Dodaj do ulubionych

uczulenie na podpaski? ratunku!

IP: *.spray.net.pl 19.07.07, 11:25
Kupiłam sobie na wyjazd wakacyjny jakieś nowe wkładki nasączane rumiankiem i
aloesem, a do nich paczkę podpasek z tej samej firmy, też z rumiankiem.
Nosiłam te wkładki parę dni, zauważyłam swędzenie i jakiś dyskomfort "na
dole". Myślałam że może grzybica jakaś się przyplątała ale przy grzybicy
hchyba są upławy a ja upławów nie mam żadnych, normalna wydzielina.
Smarowałam pantenolem, trochę przeszło. Po powrocie z wakacji dostałam okres
i założyłam podpaskę z tej firmy, po paru godzinach okropne swędzenie,
pieczenie, zaczerwienienie. Co to może być, uczulenie na podpaski? Smaruję
Clotrimazolem ale nie przechodzi, więc chyba nie grzybica, zresztą
podrażnienie jest tylko na zewnątrz. Czym to smarować, jak sobie pomóc
domowym sposobem? Ginekolog dopiero w środę.
Obserwuj wątek
    • nglka Re: uczulenie na podpaski? ratunku! 19.07.07, 12:05
      1. Wapno musujące - rozpuścić 2 tabletki szklance wody i wypić. działa
      przeciwhistaminowo, reakcja alergiczna będzie mniej odczuwalna już po ok 30
      minutach od przyjęcia leku (bez recepty).
      2. Fenistil gel do smarowania (jednak dotyczy tylko okolic zewnętrznych, czyli
      wzgórek, wargi sromowe większe)
      3. Nie używać więcej podpasek ani wkładek z tej serii, reakcja uczuleniowa jest
      jak najbardziej możliwa. Ja miewam podobnie. U mnie odpadają też wszelkie
      podpaski, które nie oddychają (jak allways itp)
    • Gość: anka Re: uczulenie na podpaski? ratunku! IP: *.spray.net.pl 19.07.07, 12:21
      Dzięki za rady!
      Można allertec zamiast wapna? wapna nie mam a mąż ma zapas allertecu na katar
      sienny. To tantum rosa to w aptece czy w drogerii?
      Podpaski oczywiście zmieniłam, cały czas się boję czy to jednak nie grzybica,
      bo sporo pływałam w basenie... ale miałam 2 razy grzybicę i to wyglądało
      inaczej, z białymi upławami.
      • Gość: małe miki Re: uczulenie na podpaski? ratunku! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.07, 12:41
        Może być i allertec, nie zaszkodzi.smile Tantum rosa to saszetki z proszkiem to
        rozpuszczania w ciepłej wodzie i przemywania lub irygacji.Kupuje się w aptece
        na sztuki.Po miesiaczce kup sobie 2-3 takie i zrób z nich roztwór w ciepłej
        (przegotowanej!) wodzie i 'posiedz' w tym.Grzybica nie musi być z upławami,ale
        tutaj to mi wygląda na uczulenie od tych podpasek.Żadnych pachnących takich!Ja
        używam tylko zwykłe, oddychające, belli niebieskie (troche reklamy przy
        okazjiwink.Polecam!I żadne wkładki 'deo', bo też nasączają jakims czymś co moze
        uczulać.
          • nglka Re: niestety nie uczulenie 25.07.07, 22:12
            Jeśli jesteś w 100% pewna, to ok. Napiszę Ci tylko, że u mnie reakcja
            uczuleniowa "tam" ZAWSZE kończy się grzybicą. Dlatego zalecam ostrożność w
            stosowaniu podpasek zapachowych - mimo wszystko.
            • Gość: anka Re: niestety nie uczulenie IP: *.spray.net.pl 25.07.07, 22:21
              Jasne, te podpaski już wylądowały w koszu i więcej takich nie kupię. Ironia -
              na opakowaniu napisali że rumianek działa przeciw grzybiczo... Tylko moja gin
              twierdzi że złapałam po prostu infekcję na urlopie (kąpiele, toalety publiczne,
              cokolwiek) a podpaski najwyżej pogorszyły sprawę. No nic, mam nadzieję że po
              tym leczeniu przejdzie.
              • Gość: a Re: niestety nie uczulenie IP: *.iiasa.ac.at 26.07.07, 09:08
                ja tez mam uczulenie na rumianek - najgorsze na rumiankowe mydelka dla dziecismile

wszyscy maja racjesmile
                i gin mowiac, ze pewnie cos zlapalas i dziewczyny ostrzegajace przed alergenami
                jako wywolywaczami grzybicy.

Grzyb musial sie z kads wziac - niekoniecznie na wyjezdzie, a bez alergi Twoj
                organizm po prostu skutecznie go pacyfikowal.

Grzyby sa wszedzie - nie do podlapania na wakacjach. Czasami siedza nawet w
                wodzie (tej zwyklej z kranu).
              • lilith76 Re: niestety nie uczulenie 26.07.07, 09:46
                > twierdzi że złapałam po prostu infekcję na urlopie (kąpiele, toalety publiczne,
                >

Też kiedyś wróciłam z urlopu z grzybicą - a traktowałam się z wielką ostrożnością i higieną, właśnie by nic nie złapać. Być może to sam fakt podróży, zmian, osłabia florę bakteryjną i kłopot gotowy.

--
                ZUS z pewnością jest instytucją przestępczą, ale nie można nazwać jej zorganizowaną.
    • Gość: mamasama1 Re: uczulenie na podpaski? ratunku! IP: *.hascom.com.pl 26.07.07, 10:54
      O skąd ja to znam! Tamponów nie wolno mi używać więc podpaski i co miesiąc
      dramat! Żadne cuda pt. alwaysy z siateczką - od razu podrażnienia. Żadne
      perfumowane z rumiankami - swędzi, piecze, czerwono. Żadne wkłady - to samo. I
      choć zmieniam bardzo często już pól godziny owocuje uczuleniem. Z tego powodu
      też nie stosuję wkładek higienicznych. Trzeba szukać po prostu po wszystkich
      dostępnych na rynku które najmniej sprawiają kłopotu a ja wypróbowałam już
      wszystkiesad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka