Żywotność plemników, czyli strach o ciążę!!!! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam pytanie do osób znających się na rzeczy bądź mających fachowe informacje -
    ile żyje plemnik na dłoniach (po otarciu ze spermy, jednak nie umyciu)? Czy
    wystarczy taki plemnik przenieść w okolice pochwy żeby doszło do zapłodnienia
    czy nie ma takiej możliwosci? Jestem bardzo niespokojna dlatego proszę Was o
    pomoc. Bedę wdziecznasmile
    • Plemnik w warunkach niesprzyjających (bez sluzu estragenozależnego) nawet w
      pochwie, a tym barziej na bieliźnie nie jest zdolny do zapłodnienia nie dłużej
      niż 20 minut. Aby mógł zachowac te zdolność nawet tak krótki czas musi być
      spełniony warunek "kupą mości panowie, kupą" ! Bpo plemniki muszą byc zanurzone
      w płynie nasiennym, który krótki czas dostarcza im "paliwa".
      W dniach, gdy szyjka wydziela sluz "płodny" należy unikać kontaktów genitalii,
      bo duża ilość sluzu obecna na wargach sromowych może rzeczywiscie stworzyc
      sprzyjające warunki, by plemniki przedostały się do pochwy i dalej do macicy.
      Jest to mozliwe np. przy wytrysku nasienia na wrgi sromowe, czy przy okazji
      bradzo szczególnych pieszczot. Prawdopodobienstwo, by plemniki obecne w
      sladowej ilości na palcach mogły dotrzec do wnetrza macicy jest ZNIKOME lub
      ZADNE.
    • To byłby po prostu cud i wtedy bylibyscie dumni, ze zdarzyła Wam sie podobna
      historia.
      Niedawno dowiedziałam się, ze w moim wieku, mimo zachowanej płodności i
      pełnych cykli szansa na zajście w ciązę jest jak 1:40.000. Poczułam szczeg,ólny
      dreszcz. Czy w takiej sytuacji warto w ogóle dbaż o diagnozowanie dni
      płodnych ? Oto pytanie !
      • A w jakim jestes wieku , drogi pp? Nie chodzi o wscibstwo , tylko o wiedze na
        przyszloscsmile.
      • a jeszcze jednp pytanko mam (moja wiedza niestety jest bardzo malutka, jestem
        po prostu niedoświadczona) - czym się różni prawdziwa sperma od wydzieliny z
        penisa, która ma za zadanie nawilżyć lub ułatwić wejście. Jak się nazywa taka
        wydzielina i czy w niej również znajdują się plemniki?
        • Corine ! bardzo dobre pytanie, sa jestem ciekawa. Ja czytałam, że śluz jaki
          wydziela się przed wytryskiem rónież zawiera plemniki i bardzo w to wątpię aby
          słuzył on do nawilżenia pochwy, może się mylę, nie wiem. Czytałam również, że
          te plemniczki w śluzie występują nieczęsto powieważ jest tylko 5 % szans, że
          one w ogóle snajdą się w tym śluzie i są raczej słabe, dlatego co za tym idzie -
          mało zdolne do zapłodnienia.
          Czy to prawda - nie wiem, ale takie intormacje przyczytałam w internecie i
          dowiedziałam sie od znajomego.
          Może ktoś jeszcze wypowie sie na ten bardzo ważny temat ??
          Pozdrawiam.
          • Ostatnio szukałam informacji na temat tego sluzu.
            Podobno sluzy do nawilzania(ale nie pochwy) a plemniki, ktore sie w nim
            znajduja sa faktycznie slabe.
            Tej informacji o 5% szans na plemniki w sluzie nie znalazlam,ale czytalam,ze
            najwieksze prawdopodobienstwo aby w tym plynie byly plemniki zdolne do
            zaplodnienie jest zaraz po wczesniejszym wytrysku.
            • Sperma to płyn nasienny (zawiera substancje "konserwujące" plemniki) oraz
              plemniki jako takie. W normalnych fizjologicznych warunkach plemniki nie sa w
              stanie przezyc poza płynem nasiennym.
              Uwaza sie, ze nawet zanurzone w tym płynie zachowują zdolność do zapłodnienia
              około 20 min, a zywotnośc nie dłuzej niz dwie godziny. Dalej konieczne jest
              srodowisko sluzu szyjkowego o specjalnym składzie (sluz estrogenozalezny). W
              płynie nasiennym, który znajduje sie w moczowodzie i głebiej moga znajdowac sie
              pojedyncze plemniki i niektórzy naukowcy uważają, ze są one zdolne do
              zapłodnienia komórki jajowej (chodzi o plemniki i plyn wydobywający sie z cewki
              ZANIM dojdzie do wytrysku). Inni uwazają,ze jest to bardzo mało prawdopodobne.
    • Corin plemniki na powietrzu zyja kilka sekund gólnie przyjeto że az do
      wyschniecia ,po zetknieciu z powietrzem ich żywotnośc i ruchliwośc zmniejsza
      sie , ale ryzyko zawsze jest nawet jak uzywasz srodków anty. to 1 na 100
      zostania matką.Pochwa jest środowiskiem gdzie plemniki "bardzo dobrze sie czują"
      i potrafią przetrwać nawet 5 dni i być zdolne do zapłodnienia.W Twoim przypadku
      ryzyko ciązy jednak jest bardzo , bardzo , bardzo , bardzo
      niewielkie.Przeniesienie plamników z dłoni do pochwy po uprzednim
      potarciu .....nie badzmy histeryczkami .Nie masz co sie martwićsmile
      Jesli masz sie zamartwiac po prostu zrób test .
      Nawet po wytrysku plemników bezposrednio do wnetrza pochwy nie zawsze zachodzi
      sie w ciąze .zapewne wiesz ze tak na prawde to kobieta jest pładna w ciągu
      cyklu zaledwie 2\3 dni.
      Trzymaj sie i nic sie nie martwsmile
    • Mnie sie to "udało" - zajść w ciążę bez stosunku winkByły różne gierki, bylismy
      oczywiście bez ubrań, ale bez tzw. penetracji z obawy (o ironio losu) przed
      ciążą, miałam sam środek płodnych dni i zamiast iśc pod zimny prysznic w
      górskim schronisku zasnęłam w objęciach obecnego męża (ojca moich dzieci).
      Nigdy przedtem (w całym zyciu) ani potem (w tym cyklu oczywiście) TEGO nie
      robiłam, więc to musiało byc wtedy smile
      Pilnujcie sie kobiety i nie lekceważcie żadnego z drani czajacych sie na
      prześcieradle wink

Pozdrawiam
      • zabcia_m - ale Ty mowisz o 'gierkach' a ja jestem panikarą i pytam się, o
        zdolność plemnika do zapłodnienia, po upływie jakiejś godziny (może półtorej)na
        świeżym powietrzu na ręce (która jednak przez ten czas była kilkakrotnie
        pocierana o różne przedmioty i ubrania). Czy w ogole to jest możliwe, że
        plemnik bez żadnego nawilżenia może przeżyć powiedzmy godzinę? Już nawet z
        ciekawości pytam...
    • Czasem wystarczy ze plemnik dostanie się w okolice przedsionka pochwy- stad
      ciąże u dziewcząt, które nigdy nie współżyły...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.