Dodaj do ulubionych

pigułki a opalanie

01.08.03, 12:15
Witam!
Chciałam się zapytać jak zazywanie pigułek antykoncepcyjnych wpływa na
opalnie sie? Czy jest jakiś zwiazek. Dziękuję za wszelki odpowiedzi.
Edytor zaawansowany
  • justy1 01.08.03, 12:18
    pigułki uwrażliwiaja skórę na słońce i mogą powodować przebarwienia (ostuda)
  • la_lunia 01.08.03, 14:01
    jakies 6 lat temu bralam tabletki w okresie wakacyjnym przy okazji smazac sie
    na plazy
    skutelk byl taki, ze na policzku wyskoczyla mi "czarna plamka/pieprzyk"
    powoli ale rosl
    czarny jak pieklo

    chirurgiczne usuniecie
    od tej pory nie biore i nie opalam sie lezac wystawiona w strone slonca
    nie chce ryzykowac
  • an_ni 01.08.03, 14:13
    pieprzyki nie powstaje od pigulek, od pigulek moga powstawac przebarwienia
    trzeba uzywac kremow z filtrami minimum 15
    ja drugie lato opalam sie na pigiulkach i choc mam wrazliwa cere - duzo
    pieprzykow (rowniez na twarzy) nie mam przebarwien bo zawsze uzywam filtrow nie
    tylko na plaze
    polecam krem nawilzajacy do twarzy z filtrami 15 Iwostin jakies 30 zlotych
    kosztuje
  • la_lunia 01.08.03, 15:48

    nie sadze by mozna tak uogolniac - "pieprzyki nie powstaje od pigulek"
    wszystko zalezy od indywidualnych uwarunkowac
    w kazdym badz razie - od tamtej pory nie biore tabletek i nie opalam sie
    intensywnie
    po co ryzykowac?
    a gdybys zobaczyla ten moj pieprzyk to moze bys zmienila zdanie
    ale w koncu nie musze nikogo do niczego przekonywac
  • magda010 01.08.03, 14:07
    Pigulki, szczegolnie dlugo brane, moga w polaczeniu ze sloncem dawac brazowe plamy na ciele. U mnie mimo, ze sie nie opalalam specjalnie, ostatnio pojawilo sie kilka drobnych plamek, a takze kilka nowych pieprzykow. Moja lekarka odradza zbyt intensywne opalanie.
  • misiunia1 01.08.03, 14:33
    Od slonca niestety wyskakuja ciemne plamy na twarzy (przynajmniej u mnie tylko
    na twarzy), bardzo ladnie mozna je rozjasnic pocierajac plasterkiem ogorka, lub
    cytryny, ale calkowicie nie znikna, trzeba caly czas stosowac kremy z filtrami
    na twarz.
  • 18lipiec 04.09.03, 14:48
    Nie mam żadnych plam i przebarwień. to naprawdę zależy. proponuję sprawdzic,
    najpierw 5 minut na solarium, potem 10.
  • monika.antepowicz 01.08.03, 19:09
    U nioektrzch osb moe wzstpi nadwrayliwođc na sonce i pojawia sie ciemnie
    pryebarwienia na skrye, ktre schodyx dopiero po upzwi dusyego czasu
  • la_lunia 01.08.03, 19:57
    > U nioektrzch osb moe wzstpi nadwrayliwođc na sonce i pojawia sie ciemnie
    > pryebarwienia na skrye, ktre schodyx dopiero po upzwi dusyego czasu

    a coz to za czcionka??? smile
  • wisienka80 01.08.03, 20:27
    dziękuję za zainteresowanie i wszystkie odpowiedzi.
  • la_lunia 01.08.03, 20:32
    no wiec jak decyzja?
    bedziesz sie smazyc?? smile
  • zuzia36 01.08.03, 21:02
    ja biore pigulki, korzystam ze słońca bez
    filtrów i nie mam przebarwień. Dodam, że
    jestem alergikiem i w dodatku jestem
    uczulona (lekko co prawda) na słońce. Mój
    dermatolog mówił, że mozna sie opalać
  • asiekok_28 02.08.03, 17:30
    Wlasciwie to sprawa indywidualna. Jedni maja skutki uboczne inni nie.Ja
    rowniez nie zauwazylam u mnie zadnych zmian na skorze po opalaniu. A nawet
    kiedys po sloncu swedziala mnie skora, a od czasu jak biore tabletki to
    przestala. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek.
  • wisienka80 09.08.03, 21:35
    Właśnie wróciłam z tygodniowego smażenia i muszę powiedzieć że nie
    zaobserwowałam u siebie żadnych przebarwień. Skóra ma ładny, równy złocisto-
    brązowy kolor. Pozdrawaiam i jeszcze raz dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka