Dodaj do ulubionych

Ketonal a tabletki anty.-harmonet

08.09.08, 18:07
Hej,dziewczyny mam pytanie! Czy leki przeciwbólowe (ketoprofen) można łączyć z tabletkami?
Dzisiaj gadałam z koleżanką i palnęła mi że absolutnie nie mogę brać ketonalu przy antykoncepcji hormonalnej???Nie wiem ile w tym prawdy, do Gina ide za tydzień a wole nie ryzykować.W Was NADZIEJA
Obserwuj wątek
        • Gość: paula Re: Ketonal a tabletki anty.-harmonet IP: *.com 08.09.08, 18:53
          8zuska napisała:

> Gdzies czytalam ze wchodzi w interakcje z tabsami.Sama nie laczylam wiec nie
          > wiem.ogolnie nie polecam przeginac z ketonalem
          > niszczy organizm,uzaleznia i szybko wyrabia sie na niego tolerancja

Nie wchodzi w żadną intreakcję!Brałam ketonal równolegle z tabletkami i w ciąże
          nie zaszłam, domniemam że o t chodzi autorce...
          Co do skutków ubocznych to już inna sprawa.Ketonal to bardzo silny lek od
          którego faktycznie bardzo łatwo się uzależnić- ale nie przypuszczam, żeby ktoś
          traktował go jak cukierki, zwłaszcza że dostępny jest tylko na receptę.Przy
          dłuższym zażywaniu uszkadza żołądek, jelita a przede wszystkim zabija wątrobę.
            • Gość: zaraz_zaraz Re: Ketonal a tabletki anty.-harmonet IP: 62.121.129.* 08.09.08, 19:24
              Bez przesady. Lek stosowany w uzasadnionych przypadkach jest bardzo dobrym
              lekiem. Bardzo dobrze leczy bóle kostno-stawowe, a jeśli się weźmie doraźnie
              kilka tabletek przepisanych przez lekarza (nie na raz oczywiście), to, o ile
              jest się poza tym zdrowym, nie ma się choroby wrzodowej żołądka bądź alergii (i
              pecha), jest całkiem bezpieczny.

Nic mi nie wiadomo o tym, żeby wpływał na skuteczność doustnej antykoncepcji,
              ale jeżeli masz się tym przejmować, zawsze możesz się przez miesiąc dodatkowo
              zabezpieczyć, choć to moim zdaniem dmuchanie na zimne smile
          • Gość: zaraz_zaraz Re: Ketonal a tabletki anty.-harmonet IP: 62.121.129.* 08.09.08, 19:18
            Ketoprofen może zmniejszyć działanie domacicznych środków antykoncepcyjnych
            (szczerze powiedziawszy - nie wiem na jakiej zasadzie). W ogóle nie uzależnia.
            Nie działa jakoś szczególnie toksycznie na wątrobę (owszem, jest tu
            metabolizowany i na pewno jej nie pomaga, ale emfatyczne stwierdzenie o
            "zabijaniu" jest nieco przesadzone). Natomiast ma mnóstwo innych groźnych
            skutków ubocznych i powinien być stosowany tak rzadko, jak tylko się da, jeśli
            nie ma możliwości stosowania innych, mniej groźnych leków przeciwbólowych (a na
            ogół taka możliwość jest).
      • oregano29 Re: Ketonal a tabletki anty.-harmonet 08.09.08, 21:39
        no mnie na farmakologii uczyli, ze ketoprofen dosc mocno obciąza wątrobę. i chociazby z tego wzgledu, iz doustna antykoncepcja i tak jest dosc znacznym obciążeniem dla tego organu, to kopniak po ketonalu moze sprawia, ze bedzie ona dosc "wymęczona" smile
        --
        cogito egro sum..
        • domiska75 Re: Ketonal a tabletki anty.-harmonet 09.09.08, 21:17
          Brałam ketonal przez 10 dni po wypadku samochodowym, konsultowałm
          się jeszcze w szpitalu, co z zażywaniem tabletek - miałam brać je
          nadal, szczególnie, że byłam kilkanaście razy prześwietlana. Przez 2
          kolejne cykle trochę poprzesuwał mi się okres (zamiast dostać go w
          przerwie między tabsami dostawałam 2 dnia nowego opakowania),
          ginekolog uspokoił, że ketonal może tak zadziałać, po 2 miesiącach
          wszystko wróciło do normy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła