HALLUXmed koło Poznania - opinie?? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,

czy któraś z Was może podzielić się opiniami na temat tej kliniki i operacji
    halluxów? Podobno obywa się bez gipsu, drutów itp, a do pełnej sprawności
    dochodzi się po około 2 tygodniach po operacji - ciężko w te rewelacje
    uwierzyć... Może któraś miała tam operowane halluxy?
    • Gość: lenka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.09, 17:56
      witam,

moja mama miała tam operowany hallux. generalnie była zadowolona (sama jest
      lekarzem), choć nie liczyłabym na te 2 tygodnie, bo to zdecydowanie za krótko..
      co prawda już po kilku dniach można chodzić (w specjalnych butach), ale do
      pełnej sprawności daleko.
      u niej dodatkowo w trakcie zabiegu okazało się, że ma duża osteoporozę akurat w
      tym odcinku, więc dochodziła do zdrowia dłużej niż w standardzie.
      ale mówię - generalnie była zadowolona: profesjonalnie, kontakt via mail z lekarzem.
      pozdrawiam
    • Gość: nebs IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.09, 07:46
      up
    • Gość: up IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.09, 08:45
      up
    • Cześć !!
      Polecam, polecam !!!!!!!!!
      Operację miałam 6 marca (obie stopy) i już sobie spokojnie chodzę po domu
      (oczywiście nie za dużo). Na stopach mam tylko opatrunki (bandaż).Zabieg i
      opieka są warte tej ceny. Na drugi dzień po zabiegu wstałam i sama poszłam do
      toalety (oczywiście w specjalnym obuwiu). Sam zabieg trwał niecałe dwie godziny.
      Jeszcze raz polecam, bo ból jest do wytrzymania, a radość jest duża. Moja
      Siostra miała tę operację rok temu i jest OK. Ja mam 43 lata i wkurzało mnie to,
      że buty jak dla babci, i ten okropny ból. Pisz i pytaj. Pozdrawiam i odwagi !!!!!!!!
    • Chciałabym podzielić się opinią na temat operacji haluksów w klinice w
      Przeźmierowie koło Poznania.
      Operowane miałam haluksy w listopadzie 2008r. O metodzie stosowanej przez dr
      Jackowiaka dowiedziałam się z internetu. Nawiązałam telefoniczny kontakt.
      przesłałam wymagane zdjęcia rtg i umówiłam się na zabieg, pełna nadziei, że po
      upływie miesiąca będę mogła wrócić do pracy/ tak mi w rozmowie sugerowano /
      Prawdą jest, że stosunek do pacjenta i warunki oraz opieka w Klinice są bardzo
      dobre, ale potem nie jest już tak cudownie. Niestety po miesiącu nie byłam w
      stanie pójść do pracy, gdyż bolały mnie nogi i bardzo mi puchły.Przed zabiegiem
      nosiłam numer obuwia 37, a po operacji miałam kłopot aby włożyć buty nr 40.
      Stosując się cały czas do zaleceń / leki , kontrolne wizyty - wszystko dodatkowo
      płatne/ byłam zmuszona przedłużyć mają nieobecność w pracy o kolejny miesiąc.
      Po dwóch miesiącach wróciłam do pracy z wielkim trudem pokonując ograniczenia
      ruchowe , nie czując żadnego komfortu. Obecnie jestem już pół roku po operacji i
      do tej pory nogi mi puchną i nie powróciłam do pełnej sprawności ruchowej, choć
      widzę znaczną poprawę. Piszę o tym dlatego, aby ostudzić emocje wielu osób,
      które uwierzą w tak szybki powrót do zdrowia, jak jest to przedstawiane w wielu
      opiniach. Jestwm w stałym kontakcie z osobami które były operowane w tym samym
      czasie, wymieniamy opinie o stanie dochodzenia do sprawności- ich obserwacje są
      identyczne. Jedna z nich wręcz mówi ,że czuje się oszukana, gdyż zapewniano ją
      że po 2-3 tygodniach będzie swobodnie chodzić.
      Jeśli chodzi o koszty, to warto do ceny zabiegu doliczyć: płatne konsultacje,
      zdjęcia rtg, ceny leków oraz rehabilitacji po operacji/ co jest konieczne, gdyż
      nikt mnie o niej nie powiedział i nastąpiły u mnie przykurcze /. W miim
      przypadku to 13.000 zł.
      Czy jestem zadowolona? Na razie nie mogę jeszcze powiedzieć, gdyż poza efektem
      kosmetycznym nie mam nadal komfortu ruchu.
