pobranie wycinka z szyjki macicy:( Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • jakieś 2 m-ce temu robiłam cytologię, nie była dobra, III gr, nieliczne
    zmienione komórki o małym stopniu dysplazji. Lekarka przeleczyła mnie
    przeciwzapalnie i teraz zrobiłam cytologię kontrolną...i wynik jest dużo
    gorszy! dużo komórek zmienionych o dużym stopniu dysplazji...mam się zgłosić
    na pobranie wycinka z szyjki macicy, strasznie boję się samego zabiegu,
    usypiania, to jest przecież coś potwornego...poza tym już się widzę z
    rakiem...

dziewczyny, które to przechodziłyście, pocieszcie jakoś i powiedzcie, czy np.
    po zabiegu coś boli, czy można normalnie funkcjonować, czy mogę pojechać sama
    samochodem, czy muszę mieć transport? i jeszcze, czy po zabiegu można używać
    tamponów? 7.06 lecimy na tydzień na Kretę i niestety wtedy wypadnie mi okres.
    nie ma to, zajebiste wakacje mnie czekają, w oczekiwaniu na wyrok...
    jestem załamana
    Gosia
    • Gość: ka IP: *.tktelekom.pl 25.05.07, 16:09
      Przecież tego się nie robi w narkozie! Samo pobranie wycinka trwa kilka sekund, potem się trochę krwawi i to wszystko. Praktycznie nie boli, ale ja poczułam takie jakby uszczypnięcie w momencie pobierania...
    • Gość: Aneta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.07, 17:42
      Dokładnie!!! Mnie lekarz powiedział, ze takich zabiegów nie wykonuje sie przy
      usypianiu. Ty sie dobrze dopytaj albo idź do innego lekarza. Ja dostałam
      zastrzyk przeciwbólowy w szyjke i zabieg trwał kilka sekund. To jest dosłownie
      moment. Doktor kazał mi tylko posiedzieć po zabiegu ok. pół godziny na
      korytarzu na wypadek jakis skutków ubocznych po znieczuleniu ale nie miałam
      czasu bo musiałam zmykać na autobus. Ból jest taki jak podczas miesiaczki.
      Troche brzuch boli i tyle. Gdybym autem pojechała to tez bez problemu
      dojechałabym. Sama pojechałam bez nikogo. Co do tamponów nie wiem. 3 dni po
      zabiegu miałam do stosowania lekarstwo dopochwowo i zaro sexu przez miesiąc.
    • lekarzem nie jestem - ale o ile się nie mylę komórek dysplastycznych nie leczy
      się przeciwzapalnie.
      Zastanawia mnie wynik twojej cytologii - w wyniku widoczne były komórki
      dysplastyczne? Taki wynik można ustalić chyba dopiero po pobraniu wycinka i
      ocenie histopatologicznej?

Jeżeli mowa o samym pobraniu wycinków - nie jest to zabieg przyjemny (jak każdy
      ginekologiczny) jednak, tak jak dziewczyny napisały, trwa kilka minut.
      Znieczulenie jest najczęściej miejscowe, lub "głupi jaś". Znieczulenie
      krótkotrwałe (czyli uśpienie) dożylne stosuje się raczej sporadycznie w
      momencie kiedy jest bardzo dużo wytypowanych miejsc do pobrania wycinków, lub w
      momencie, kiedy pacjentka odczuwa ogromny ból, mimo wcześniejśniej podanych
      znieczuleń. Tzn ja widziałam takie metody na oddziale ginekologicznym, na
      którym leżałam.
      Po pobraniu wycinków pacjentka wychodzii po kilku godzinach do domu. Może
      plamić nawet kilka tygodni.

