Dodaj do ulubionych

Korona na zęba... na czym to polega i...

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.09, 21:26
Jakiś czas temu robiłam zęba kanałowo i problem w tym że ten ząb stracił swój
pierwotny kolor, zrobił się szary i jakby przezroczysty uncertain
Koleżanka poleciła mi zrobić sobie koronę.
Czy któraś z was to robiła? Czy po nałożeniu jej ząb rzeczywiście odzyska swój
kolor? Na czym to dokładnie polega, no i ile mniej więcej taka usługa was
kosztowała?
Obserwuj wątek
    • yoka1 Re: Korona na zęba... na czym to polega i... 31.01.09, 21:34
      Twój ząb zostanie spiłowany całkowicie i na ten spiłowany ząb zostanie nałożona korona - kolorystyką zbliżona do reszty Twojego uzębienia.

Ze względów innego koloru zęba po leczeniu, nie robiłabym korony, szkoda zęba, co swój, to swój. Jeśli ułamałby się i byłby delikatny, zrobiłabym koronę.
    • fossetta Re: Korona na zęba... na czym to polega i... 31.01.09, 22:59
      Wiem, że istnieje coś takiego jak licówki-które rozwiązują podobny
      problem do Twojego, niestety nie wiem na czym to dokładnie polega.
      Zazwyczaj koronę zakłada się w momencie utraty większej części zęba
      (choć niekoniecznie)-tak było w moim przypadku-została tylko jedna
      ściana-6-ki (trzonowiec). Co do ceny wiem, że na pewno są od-do. Ja
      miałam wstawianą koronę 2tyg, temu (porcelanową). Z robocizną
      kosztowała mnie prawie 600pln.
      Najlepiej pójść do protetyka-najlepiej sprawdzonego (z polecenia)-
      zobaczy zęba- to Ci doradzi. Powodzeniasmile
    • enith Re: Korona na zęba... na czym to polega i... 31.01.09, 23:19
      Podobnie jak przedmówczyni polecam licówkę zamiast korony. Do korony należy opiłować całego zęba, a na niego nakłada się "czapeczkę" czyli koronę. Licówka wymaga znacznie mniejszego opiłowywania, gdzie na front zęba przykleja się cieniuteńką porcelanową płytkę, którą (jeśli dentysta zna się na swoim fachu) można zrobić w kolorze otaczających zębów tak, że nie będzie widać różnicy. Najlepiej, gdybyś poszła do stomatologa i popytała o opcje skorygowania tego zęba, w tym wybielanie, bo może agresywniejsze zabiegi, jak koronka, wcale nie będą potrzebne.
    • Gość: diastema Re: Korona na zęba... na czym to polega i... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.09, 12:10
      zasadniczo po każdym leczeniu kanałowym powinno się wykonać koronę protetyczna
      bo to co z tego zęba zostaje to tylko "wydmuszka" która może w każdym momencie
      pęknąć tak ze już nic się z nią nie da zrobić. Nie wierz jeśli ktoś ci mówi ze
      będzie widać ze to korona, bo to nie prawda dobrze wykonana przez lekarza i
      technika powinna być niewidoczna i nie odróżniać się od zębów naturalnych.
      Owszem czasem trzeba przejechać się tez do pracowni technicznej żeby technik
      podmalował twoja koronę bo np zęby sąsiadujące nie są jednolitej barwy i trzeba
      domalować plamki, paski itp. Co do ceny to wszystko zależy od tego z czego
      korona jest wykonana także to koszt od 500 - do 1500 zł plus cena wkładu
      koronowo - korzeniowego który trzeba najpierw wykonac żeby na nim wykonać
      właśnie koronę. Jesli chodzi o jedynki to polecam korony porcelanowe bezmetalowe
      lub korony złote licowan porcelaną i najdroższe chyba korony cerkonowe.

Tu różne linki z obrazkami:

www.eurodent.gda.pl/endodoncja.html
      www.centrodent.com.pl/uslugi/protetyka/stale.html
      www.hollydent.pl/Oferta/Protetyka/tabid/633/Default.aspx
      www.stomatologia-ken50.pl/index.php?dzial=12&id=8
    • 4udentalclinic Re: Korona na zęba... na czym to polega i... 21.11.19, 17:11
      Implanty Gdynia
      To specjalizacja, która obecnie rozwija się w bardzo szybkim tempie, ale swoje początki zawdzięcza pionierskim pracom profesora Branemarka w latach 60-tych ubiegłego wieku. Prace profesora to krok milowy w stomatologii, który pozwolił zastąpić braki w uzębieniu nowymi, na stałe osadzonymi zębami.

Implanty są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które w związku z utratą naturalnych zębów pragną odzyskać w bezkompromisowy sposób dawny komfort i pewność siebie. To przede wszystkim alternatywa dla tradycyjnych mostów i protez. Znacznie wygodniejsze, pozwalające bez przeszkód cieszyć się pięknym, naturalnym uśmiechem. Pewnym utrudnieniem może być jedynie niewystarczająca ilość kości własnej dla wprowadzenia wszczepu. Jednak dodatkowe zabiegi z zakresu rekonstrukcji kości z zastosowaniem biomateriałów w znacznej większości przypadków umożliwiają ominięcie tego ograniczenia.
      Tekst linku

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka