wymaz z gardła - proszę o interpretację wynikó...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam serdecznie!

Od początku lipca mam nawracający ból gardła (do tego katar i szybko zchodzi mi na krtan). Zrobiłam wymaz z gardła i wynik mam następujący:

uwagi:
    Flora fizjologiczna górnych dróg oddechowych.
    Drobnoustrój:
    1. Streptococcus z grupy viridans
    2. Neisseria spp
    3. Haemophilus parainfluenzae

Do badania miał być dołaczona informacja na jakie leki idą bakterie wykryte w wymazie, tymczasem nie ma na wydruku żadnej informacji.
    Pytałam w laboratorium, o co chodzi. Pan się uśmiechnął i stwierdził, że te powyższe drobnoustroje normalnie występują w gardle i że wręcz są potrzebne. Czyli nic mi nie jest.

Oczywiście jak wróciłam do domu zacząłam grzebać w necie i wygląda na to że wcale nie jest to dobry wynik. Dodam, że zrobiłam również morfologię i OB, które wyszło bardzo wysokie: 16/32, czyli stan zapalny w organiźmie jest. Myślałam, że od tego gardła, a teraz już głupieję. Czy ktoś zna się może na tym i powie mi co oznacza ten wynik wymazu?

Z góry bardzo dziekuję za odpowiedz.
    Pozdrawiam

• IP: *.chello.pl

Gość: dfg 26.09.08, 17:06 Odpowiedz
      Z tego ci wiem to akurat w gardle te bakteri to flora fizjologiczna
      i żyją tam sobie nie robiąc problemów. Może zrób posiew beztlenowy ?
    • IP: *.adsl.inetia.pl

Gość: ni24 29.09.08, 14:23 Odpowiedz
      wszytsko jest w porzadku,nie ma sie czego czepiac, to jest flora fizjologiczna
      (gardla,nosa krtani,migdalkow !!!nie ma czego leczyc!!!!(wiec pan byl madry i
      dobrze ci powiedzial,a ktos kto ci tu napisal ze nie powinno byc "tego i owego"
      jets niedouczonym idi...)a podwyzszone ob(chyba nie widzialas wysokiego ob)moze
      byc jeszcze pozostaloscia po infekcji(sAMA WSPOMINALAS ze przechodzials cos nie
      dawno)czemu nie wierzysz w to co jets napisane?????
      • 29.09.08, 18:00 Odpowiedz
        To nie jest tak że nie wierzę! Chcę wierzyć w to co jest napisane, ale nie rozumiem co się dzieje, że ból gardła tak często mi powraca!!! No bo raczej nie bez powodu.
        A poza tym wrzuciłam te streptococcusy w wyszukiwarkę i nie wygląda to na nic dobregosad stąd moje obawy.

Gość: ni24 29.09.08, 22:25 Odpowiedz
          twoje obawy sa bledne na tym wlasnie polega blad ze ludzie cos wpisuja w
          wyszukiwarke i sie naczytaja itd...owszem streptokoki sa zle ale nie wszytskie
          np.streptococcus pyogenes(paciorkowiec ropny)=zly,strept.pneumonie(pac.zapalenia
          pluc)=zly ale twoje to sa tzw paciorkowce zieleniace i te sa FIZJOLOGICZNA flora
          gardla...wierz mismilesmilesmilesmile
          popatrz na to tak w opisie masz tez neisseria jak ja wrzucisz do wyszukiwarki to
          tez ci wyskocza straszne rzeczy-ze to dwoinka rzezaczki(n.gonorrhoeae)albo
          dwoinka zap.opon(n.meningitidis)ale przy twojej jets napisane spp czyli
          saprofityczny wiec...jets oksmilesmile
    • 16.10.08, 10:43 Odpowiedz
      hallo, czy masz jeszcze dalej ten problem z gardłem? jesli tak to chętnie ci
      pomogę, bo miałam podobnie i wmawiano mi że to normalna flora, a dokladnie
      chodziło o heamophilus parainfluenzae
      mój email: princesa30@gazeta.pl
      --
      princesa

Gość: kath4 04.02.09, 22:57 Odpowiedz
      Ja jutro ide odebrac wyniki, tak na przyszlosc to lekarz musi zobaczyc te wyniki
      wiec dziwi mnie jesli ktos po wynikach niezapisuje sie do laryngologa, on
      udziela tych informacji.
    • 04.02.09, 23:18 Odpowiedz
      Może to alergia. jeżeli dalej będzie źle poproś lekarza ogólnego o
      skierowanie do specjalisty. Pozdrawiam
      • 04.02.09, 23:23 Odpowiedz
        i jeszcze dodam, że jestem alergikiem z potwierdzoną diagnozą. I
        właśnie od września właściwie ciągle mam jakieś infekcje na razie
        nie robie wymazu z gardła. Ostanio całkiem dobrze podziałało na mnie
        grzane piwko właśnie w pierwszych bólacha gardła, rano czułam się
        jak nowo narodzona i na razie jest ok. oprócz alergii o której
        pisałam w wątku o dusznośći. Może i u ciebie kłopoty też mają takie
        podłoże.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.