wymaz z gardła - proszę o interpretację wyników Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam serdecznie!

Od początku lipca mam nawracający ból gardła (do tego katar i szybko zchodzi mi na krtan). Zrobiłam wymaz z gardła i wynik mam następujący:

uwagi:
    Flora fizjologiczna górnych dróg oddechowych.
    Drobnoustrój:
    1. Streptococcus z grupy viridans
    2. Neisseria spp
    3. Haemophilus parainfluenzae

Do badania miał być dołaczona informacja na jakie leki idą bakterie wykryte w wymazie, tymczasem nie ma na wydruku żadnej informacji.
    Pytałam w laboratorium, o co chodzi. Pan się uśmiechnął i stwierdził, że te powyższe drobnoustroje normalnie występują w gardle i że wręcz są potrzebne. Czyli nic mi nie jest.

Oczywiście jak wróciłam do domu zacząłam grzebać w necie i wygląda na to że wcale nie jest to dobry wynik. Dodam, że zrobiłam również morfologię i OB, które wyszło bardzo wysokie: 16/32, czyli stan zapalny w organiźmie jest. Myślałam, że od tego gardła, a teraz już głupieję. Czy ktoś zna się może na tym i powie mi co oznacza ten wynik wymazu?

Z góry bardzo dziekuję za odpowiedz.
    Pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.