pigułki a zakrzepica

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • IP: 212.244.86.*

    dziewczyny mam pytanie ja biore tabletki antykoncepcyjne,lekarz przepisujac
    mi je nie zapytał czy w mojej rodzinie ktos chorował na zakrzepice,biore 2
    opakowanie logestu,przeczytałam ulotke i zpytałam mame okazało sie ze 2 osoby
    z mojej bliskiej rodziny umarły na zakrzepice,a mi po tabletkach pękaja
    naczynka i bola nogi wypadałoby przerwac,ale moze sa jakies pigułki które
    moge brac?odpowiedzcie prosze
    • IP: *.chello.pl

      Gość: inka 11.07.07, 22:11 Odpowiedz
      najlepiej zapytaj lekarza, ja zanim trafiłam na odpowiednie tabletki brałam
      trzy inne, i na kazdych byly przeciwskazania i środki ostroznosci w przypadku
      zakrzepicy. W mojej rodzinie nikt na nią nie chorował, ale tez mam ciężkie nogi-
      generalnie duzo na nie, coraz więcej i zdecydowałam, że to juz ostatnie
      opakowanie.
    • 12.07.07, 14:43 Odpowiedz
      Jak nie będziesz mogła brać to niestety wszystkich.
      Jak bolą cię nogi i robią żylaki to lepiej przerwij.
    • 12.07.07, 15:00 Odpowiedz
      Nie możesz brać żadnych hormonów i tyle, zbyt duże ryzyko, jeśli w rodzinie były przypadki śmierci na zakrzepicę. U nie w rodzinie jest skłonność do wylewów, też nie mogę brać tabsów (bardzo źle je tolerowałam, gdy leczyłam torbiel), młodsza siostra dostała zakrzepicy mózgowej i udaru niedokrwiennego mózgu p tabsach (cudem żyje).Są rózne rodzaje zakrzepicy: mózgowa, płucna czy-najczęściej- nóg, objawy wskazują na ostatni rodzaj- nie ryzykuj, idź z ty do lekarza.
      Nie tylko nie możesz brać tabsów antykoncepcyjne, ale i w przyszłości stosować hormonalnej terapii zastępczej przy menopauzie- za duże ryzyko.Lekarze bardzo często nie przepowadzają wywiadu rodzinnego (czyli pytają o choroby w rodzinie), więc wiele kobiet nawet nie wie, że biorąc tabsy- ryzykują zdrowiem.
    • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

      Gość: ania 12.07.07, 15:27 Odpowiedz
      Jednak może wybierz się do lekarza, bo to, co opisujesz, to ravzej skutki uboczne, a piszesz jeszczeo zakrzepicy w rodzinie.
      • IP: 212.244.86.*

        Gość: dixi22 12.07.07, 21:05 Odpowiedz
        dzieki dziewczyny wybiore sie do lekarza jak najszybciej,sama bardzo sie boje
        lepiej nie ryzykowac utraty zdrowia
    • 12.07.07, 21:29 Odpowiedz
      pisalam kilka razy o swoich pigulkowych przejsciach. ciezkie nogi, zylaki mi
      zostaly. mleko w piersiach sie utrzymuje. suchosc tu i owdzie w czasie brania
      tabletek, ostre migreny, bole w okolicach watroby. niezaleznie od nazwy
      tabletek.... one wszystkie sa obciazeniem dla zyl, watroby, a gdy ktos ma w
      rodzinie obciazenie rakowe... to hormony jeszcze go podtucza. o... infekcje
      ginekologiczne, zajady, afty w buzi.... nic jak totalny spadek odpornosci. po
      odstawieniu mialam brzuch jak w czwartym miesiacu.. przez 3 miesiace,
      podejrzewano u mnie ciaze, ale... nie bylo nic. juz tego nie mam... prawie 2
      lata od odstawienia. tylko to mleko...
      a prawda taka, ze lekarz nie widzial przeciwskazan.... bylam calkiem nadajaca
      sie do tabletek..
      • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

        Gość: b 12.07.07, 22:04 Odpowiedz
        Lekarz nie widział przeciwskazań- pewnie że nie widział, bo to twoje zdrowie nie jego, jemu firma płaci za przepisywanie tabsów jak witaminy. Kolejny durny gin.
        • IP: *.pool.einsundeins.de