Tak od siebie - czeka cię w tym momencie dokładna diagnostyka i bardzo dobrze.
      Zadbaj o to aby wykonano wszystkie badania, które są zalecane. Zaszczep się
      przeciwko żółtaczce, jeśli do tej pory tego nie zrobiłaś.
      • Gość: po wszystkim IP: *.opera-mini.net 31.08.13, 15:03
        Na 7:30 musiałam zgłosić się na oddziale ginekologicznym, na czczo, bez makijażu, bez lakieru na paznokciach i bez jakichkolwiek ozdób. Zostałam odrazu przyjęta na oddział, podpisałam jakieś 15 kartek że zgadzam się na to i to i to i tamto. Po jakimś czasie wykonano kolposkopie, po niej kroplówka. Pół godziny później pobranie wycinków W ZNIECZULENIU OGÓLNYM DOŻYLNYM. Pół godziny później zostałam wybudzona. Ból taki jak na okres, niewielkie plamy krwi. O godz 15tej mogłam wyjść do domu - oczywiście ktoś musiał mnie odebrać. Wieczorem w domu straszny, nietypowy ból głowy i mdłości. Plamienia jeszcze ponad tydzień, ból prawie nie występował ale długo byłam osłabiona, kilka dni. 2 tygodnie zwolnienia lekarskiego, w tym czasie zakaz dźwigania, kąpieli w wannie, noszenia spodni i seksu.
    • Gość: Gość IP: *.nowanet.pl 12.04.14, 12:38
      Dziewczyny, to naprawdę nie boli, szyjka macicy praktycznie nie jest unerwiona, zabieg trwa 2minuty. Ja dostałam relanium, żadne znieczulenie ogólne. Przestańcie ludzi straszyć. Znieczulenie ogólne na coś takiego? Gratuluje wyboru lekarza. Zabieg robiłam mi znajoma, przyszłam w spodniach smile i wyszłam tez. Co za pomysł ze nie można? Wstrzemięźliwość seksualna jak najbardziej, do kolejnej miesiączki i w miarę oszczędny tryb życia prze kilka dni. Ale żeby zwolnienie 2 tygodnie? Hehehe dobry numer.
      • Gość: Edzia IP: *.bredband.comhem.se 08.06.14, 20:15
        Tak czytam te wpisy i chyba o dwoch roznych zabiegach mowa. Mialam pobierane wycinki w zeszlym tyg bo wynik cytologii pokazal ze sa jakies zmiany. Bez zadnego znieczulenia lekarz pobral 4wycinki-czulam tylko szczypniecia, jedno nieco mozniej zabolalo. Wszystko trwalo kilka minut. Po zabiegu lekarz zalecil uzyc tampona bo bylo krwawienie (mialam je 2dni pozniej lekkie plamienie). Wieczorem lekko pobolewal brzuch jak przy okresie (i tak moze do 2dni bylo). Teraz czekam do3 tygna wyniki i lekarz bedzie dobieral wowczas metode usuniecia nadzerki. Wydaje mi sie ze poprzedniczki pisaly o samym zabiegu bo tu juz chyba znieczulenie bedzie potrzebne.
      • Gość: Ona IP: *.esnet.pl 23.07.14, 00:05
        Co ty gadasz za głupoty, zabieg pobrania wycinka z trzonu macicy robi się pod narkozą, a nie teksty "poszukaj innego lekarza" co to za bzdety w ogóle są? Może miałaś inny zabieg robiony, a nie to, aż mi się nóż w kieszeni otwiera jak takie cos czytam. Co prawda ta narkoza jest krótka, ok 20 minut, bo sama taką miałam, a nie na żywca. Zaraz po zabiegu anestyzjolodzy wybudzają, jedziesz na salę spać, potem siadasz, wstajesz, i jak jest wszystko ok to w ten sam dzień wychodzisz do domu. Więc to tobie radzę poszukać innego lekarza, bo na "żywca" pobierać wycinki to współczuję, jedynie jakiś idiota się tego podejmie, który w ogóle nie ma pod uwagą komfortu jego pacjentki.
        • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 20.08.14, 10:08
          Ja miałam pobranie wycinków, rano o 8 mej miałam stawić się w szpitalu, zabieg rozpoczął się ok godz. 13-tej, a do tego czasu badanie ciśnienia, ankiety zdrowotne, sprawdzanie badań czy się kwalifikuje do zabiegu itp. Całość od wjazdu na salę zabiegową trwała ok 20 min. Zabieg był wykonany pod znieczuleniem ogólnym (narkoza), obudziłam się dopiero jak wjechałam na sale pozabiegową i tam jeszcze spędziłam ok 4 godz. ok godz. 17-tej wypisano mnie do domu. Po narkozie nie mogłam wracać sama samochodem musiał ktoś po mnie przyjechać. Ból po zabieg jak przy miesiączce + plamienie, Pani dr. powiedziała że przez 2 tyg nie powinnyśmy stosować tamponów ani współżyć. Zabieg był wykonany we wtorek, w sali było nas cztery i wszystkie dostałyśmy zwolnienie lekarskie do końca tygodnia.
      • Gość: zinka IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.08.14, 10:04
        Nikt nikogo nie straszy.Jestem trzeci dzien po biopsji.Zabieg w szpitalu pod narkoza.Wypisana zostalam na drugi dzien .Zabieg nie boli .Po zabiegu jest sie oslabionym bole takie jak przy miesiaczce i krwawienie.Dostalam 8 dni zwolnienia. Tak samo jest po lyzeczkowaniu ,macicy ktory mialam robiony miesiac temu.W szpitalu na taki zabieg bylo sporo osob nie ja jedna .Wiec to chyba nie jest zalezne od wyboru lekarza.Tak to sie robi dla bezpieczenstwa pacjentki.
      • Gość: zinka IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.08.14, 10:04
        Nikt nikogo nie straszy.Jestem trzeci dzien po biopsji.Zabieg w szpitalu pod narkoza.Wypisana zostalam na drugi dzien .Zabieg nie boli .Po zabiegu jest sie oslabionym bole takie jak przy miesiaczce i krwawienie.Dostalam 8 dni zwolnienia. Tak samo jest po lyzeczkowaniu ,macicy ktory mialam robiony miesiac temu.W szpitalu na taki zabieg bylo sporo osob nie ja jedna .Wiec to chyba nie jest zalezne od wyboru lekarza.Tak to sie robi dla bezpieczenstwa pacjentki.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.