem Żydem. Potem przyszli po związkowców, ale nie protestowałem bo nie byłem związkowcem. Potem przyszli po katolików, ale nie protestowałem bo byłem luteraninem. Potem przyszli po mnie i nie było już komu protestować. Pastor Martin Niemoeller
    • Gość: Hehe IP: *.4web.pl 30.03.07, 21:47
      oczywiście, że można samemu rozpoznać a lekarze nie są nikomu do niczego
      potrzebi, bo domorośli kretyni sami się wyleczą
      idż aiko do psychiatry, nie tylko do onkologa!!!!
      • Gość: kalina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.07, 22:53
        Mnie się przypominają posty kobiet, które robiły sobie cytologię, chodziły do
        lekarza, któremu ślepia czymś zarosły i raka zbyt szybko nie zauważył. Cytologia
        robiona raz w roku nie daje 100 % szansy na wykrycie raka, prawda?
        A jak człowiek coś strasznego u siebie podejrzewa, to wysyła takie rozpaczliwe
        posty z nadzieją, że ktoś napisze coś, co go uspokoi.
        Miłe jesteście bardzo sad(((
        • Gość: olaj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.07, 23:01
          Cytologia
          robiona raz w roku nie daje 100 % szansy na wykrycie raka, prawda?

raka płuc raczej nie, ale dlaczego nie szyjki macicy? skąd te interesujące dane?
          • > Cytologia
            > robiona raz w roku nie daje 100 % szansy na wykrycie raka, prawda?

Nikt nie daje gwarancji, że cytologia wykryje niekorzystne zmiany na szyjce. Możliwe przyczyny fałszywie ujemnych wyników to m.in. nieprawidłowy sposób pobierania (wacik, szpatułka), albo błąd w ocenie.
            Ale nawet przy prawidłowo pobranym materiale może się zdarzyć fałszywie ujemny wynik.

Dlatego zaleca się właśnie cytologię co rok (przynajmniej początkowo) oraz niektórzy zalecają badanie kolposkopowe.

Cytologia powinna mieć ocenę wg skali Bethseda i posiadać adnotację "rozmaz nadaje się do oceny" - AI

Pozdrawiam
            Jola
          • No widzisz, chciałaś być złośliwa i nie wyszło, bo się tylko zbłaźniłaś sad
            Pierwszy lepszy link www.mediweb.pl/womens/wyswietl.php?id=711 , po
            wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "cytologia rak szyjki macicy", pierwsza strona i
            cytuję: "Przede wszystkim badanie cytologiczne daje nawet do 40% przypadków
            wyniki fałszywie negatywne, czyli komórki rakowe pozostają nierozpoznane w
            badanym preparacie. Wynika to zazwyczaj z błędów metodologicznych w czasie
            pobierania wymazów – niewłaściwy materiał użyty do pobrania, niewłaściwe
            miejsce, skąd pobrano komórki, złe warunki przechowywania preparatu i wiele
            innych. Najczęstszą z nich jest użycie do pobrania zwykłego patyczka z nawiniętą
            na koniec watą, co wyklucza np. m. innymi pobranie materiału z kanału szyjki, a
            właśnie tam często rozpoczyna się proces nowotworzeni"
        • Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.07, 23:06
          Gość portalu: kalina napisał(a):

> Mnie się przypominają posty kobiet, które robiły sobie cytologię, chodziły do
          > lekarza, któremu ślepia czymś zarosły i raka zbyt szybko nie zauważył.

A ja jakoś takich nie pamiętam. Za to świetnie pamiętam te - na chodzenie do
          lekarza nie mam czasu, cytologię robiłam albo i nie, błagam, pomóżcie
        • Kalina, dobrze to ujęłaś. Ludzie, skąd u Was tyle jadu. Co Wam szkodzi być
          miłym i nie odszczekiwać się chamsko. Nie znacie odpowiedzi, to nic nie piszcie
          i już, a nie burczycie.
          Ja niestety nie wiem jakie są objawy raka szyjki, więc Ci nie pomogęsad
        • > A jak człowiek coś strasznego u siebie podejrzewa, to wysyła takie rozpaczliwe
          > posty z nadzieją, że ktoś napisze coś, co go uspokoi.

W takim wpadku polecam raczej zebrać informacje o dobrym ginekologu, "z podejściem" (w celach uspokojających), ew. łyknąć na odwagę i iść się zbadać.

Pozdrawiam
          Jola
        • Gość: Hehe IP: *.4web.pl 31.03.07, 19:38
          Takie rozpaczliwe posty wysyłają tylko kompletne idiotki, które wymagają
          natychmiastowego leczenia.
          Normalny człowiek idzie do lekarza zwłaszcza jak podejrzewa u siebie coś
          strasznego!
          Nie mamy być miłe, tylko mamy skłonić kretynkę do pójścia do specjalisty. To,
          że jej napiszę: "Nic ci nie jest, nie przejmuj się", podczas gdy na przykład ma
          raka, nie uratuje jej życia na pewno, prawda? A jeśli ją skłonię do przebadania
          się, ma szansę!
          • Nie, nie kompletne idiotki - tylko najczęściej po prostu bardzo młode
            dziewczyny, które nie znają dobrze anatomii, fizjologii, boją sie iść do
            lekarza. Podejrzewam, że autorka po usłyszeniu jakiejś historii o zachorowaniu
            na raka przez rówieśniczkę po prostu się przestraszyła.I jeśli na tym forum są
            osoby bardziej doświadczone, to powinny w miarę możliwości odpowiedzieć, a nie
            popisywać się chamstwem i brakiem odrobiny kultury.

Do autorki - rak szyjki macicy przed rozpoczęciem współżycia występuje bardzo
            rzadko - tak rzadko, że raczej nie masz podstaw, by sie go obawiać. Co nie
            znaczy, że nie masz zrobić cytologii - zawsze warto sprawdzić, czy ze zdrowiem
            wszystko jest w porządku. Idź więc spokojnie i bez obaw do lekarza, na pewno na
            Twoją prośbę zrobi Ci cytologię. Objawy raka szyjki pojawiają się na ogół późno,
            mogą być bardzo różne, nie są specyficzne ( np. plamienia). Dlatego jedyną
            metodą diagnostyczną są regularne badania cytologiczne.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.