• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Suche, różowe, swędzące plamki....

  • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.08, 16:00
    Witam. Chciałabym wiedziec czy ktos mial taki problem i moze mi
    pomoc. Na ciele wyskakuja mi suche, różowe i swedzące plamki,
    przewaznie na brzuchu, nogach i rekach. Bylam juz u dwoch lekarzy.
    Pierwszy dal mi masc Tridem, ktora nic nie pomaga. A drugi lekarz
    powiedzial ze samo mi przejdzie. Ale mam to juz prawie dwa miesiace,
    niektore plamki znikaja ale też pojawiają sie nowe... Pije duzo
    wapna, smaruje mascią Tridem i nic nie pomaga. Prosze o jakas porade
    jesli ktos mial z czyms takim lub podobnym do czynienia. Z gory
    dziekuje!
    Edytor zaawansowany
    • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.08, 16:43
      Ja mam podobne plamki na twarzy i ramionach, ale moje nie swędzą,
      dermatolog stwierdził AZS
      • 20.08.08, 17:54
        Też myślę,że to atopowe zapalenie skóry.
        Ja stosuję emolium i do tego miałam przez jakiś okres inne maści,które mi przepisał dermatolog.Pomogłosmile
        I teraz raz na czas używam emolium i wszystko jest oksmile)
        --
        ...tylko żeby te plusy nie przysłoniły Wam minusów... wink
    • 20.08.08, 19:39
      AZS.
      • Gość: abc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.08, 20:07
        dziekuje za odpowiedzi. A mozliwe jest leczenie AZS za pomocą jakis
        tabletek? Maść jest strasznie tlusta i ciezko mi smarowac nią
        wszystkie te plamki....
        • Gość: gloria IP: *.netburg.pl 20.08.08, 20:58
          nie choruję, więc dokładnie nie wiem.
          wiem, że jest linia kosmetyków AA do skóry atopowej - balsamy, toniki, mleczka, kremy... ale to pomaga, łagodzi.
          AZS to też dieta odpowiednia.
          lepiej, żeby naszą pseudo-diagnozę potwierdził dobry lekarz dermatolog.
          umów się na prywatną wizytę.
        • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.08, 21:06
          tabletek niestety nie ma (z tego, co wiem). Są różne kremy, maści,
          ja miałam krem ze sterydami, działał rewelacyjnie, ale zrezygnowałam
          z niego, ponieważ skóra szybko "uzależnia się" od sterydów i
          potrzebne są coraz większe dawki. Jedną z przyczyn AZS może być
          alergia, może zrób testy. Na nasilenie objawów wpływa również stres.
          Udaj się do dermatologa.
    • Gość: pomoc999:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.08, 16:42
      spróbuj stosować maść lub mleczko dardia. kupisz je w aptece. myślę,
      że to alergia. ja też takie coś miałam i mi właśnie ta maść pomogła.
    • Gość: pomoc999:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.08, 16:45
      a jeśli to azs to tym bardziej pomoże Ci ta maść
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.