          Gość: malutka 12.07.07, 22:16 Odpowiedz
          Mój gin. tez idiota zmieniłam go.Brałam tabsy rok ze wzgl.na to że mam dość
          mocne owłosienie,Więc endokrynolog zapytał gin. czy moge je brać,a on nawet o
          nic nie zapytał a miałam już lekko widoczne żylaki,idioci ci lekarze! Wiadomo
          nie ich zdrowie!Nie biore tego gówna więcej!Jak po pierwszych tabletkach
          żygałam jak kot to powiedział że to nie od tabletek!!!
          • 12.07.07, 22:50 Odpowiedz
            to od tabletek.... kolezanka tak miala przez miesiac.. rzucila ten piekielny
            Minisiston. w rodzinie mam kilku lekarzy, wsrod znajomych rowniez. kolega
            ginekolog odradzil tabletki. sam wypisuje, bo panie sie o nie upominaja. po
            wstepnym przegladzie, gdy nie widzi przeciwskazan, przepisuje. co oczywiscie
            nie daje 100% pewnosci, ze nie tabletka nie wyjdzie bokiem.
            kto musi je brac, ten musi i juz. sa dziewczyny, co maja problem z owlosieniem,
            potwornymi przebojami hormonalnymi... te osoby sa niejako skazane. jednak
            glownie ze wzgledow medycznych. osobiscie.. ciesze sie, ze juz nie lykam
            tabsow. chlop nie gania mnie caly czas tylko musi sie liczyc z momentami, gdy
            nie wolno... a ja mam szanse na zalapanie ochoty, odpoczynek, wczesniejsze
            spanko czy ksiazke do poduszki. tabletki=24 godzinna dyspozycyjnosc na
            wielokrotna powtorke z rozrywki wink ale to taka mala psychologiczna dywagacja..
    • IP: *.smgr.pl

      Gość: ona 12.07.07, 23:22 Odpowiedz
      a ja kurcze choruje na cukrzyce, biore tabletki na nadcisnienie i lykam te
      cholerne tabsy... sad( mam PCO i te paskudne torbielki... do tego zaburzenia
      hormonalne... teoretycznie w ogole nie powinnam ich brac, same przeciwskazania,
      a biore... ryzykuje w sumie ale co mam zrobic!! biore ze wzgledow leczniczych!!
      gdybym brala dla zabezpieczenia i byla zdrowa to na pewno zrezygnowalabym z tej
      formy antykoncepcji!! podziwiam dziewczyny, ktore nie musza a biora smile) chyle
      czola smile) pozdrawiam!! wiecie moze przez jaki czas nalezy brac te tabsy, zeby
      toriele sie wchonely?? ja jak tylko bede mogla to odstawiam, ale pewnie jak
      odstawie to znow cos bedzie nie tak sad(
      • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

        Gość: m 13.07.07, 09:33 Odpowiedz
        Brałam 3 miesiące na torbiel- wchłonęła się, ale paskudnie czułam się, gdy to gó.. brałam, po wchłonięciu, z ulgą rzuciłam,
        • IP: *.smgr.pl

          Gość: ona 13.07.07, 09:43 Odpowiedz
          m dzieki!! to moze ja tez mam szanse rzucic po 3 miesiacach... narazie jestem
          po drugim opakowaniu!! w sierpniu ide do lekarza poprosze o usg i zobaczymy co
          dalej!! mam nadzieje, ze ta torbiel, ktora mialam wchlonela sie tylko ciekawe
          czy nie pojawia sie kolejne... eh... pozdrawiam wszystkich, ktorzy nie chca
          brac, a biora bo musza smile) dodam, ze na szczescie nie czuje sie zle!! wlasciwie
          dokuczaja mi tylko niewielkie mdlosci ale znosne na szczescie...
          • IP: 212.244.86.*

            Gość: dixi22 13.07.07, 10:15 Odpowiedz
            podziwiam was,mam nadzieje ze wyzdrowiejecie,chyba zrezygnuje z tabsów,moje
            nogi wygladaja nie najlepiej mam 22 lata a nogi jak u 50-letniej kobiety te
            okropne zyłki i pajaczków duzo,a te nie które dziewczyny ta maja takie ładne
            nogi,nic zero,szczerze to zazdroszcze imcryingsad(

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.