      Powodzenia , wiola
      • Gość: pasqda1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.09, 15:59
        Miałam operację w lutym 2008r., minęło więc już 1,5 roku i muszę powiedzieć, że
        jestem zadowolona. Operowałam na razie 1 stopę, ale druga powoli też się
        wykrzywia i za kilka lat pewnie też ją czeka operacja - nie zawaham się wrócić
        do Przeźmierowa. Rzeczywiście, na drugi dzień można z trudem dotrzeć do łazienki
        i tak przez cały okres "dochodzenia do siebie" - u mnie trwało to 3 tygodnie (w
        trzecim tygodniu było już trochę lepiej) - tzn. leżenie w łóżku z nogą na
        poduszkach i ewentualne człapanie do łazienki (można chodzić, ale noga strasznie
        wtedy boli). Musiałam wrócić do pracy po 3 tygodniach, ale mogłam to zrobić
        tylko dzięki temu, że wsiadałam w samochód pod domem, wysiadałam pod pracą, a w
        pracy jeszcze przez prawie 2 tygodnie (cały czas w tych specjalnych butach)
        trzymałam nogę na stołku - poziomo. Po 6 tygodniach mogłam zdjąć te buty i
        zacząć powoli normalnie chodzić. Rzeczywiście, potrzebna jest jeszcze potem
        rehabilitacja, bo palec nie wraca do pełnego zakresu ruchowego. Godzina
        rehabilitacji to 100 zł, ja miałam 13 zabiegów między kwietniem a lipcem (czyli
        1300 zł). Po rehabilitacji chodziłam już właściwie normalnie. Do dziś nie mogę
        co prawda odgiąć palca do góry o 90 stopni, tak jak w drugiej stopie i już nie
        będę mogła, ale noszę nawet wysokie szpilki, tańczę, a stopa wygląda pięknie
        (została tylko mała blizna). Ogólnie - polecam, choć trzeba się przygotować i na
        koszty, i na dłuższą rehabilitację.
        • Gość: malakawa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.09, 08:40
          Jestem po operacji 3 miesiące, z kliniki jestem bardzo zadowolona
          tylko szkoda że tak długo nogi puchną i nie można długo włożyć
          swoich butów.Z wstaniem i pójściem do ubikacji na drugi dzień ja
          akurat miałam problem, przez miesiąc dochodziłam do siebie, a przez
          dwa miesiące byłam na zwolnieniu. O rehabilitacji mi nikt nic nie
          mówił, więc nigdzie nie byłam, a więc ciekawe jak długo będę
          dochodzić do normalności. Mam pytanie po jakim czasie można włożyć
          buty na wysokim obcasie i jak długo puchną nogi?
    • Gość: bogna IP: *.ip.jarsat.pl 22.10.09, 17:04
      Operację mialam na obu stopach 4 tyg. temu. Obsługa w klinice kompetentna i na poziomie, trochę zabrakło mi informacji co do samej technologii operacji (ale to możemoja wina, bo nie byłam na pierwszej wizycie informacyjnej).Po miesiącu chodzę, ale do pelnej sprawności daleko, bo nogi są spuchnięte i ciągle pobolewają przy chodzeniu. Od 3 tyg. jeżdżę autem, ale ostrożnie, bo nogi jednak bolą, Po trochu też wracam do pracy. Reasumując- dwa tyg. do powrotu do sprawności to zupelnie nierealne, miesiąc też nie, ale na plus można policzyć, że można funkcjonować, (czego o metodzie gipsowej powiedzieć chyba się nie da). Minus to na pewno spore koszty- i wcale nie mniejsze w przypadku operowania dwóch stóp jedcześnie, chociaż wydawałoby się, że jest jedna opieka pielęgniarska, znieczulenie i tzw. "łóżko" szpitalne.
    • Gość: mala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.13, 19:27
      Drodzy,
      mialam operowane halluksy w Halluxmedzie dwa tygodnie temu. Klinika jest przereklamowana. Na ich stronie opinie sa moderowane przez administratora ktory zmienia tresc!!! Nic dziwnego ze zamieszczone sa tam same pozytywne wypowiedzi!!!! Moja opinia została pięknie zmieniona i wygląda na to ze moj pobyt tam oceniam idealnie a wcale tak nie jest!!!!!
      W rzeczywstosci nie wygląda juz to tak kolorowo. To jest fabryka ida na ilośc a nie na jakosc. Wcale nie ma sie poczucia ze jest się traktowanym jak w prawatnej klinice. Po operacji wypisują do domu bez względu na stan pacjenta bo potrzebne jest łozko dla kolejnych osob! dostaje się liste rzeczy do kupienia oczywiscie trzeba je wykupić w pobliskiej aptece- zaprzyjaźnionej. Ceny dwa razy większe niz w innych aptekach. Bol jest straszny i wcale nie pomagają środki przeciwbolowe. Po paru dniach mozna sie przemieszczać- ciezko to nazwac chodzeniem. Nogi puchną i bolą. Sama operacja bezbolesna- bol pojawia się po tym jak przestaje dzialac znieczulenie.
      Byc moze kiedys liczyli sie z pacjentami- teraz zaplacisz to przestaja sie usmiechać. A zeby dostac zastrzyk przeciwbolowy trzeba się prosić.
      • Gość: doda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.13, 12:21
        Zgadzam się w Zupełności. Ja byłam tam operowania 3 dni temu proszono mnie o wystawienie opinii na forum ale ponieważ nie była zbyt pochlebne w ogóle się tam nie pojawiła! Przy przyjęciu do kliniki wszyscy byli mili co skończyło się już w nocy po operacji. Musielak prosić o basen - nie mogłam jeszcze wstawać - 3 razy przyszła zasypana pielęgniarka z fochem nawet nie pomogła mi się wytrzeć ani ubrać. Przyszła za to rano żeby powiedzieć do widzenia i obudziła mnie chociaż dopiero usnęłam po nieprzespanej nocy... Rano jak najszybciej musialam się ubrać bo łóżko już czekało na następnego pacjenta. Do domu wypisali mi ketonal który nie działał wiec ja wyłam z bólu a mąż jeździł po mieście i szukał lekarza który może wypisać coś co pomoże (eferalgan z kodeina na zmianę z tramalem). Klinika ok ale po kwocie ponad 10 tys spodziewalam się oprócz udanego zabiegu także dobrej opieki a ta pozostawiała wiele do życzenia. Pytanie czy mamy potwierdzenie przelewu było nadrzędne nad tym jak się czuję i w czym pomóc. Szkoda.
    • Gość: ona IP: *.rzeszow.vectranet.pl 28.03.14, 22:38
      Smutne to co piszesz, niby klinika z dobrymi opiniami a tu widzę, ze różnie być może...
      Jak teraz się czujesz ? Czasu trochę minęło...Lepiej ?
      • Gość: gość IP: 213.77.83.* 14.06.14, 13:12
        Witam!
        Ja jestem po zabiegu 3 tygodnie. Klinikę mogę polecać w ciemno każdemu.
        Osoby wystawiające niepochlebne opinie o opiece chyba za dużo wymagają. Przynajmniej raz w tygoniu dzwoni do mnie pani pielęgniarka z pytaniem jak się czuję.
        Opieka na miejscu jest profesjonalna. Każda moja prośba była spełniona- bez żadnych fochów, wręcz przeciwnie.
        3 lata temu byłam operowana w innej klinice, wtedy na 1 stopę. Teraz musiałam ją poprawiać.
        Mam porónanie- tam czułam się jak masowy pacjent. W Przeźmierowie było zupełnie inaczej.
        Może nie mam wygórowanych wymagań?
        Kiedy moja rodzina przyjechała po mnie(900km w jedną stronę) od razu Pani Pielęgniarka zaproponowała kawę, obiad.
        Fakt faktem- koszty są spore, ale przecież przed zabiegiem otrzymuje się wszelkie informacje na ten temat, nie ma żadnych ukrytych kosztów.
        Co do apteki- mnie nikt nie wysyłał do "zaprzyjaźnionej" apteki za rogiemsmile
        Na drugi dzień po zabiegu wstałam do toalety, nawet przeszłam się na mały spacer po korytarzu. Obecnie nadal mam specjalne buty, ale spokojnie przemieszczam się po domu. Wiadome, od razu nie da się pokonywać dużych tras, ale przecież to są stopy! Taka operacja to duża ingerencja więc nie spodziewam się cudów.
        Po pierwszym zabiegu 3 lata temu byłam unieruchomiona dłużej. Ból o wiele większy niż teraz. Noga puchła rok.
        Kilka znajomych Pań jest już jakiś czas po zabiegu w Przeźmierowie i ich odczucia są podobne jak moje. Oczywiście,że nogi bolą,że będą puchły jeszcze jakiś czas. To normalne. Decydując się na taki zabieg trzeba się z tym liczyć.
        Mając porównanie z inną kliniką(zabieg również był płatny)- POLECAM PRZEŹMIEROWO!

To co najważniejsze- w wieku 24 lat miałam stopy gorsze niż moja 80letnia babcia, która też ma halluxy od zawsze. Teraz po zabiegu mam wrażenie,że to nie moje stopy. Na zdjęciach rtg (które również można zrobić we własnym zakresie, wystraczy tylko dopytać dokładnie jak ma to zdjęcie być zrobione)widać ogromną różnicę! Proste palce, zero halluxa.
        • Gość: Stanisława IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.14, 21:24
          Jestem rok po operacji haluksa. Z efektu jestem bardzo zadowolona.Zupełnie nie rozumiem negatywnych opinii na temat opieki w klinice, ja czułam się po prostu dopieszczona.Przez całą dobę pobytu w klinice ciagle ktoś się interesował moim samopoczuciem, cały czas mogłam liczyc na pomoc,,pielęgniarki były grzeczne i uczynne.Gdy przeczytałam te wpisy o złej opiece poczułam się osobiście dotknięta bo to nieprawda i takie opinie sa po prostu krzywdzące dla dr Jackowiaka i całego personelu

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.