Dodaj do ulubionych

pigułki a zakrzepica

IP: 212.244.86.* 11.07.07, 22:01
dziewczyny mam pytanie ja biore tabletki antykoncepcyjne,lekarz przepisujac
mi je nie zapytał czy w mojej rodzinie ktos chorował na zakrzepice,biore 2
opakowanie logestu,przeczytałam ulotke i zpytałam mame okazało sie ze 2 osoby
z mojej bliskiej rodziny umarły na zakrzepice,a mi po tabletkach pękaja
naczynka i bola nogi wypadałoby przerwac,ale moze sa jakies pigułki które
moge brac?odpowiedzcie prosze
Edytor zaawansowany
  • Gość: inka IP: *.chello.pl 11.07.07, 22:11
    najlepiej zapytaj lekarza, ja zanim trafiłam na odpowiednie tabletki brałam
    trzy inne, i na kazdych byly przeciwskazania i środki ostroznosci w przypadku
    zakrzepicy. W mojej rodzinie nikt na nią nie chorował, ale tez mam ciężkie nogi-
    generalnie duzo na nie, coraz więcej i zdecydowałam, że to juz ostatnie
    opakowanie.
  • 12.07.07, 14:43
    Jak nie będziesz mogła brać to niestety wszystkich.
    Jak bolą cię nogi i robią żylaki to lepiej przerwij.
  • 12.07.07, 15:00
    Nie możesz brać żadnych hormonów i tyle, zbyt duże ryzyko, jeśli w rodzinie były przypadki śmierci na zakrzepicę. U nie w rodzinie jest skłonność do wylewów, też nie mogę brać tabsów (bardzo źle je tolerowałam, gdy leczyłam torbiel), młodsza siostra dostała zakrzepicy mózgowej i udaru niedokrwiennego mózgu p tabsach (cudem żyje).Są rózne rodzaje zakrzepicy: mózgowa, płucna czy-najczęściej- nóg, objawy wskazują na ostatni rodzaj- nie ryzykuj, idź z ty do lekarza.
    Nie tylko nie możesz brać tabsów antykoncepcyjne, ale i w przyszłości stosować hormonalnej terapii zastępczej przy menopauzie- za duże ryzyko.Lekarze bardzo często nie przepowadzają wywiadu rodzinnego (czyli pytają o choroby w rodzinie), więc wiele kobiet nawet nie wie, że biorąc tabsy- ryzykują zdrowiem.
  • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.07, 15:27
    Jednak może wybierz się do lekarza, bo to, co opisujesz, to ravzej skutki uboczne, a piszesz jeszczeo zakrzepicy w rodzinie.
  • Gość: dixi22 IP: 212.244.86.* 12.07.07, 21:05
    dzieki dziewczyny wybiore sie do lekarza jak najszybciej,sama bardzo sie boje
    lepiej nie ryzykowac utraty zdrowia
  • 12.07.07, 21:29
    pisalam kilka razy o swoich pigulkowych przejsciach. ciezkie nogi, zylaki mi
    zostaly. mleko w piersiach sie utrzymuje. suchosc tu i owdzie w czasie brania
    tabletek, ostre migreny, bole w okolicach watroby. niezaleznie od nazwy
    tabletek.... one wszystkie sa obciazeniem dla zyl, watroby, a gdy ktos ma w
    rodzinie obciazenie rakowe... to hormony jeszcze go podtucza. o... infekcje
    ginekologiczne, zajady, afty w buzi.... nic jak totalny spadek odpornosci. po
    odstawieniu mialam brzuch jak w czwartym miesiacu.. przez 3 miesiace,
    podejrzewano u mnie ciaze, ale... nie bylo nic. juz tego nie mam... prawie 2
    lata od odstawienia. tylko to mleko...
    a prawda taka, ze lekarz nie widzial przeciwskazan.... bylam calkiem nadajaca
    sie do tabletek..
  • Gość: b IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.07, 22:04
    Lekarz nie widział przeciwskazań- pewnie że nie widział, bo to twoje zdrowie nie jego, jemu firma płaci za przepisywanie tabsów jak witaminy. Kolejny durny gin.
  • Gość: malutka IP: *.pool.einsundeins.de 12.07.07, 22:16
    Mój gin. tez idiota zmieniłam go.Brałam tabsy rok ze wzgl.na to że mam dość
    mocne owłosienie,Więc endokrynolog zapytał gin. czy moge je brać,a on nawet o
    nic nie zapytał a miałam już lekko widoczne żylaki,idioci ci lekarze! Wiadomo
    nie ich zdrowie!Nie biore tego gówna więcej!Jak po pierwszych tabletkach
    żygałam jak kot to powiedział że to nie od tabletek!!!
  • 12.07.07, 22:50
    to od tabletek.... kolezanka tak miala przez miesiac.. rzucila ten piekielny
    Minisiston. w rodzinie mam kilku lekarzy, wsrod znajomych rowniez. kolega
    ginekolog odradzil tabletki. sam wypisuje, bo panie sie o nie upominaja. po
    wstepnym przegladzie, gdy nie widzi przeciwskazan, przepisuje. co oczywiscie
    nie daje 100% pewnosci, ze nie tabletka nie wyjdzie bokiem.
    kto musi je brac, ten musi i juz. sa dziewczyny, co maja problem z owlosieniem,
    potwornymi przebojami hormonalnymi... te osoby sa niejako skazane. jednak
    glownie ze wzgledow medycznych. osobiscie.. ciesze sie, ze juz nie lykam
    tabsow. chlop nie gania mnie caly czas tylko musi sie liczyc z momentami, gdy
    nie wolno... a ja mam szanse na zalapanie ochoty, odpoczynek, wczesniejsze
    spanko czy ksiazke do poduszki. tabletki=24 godzinna dyspozycyjnosc na
    wielokrotna powtorke z rozrywki wink ale to taka mala psychologiczna dywagacja..
  • Gość: ona IP: *.smgr.pl 12.07.07, 23:22
    a ja kurcze choruje na cukrzyce, biore tabletki na nadcisnienie i lykam te
    cholerne tabsy... sad( mam PCO i te paskudne torbielki... do tego zaburzenia
    hormonalne... teoretycznie w ogole nie powinnam ich brac, same przeciwskazania,
    a biore... ryzykuje w sumie ale co mam zrobic!! biore ze wzgledow leczniczych!!
    gdybym brala dla zabezpieczenia i byla zdrowa to na pewno zrezygnowalabym z tej
    formy antykoncepcji!! podziwiam dziewczyny, ktore nie musza a biora smile) chyle
    czola smile) pozdrawiam!! wiecie moze przez jaki czas nalezy brac te tabsy, zeby
    toriele sie wchonely?? ja jak tylko bede mogla to odstawiam, ale pewnie jak
    odstawie to znow cos bedzie nie tak sad(
  • Gość: m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.07, 09:33
    Brałam 3 miesiące na torbiel- wchłonęła się, ale paskudnie czułam się, gdy to gó.. brałam, po wchłonięciu, z ulgą rzuciłam,
  • Gość: ona IP: *.smgr.pl 13.07.07, 09:43
    m dzieki!! to moze ja tez mam szanse rzucic po 3 miesiacach... narazie jestem
    po drugim opakowaniu!! w sierpniu ide do lekarza poprosze o usg i zobaczymy co
    dalej!! mam nadzieje, ze ta torbiel, ktora mialam wchlonela sie tylko ciekawe
    czy nie pojawia sie kolejne... eh... pozdrawiam wszystkich, ktorzy nie chca
    brac, a biora bo musza smile) dodam, ze na szczescie nie czuje sie zle!! wlasciwie
    dokuczaja mi tylko niewielkie mdlosci ale znosne na szczescie...
  • Gość: dixi22 IP: 212.244.86.* 13.07.07, 10:15
    podziwiam was,mam nadzieje ze wyzdrowiejecie,chyba zrezygnuje z tabsów,moje
    nogi wygladaja nie najlepiej mam 22 lata a nogi jak u 50-letniej kobiety te
    okropne zyłki i pajaczków duzo,a te nie które dziewczyny ta maja takie ładne
    nogi,nic zero,szczerze to zazdroszcze imcryingsad(

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.