zwichniety/ stluczony? palec Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witam,
    mam problem: w sobote wieczorem porzadnie upadlam jadac na rowerze. troche sie
    potłuklam. duzy palec u stopy mi spuchl i zrobil sie fioletowy nastepnego
    dnia. smaruje fastum. bol troche ustapil, przy chodzeniu juz tak nie boli.
    chociaz i tak siedze w domu, wiec malo chodze. jednak fioletowy jest juz 3ci
    dzien i jak probuje nm poruszyc to nie moge.
    do lekarza nie chce isc, bo pewnie wysmieje mnie i przepisze te same masci.
    zlamany raczej nie jest, chociaz bez rtg to nie wiadomo...
    czy ktos mial podobnie uszkodzony palec? po ilu dniach (okolo) powinna znknac
    opuchlizna i zanikac krwiak (czyli fioletowe..) ?
    moze znacie jakies lepsze zele na tego typu urazy ? (oprocz fastum)
    dzieki za pomoc
    • ja sie uderzylam o kant szafki, gdy bieglam i nie wyrobilam sie na zakrecie :p
      zwichnelam srodkowy palec. nie byl chyba az tak tragicznie zasinialy. bylam u
      lekarza. dal skierowanie na wszelki wypadek na rtg i jakas masc. oczywiscie z
      rtg nie skorzystalam, bo namowili mnie "ludzie" ze nie potrzebnie
      nie moglam go zgiac przez krotki okres czasu. potem przeszlo smile

--
      zaby sa obrzydliwe,ohydne i obslizgle
      ale zabulinki wspaniale i kochane i milusie smile
      • Gość: ja IP: *.lanet.net.pl 14.04.09, 21:46
        dzieki smile
        ja jeszcze jak bylam mala to zlamalam 5 palca u stopy (sic!) po zderzeniu z
        kantem krzesla:p i w giips po kolano na miesiac <lol>
        a teraz sie martwie bo mam basen w czw no i chyba bede musiala odpuscic...
        • miałam pare razy złamane palce o stóp (różne, również duży paluch) i ani razu
          nie byłam u lekarza. pomaga altacet w maści i wszelkie przeciwbólowe (np ketonal
          maść) i przeciwobrzękowe.
          szkoro i tak siedzisz w domu nie sprawi Ci kłopotu usztywnienie palca na pare
          dni (wystarczy zabandażować stopę i włożyć pod bandaż jakiś usztywniacz
          chociażby linijkę)
    • ja radziłabym przejść się do lekarza, mój brat miał kiedyś złamany palec u stopy
      i nawet nie wiedział że jest złamany, zlekceważył, mama zobaczyła że brat coś
      kuleje, wystraszyła się jak jej pokazał sinego palca, zawiozła do lekarza i
      okazało się że złamany,
      jeśli ty też masz złamanego palca, gdy opuchlizna zejdzie po jakimś czasie może
      okazać się że masz tego palca krzywego, no i ehh ładniej w sandałkach wyglądają
      jednak proste palce, symetryczne względem drugiej stopy smile więc ja bym się
      przeszła do lekarza,
      lekarz na pewno Cię nie wyśmieje, uwierz mi

--
      mytinylittlecloset.blogspot.com/
      • Gość: ja IP: *.lanet.net.pl 15.04.09, 16:45
        az tak zle nie jest, tylko od jutra zaczne chodzic na zajecia, wiec moze byc
        troche gorzej..
        dzisiaj juz 4ty dzien utrzymuje sie fioletowy palec, w ogole nic nie schodzi.
        smaruje kilka razy dziennie fastum, sprobuje teraz lioton 1000.
        mam tez na drugiej nodze wielkiego sinikaka czy krwiaka, spuchnietego, bolacego
        i ten fastum tez niebardzo dziala. takze cienka masc :p zobacze ten lioton
    • Gość: gościówa IP: *.wolomin.net 15.04.09, 21:48
      Jak dla mnie to pękła ci torebka stawowa, czyli palec jest wybity. Oczywiście to tylko moje przypuszczenie, miałam tak parę razy i objawy były identyczne. W sumie niewiele rzeczy pomaga, cholernie boli i długo trwa dochodzenie palca do siebie. Możesz robić sobie okłady z Altacetu i smarować maścią z Arniki, to troszkę złagodzi ból ale nastaw się raczej na długą rekonwalescencję.uncertain Zdrówka!
    • Gość: Gosia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 12:36
      Oj masz problem ja ja teraz jestem w podobnej sytuacji jak ty tylko że mi spadł 15 kg kamień na palec duży u lewej nogi . Też mi spuchł i miałam siny palec nie zasatnawiając się pojechałam do lekarza okazało się że jest złamany ! mam 3 tygodnie gipsu !! Nie zwlekaj idź do LEKARZA ! bo może być za puźno może Ci się źle zrosnąć i co wtedy ?? Oberacja konieczna

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.