Dodaj do ulubionych

Powiększony wezeł chłonny pod pachą?????

08.01.08, 12:58
Witam,
z tydzień temu zaobserwowałam u siebie ból pod prawą pachą, czasami
również promieniujący do łokcia. Zauważyłam, że mam leciutkie
wybrzuszenie pod pachą, nie duże, ale widać róznicę pomiędzy pachami.
Zbadałam sobie piersi, ale nic nie wyczułam. Boli nawet nie
dotykając tego.
Wybieram się na USG do radiologa, ale powiedziano mi, że muszę
poczekać aż będe w około połowie cyklu, bo wtedy badanie będzie
bardziej czytelne. Ja jestem w 20 dniu cyklu i już mnie zaczynają
boleć piersi przed miesiączką, więc i badanie byłoby nieprzyjemne.
Chyba muszę poczekać.... Do ginekologa nie mogę iść, bo jest na
urlopie, a drugi przyjmuje tylko raz w tygodniu, interniści w naszej
przychodni to konowały, zresztą podejrzewam, że i tak najpierw mnie
wyślą na USG.
Proszę doradźcie mi, czy to może być powiększony węzeł chłonny,
jakaś infekcja, czy coś innego, czy któraś z Was miała podobny
przypadek. Jak myślicie poczekać te parę dni, czy lecieć do jakiegoś
lekarza...
Kurcze trochę się stresujęsad
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • vailet Re: Powiększony wezeł chłonny pod pachą????? 09.01.08, 11:16
        Witam,
        do internisty wczoraj niestety się nie dostałam, będę próbowała
        jutro, niestety u nas w przychodni jest tragedia, nie ma lekarzy,
        albo ograniczona ilość numerków i niby to Warszawa.
        Na USG napewno będę szła, tyle, że prywatnie, bo państwowo to się
        naczekam. Muszę tylko poczekać aż rozpocznie 5 dzień cyklu, bo teraz
        to mnie wszystko boli, bo jestem przed miesiączką. Mam nadzieję, że
        to nic groźnego.
        Pozdrawiam
          • vailet Re: Powiększony wezeł chłonny pod pachą????? 09.01.08, 12:19
            no właśnie obserwowałam i nie mam tam żadnego zaczerwienienia, ani
            typowego guzka (kulki), tylko wypukłość tak jakby podłużną, jakbym
            miała lekko spuchnięte. Noi boli, szcególnie przy ruszaniu ręką,a
            ręka czasami mnie "rwie" jakbym miała reumatyzm.
            Może sobie coś nadwyrężyłam od ciężaru lub przeziębiłam węzeł
            chłonny.Pozdrawiam
              • malgolkab Re: Powiększony wezeł chłonny pod pachą????? 09.01.08, 21:16
                mialam dokladnie takie objawy, okazalo sie, ze to nadwyrezone
                miesnie. akurat szlam na usg piersi i przy okazji lekarz przejechal
                tez pod pacha. wypuklosc i bol minely po kilku tygodniach. a
                prywatnie nie mozesz isc?? usg nie jest takie drogie, a nie ma co
                ryzykowac
                --
                Czaruś- 04.02.2006., 53 cm, 2850 g, 10 pkt.
                  • Gość: Ola Re: Powiększony wezeł chłonny pod pachą????? IP: *.hsd1.wa.comcast.net 10.01.08, 05:21
                    Usg warto zrobić, lekarz powie ci co się dzieje. Zgadzam się, że może to być
                    wynik stosowania antyperspirantu. Kilka lat temu spuchły mi obydwie pachy,
                    bolało tak, że nie mogłam ruszać rękami, wpadłam w panikę, bo rak (w tym sutka)
                    się panoszy w mojej rodzinie. Zrobiłam usg, dostałam jakieś leki i coś do
                    robienia okładów, dostałam zakaz używania antyperspirantów, które zawierają
                    aluminium, najlepiej podobno używać dezodorantów w sprayu, bo te silnie
                    działające w kulce mogą coś takiego wywołać. Oczywiście nie twierdze, że tak
                    samo jest w Twoim przypadku, musisz iść do lekarza.
                      • vailet Re: Powiększony wezeł chłonny pod pachą????? 14.01.08, 10:29
                        dziękuję za wszystkie odpowiedzismile Udało mi się dostać do internisty
                        w naszej przychodni. Konkretny facet, wybadał mi wszystkie węzły
                        chłonne, czy nie są powiększone i prócz tego jednego nic nie
                        zauważył. Pomimo tego dał mi skierowanie na badania USG jamy
                        brzusznej, RTG klatki piersiowej, krew i inne z nią związane badania.
                        Powiedział, aby traktować to jako ostrożność i nie panikować.
                        Zobaczymy co wykażą badania, wtedy dalej będziemy działać, bądź
                        obserwować.
                        Pozdrawiam
                          • vailet Re: Powiększony wezeł chłonny pod pachą????? 27.05.08, 10:57
                            Witajcie,
                            napiszę tak dla informacji i z prośba o dalszą poradę, bo nie wiem
                            co dalej robić....
                            zrobiłam sobie wszystkie zlecone badania: morfoligia ok, crp ok, rtg
                            klatki piersiowej ok, usg jamy brzusznej też ok (poza małym polipem
                            do obserwacji), zrobiłam sobie też usg piersi i też wyszło ok, na
                            usg lekarz mi powiedział, że węzły chłonne są w dołach pachwowych i
                            są nie widoczne, a wypukłość mam pośrodku pachy (tkanka miękka,
                            mięsień). Wypukłość dalej mam trochę mnijszą i dużo mniej bolącą
                            (boli w momwncie mocnego przyciskania ręki go boku lub mocnego
                            wyciągnięcia), ale mam i nie wiem co mam dalej rozbić do jakiego
                            lekarza iść, co to może być, próbuję się dostać do internisty na
                            ponowne powtórzenie badań, ale w państwowej służbie jest ciężko.....
                            Proszę doradźcie co dalej usg amych pach, ale gdzie takie mi moga
                            zrobić, tam gdzie piersi????
                            Pozdrawiam
                              • vailet Re: Powiększony wezeł chłonny pod pachą????? 28.05.08, 10:13
                                udało mi się wczoraj dostać do internisty, dał mi skierowanie na
                                powtórne badania (morfologia, ob i crp) ja ze swojej strony zrobię
                                usg pach (węzłów chłonnych). Internista zbadał mi jeszcze raz i
                                powiedział, że ten 'guzek" się znacznie zmniejszył, że jeżeli na usg
                                piersi węzły wyszły niewidoczne to tylko na moją korzyść, że to może
                                być tłuszczak, albo torbiel, ale dla swojego spokoju żebym zrobiła
                                usg węzłów.
                                Czy mogłybyście mi polecić jakiś dobry gabinet w Warszawie gdzie
                                dokladnie wykonuja takie badania...
                                Dziekuję i pozdrawiam
                                • Gość: lala Re: Powiększony wezeł chłonny pod pachą????? IP: *.jmdi.pl 28.05.08, 10:33
                                  jest zasada..i zapamietajcie sobie wszystkie ja raz na zawsze na cąłe zycie:
                                  Kazdy guzek jest rakiem na poczatku!! a wiec nalezy wykluuczyc ze to nie rak, i
                                  dopieroo bawic sie w internistów i innych lekarzy...wiec ja proponuje
                                  przychodnia prywatna Onkolog ul Nowolipie 31...zrob usg wezłow chlonnych i idz
                                  na konsultacje do onkologa...jak on wykluczy ze to nie rak...to mozesz sie bawic
                                  z soba i latac po lekarzach , ktorzy o nowotworach nie maja pojecia!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka